[ X4rd4S @ 30.08.2008. 09:33 ] @
Imam gore navedeni telefon,i kupio sam USB kabal da prebacim malo stvari na njega kad vec ne mogu novi telefon da kupim,samo sto medju driverima nema onoga za ovaj moj model.Jel moze kakva pomoc da nabavim ovaj driver,cisto cu da se ubijem,trazim to vec tri dana ne znam sta da radim vise.

THX
[ svakaVamcast @ 31.08.2008. 07:21 ] @
A zasto trazis drajvere za telefon ? Koji kabel koristis ? CLEAN USB ili Profilic ?
[ X4rd4S @ 31.08.2008. 11:09 ] @
Mozda sam se ja pogresno izrazio,ne trazim drivere za taj telefon vec drivere za kabal koji odgovoaraju tom modelu telefona,svaki put kad ga spojim sa kompom ne moze da ga prepozna.A koristim onaj obicni USB Data Cable
[ svakaVamcast @ 31.08.2008. 20:25 ] @
Ne,ne,ne,ne ocigledno ti mene nisi razumeo.Ajde da ponovim jos jednom moje pitanje : tvoj kabel,dali je PROFILIC ili CLEAN USB ! Ralzika je velika ! Dali si dobio uz kabel drajvere,ako nisi,kada ga prikopcas smao kabel,sali ti WIN trazi drajvere,ako ne,kako ti stoji u Device Manager-u pod tim kabelom dali je "?".Ako nije sta ti trazi kada prikopcas telefon ? Dali ti trazi drajvere od telefona ili kabela ? Ako od telefona zasto mu ne podignes drajvere preko Interneta (ali to je ipak prica za drugi forum ovde na ES ne za GSM) ?
[ Catch 22 @ 31.08.2008. 20:52 ] @
^ Mala ispravka: pravilan naziv je "PROLIFIC", a ne "PROFILIC"!
Za prvi put sam mislio da je bila greška u kucanju... mada može čovek da pogreši i dvaput (valda?)


@X4rd4S
Malo pretrage na Google bi možda pomoglo, ako je u pitanju pomenuti prolific kabl: Google: Prolific USB cable
[ X4rd4S @ 31.08.2008. 23:05 ] @
E ovako momci,moze li neko da mi objasni razliku izmedju ta dva kabla jer ja nemam poljma koji imam.Jbg nikad nisam cuo za to pa ne znam,nemoj te zamjert.U kutiji sam dobio kabal i cd sa driverima i nekim programcicima koji sluze za prenos i ostale gluposti.Kad treba da izaberem model telefona svi su neki okolo ali mog nigdje pa sam predpostavio da trebam driver za njega.Prilikom prikopcavanja telefona sa USB kablom u Device Menager-u on se pojavi ko Unknown Device.A google mi bas ne pomaze tri dana sam trazio problem na njemu,pa sam se na kraju sjetio da se obratim Elite Security-ju.Eto ako treba pitajte sta hocete.HVALA
[ Catch 22 @ 01.09.2008. 08:21 ] @
^ Klikni na onaj Google link u poruci iznad tvoje i tamo ćeš naći sve... od objašnjenja do drajvera... (Google je čudo!)


PS
Moj lični utisak je da si kupio jeftini kineski kabl, koji će biti jako teško (ako ne i nemoguće) naterati da proradi sa tvojim telefonom... možda i grešim (?)