[ Aleksandar_A @ 30.08.2008. 13:59 ] @
Muci me ova dilema, pa bi molio za pomoc.
Hvala vam puno!
[ Aleksandar_A @ 15.09.2008. 09:44 ] @
Zar nema ni jednog komentara? :((((((
[ rcosovic @ 15.09.2008. 15:25 ] @
Ne znam kako si postavio za ove dvije kamere jer su razlicite u mnogome pa i u cijeni, ako ti ona nije presudna uzmi skuplju XL H1a ima izmjenjiv objektiv stim sto ti i nema neki izbor objektiva.
Koliko sam upoznat ima samo sirokougaoni sa trostrukim zumom i tele sa 20x zumom, e sad, ako kupis adapter za objektive od canon fotoaparata koji je 100-200eura onda stavljaj koji hoces, ai ima ih mnogo samo tada nije ona cijene nego veca za koji K-euro.
Ja imam xh a1 i za nesto nazovi standardno je super u smislu optike 20x zum stimsto je u modu 16:9 (HDV) pocetni ugao sirok i ne treba ti sirokougaoni konverter, a 20x zum je vise nego dobro. Mnogo je kompaktnija po gabaritima (imao sam XL 1S koja je ista po spoljasnom izgledu kao XL H1) i ima displej koji olaksava rad.
Pozdrav
Rcosovic
[ Aleksandar_A @ 16.09.2008. 10:17 ] @
Hvala na komentaru.
Jesu u mnogome razliciti ali i veoma su slicni. Isti senzori, procesori, opcije, ...
Jos cekam da mi saopste koliko je XL H1A, to ce u mnogome da mi olesni (mozda a mozda i ne).
Razlike, koje sam primetio bar nesto sto je meni bitno su:
XH A1 ima manju portosnju, siri ugao, laksa je (sto je meni bitno za stedikem), osetljivija u losem svetlu, ima istant auto fokus sto je bitno u losem svetlu i slicno, i sigurno jeftinija
XL H1A ima lepsi izgled, komande su joj po pristupacne, stabilnija je jer je za na rame, ima mogucnost za promenu objektiva (mada onaj siri objektiv je vise od 2000 eur) tako da to mi ne znaci puno, ali mislim da kod klijenta bi ostavljala lepsi utisak. :((

Uh! :(