[ evolution @ 31.08.2008. 12:29 ] @
(Tanjug)

Kompanija "Telenor" ponudiće gradjanima tokom septembra besplatno korišćenje interneta 30 dana, kako bi se uverili u njegov kvalitet i brzinu, saopštio je danas taj mobilni operater. Povodom inicijative besplatnih "Internet parkova", gradjani će tokom septembra moći kod kuće da testiraju brzinu i konekciju interneta na kućnom ili lap-top računaru i odluče da li žele da nastave korisćenje ove usluge.

Svetski trend "probaj i kupi" biće dostupan stanovnicima Beograda, Novog Sada, Niša, Kragujevca, Kraljeva, Kruševca, Novog Pazara, Požege, Sente i Guče, kao i Kopaonika, Zlatibora i Tare, najavljeno je iz "Telenora".
Svi koji žele da probaju "Telenor" internet treba da dodju na bilo koje prodajno mesto i, ukoliko ispunjavaju uslove za potpisivanje postpejd ugovora, mogu da preuzmu uredjaj i odmah počnu da ga koriste.
"Telenor" je sedmi po veličini svetski mobilni operator na svetu, sa 153 miliona korisnika, od čega više od tri miliona u Srbiji.
Nakon investicije od 1,513 milijardi evra, koja je proglašena i najvećom pojedinačnom investicijom u jugoistočnoj Evropi, "Telenor" zvanično posluje u Srbiji od 1. septembra 2006. godine.

http://www.biznisnovine.com/cm...r.html?view=story&id=18521
[ Slobodan Milivojevic @ 31.08.2008. 14:05 ] @
Da li moze da se uzme bez ugovorne obaveze samo kartica? Pa da telefon koristim za internet?
[ evolution @ 31.08.2008. 14:35 ] @
Telenor Internet Promocija: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5518

[Ovu poruku je menjao djuice dana 01.09.2008. u 10:51 GMT+1]
[ rincha @ 06.09.2008. 22:16 ] @
Oni koji su daleko od bazne centrale imace net sporiji od dialup-a, tako da je ovo lepa varijanta samo za one koji hoce da su non stop u mogucnosti da proveravaju mejlove i sl (mada to bez problema mozete raditi i telefonima).
Provereno!!!
U gradu (ili u blizini centrale) je vrlo brz.

Pozz
[ Mister Big Time @ 06.09.2008. 23:33 ] @
Pojasni to malo 'daleko od bazne centrale'.... dakle jacina signala je u direktnoj vezi sa brzinom koja se ostvaruje? Slabiji signal moze biti i zbog raznih drugih faktora, npr. konfiguracija zgrade (teska armatura).
[ jackofblades @ 07.09.2008. 19:49 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da li moze da se uzme bez ugovorne obaveze samo kartica? Pa da telefon koristim za internet?

Da, košta 16.069 (valjda) bez PDV.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

EDIT:
Cena je sa PDV.
[ rincha @ 08.09.2008. 02:05 ] @
Konkretno za Nis, gde god imas EDGE il HSDPA imas odlicnu vezu i brzine koje idu izmedju 200-300 kb/sec. Ali ako si van grada (kao ja), sporije je nego dial-up (evo, upravo mu je trebalo 50 min da posalje mejl od 3.3 Mb., a brzina je od 0-3kb/sec), jer si onda na obicnom GRS-u.

Jedina prednost je izuzetna mobilnost, tj. sto bukvalno gde god imas signal mozes da proveris postu i sl. na kompu, ne moras to preko telefona.

Pozz
[ avala100 @ 08.09.2008. 08:18 ] @
Citat:
jackofblades: Da, košta 16.069 (valjda) bez PDV.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381

EDIT:
Cena je sa PDV.


Covek je pitao da li moze da se uzme SAMO DATA KARTICA.
Moze. Ne kosta nista, dovoljna je licna karta, a potom placas paket koji ti odgovara, i mozes da raskines ugovor kad god pozelis.
[ jackofblades @ 08.09.2008. 09:55 ] @
Citat:
avala100: Covek je pitao da li moze da se uzme SAMO DATA KARTICA.
Moze. Ne kosta nista, dovoljna je licna karta, a potom placas paket koji ti odgovara, i mozes da raskines ugovor kad god pozelis.


Moja greska. Izvinjavam se.


@avalit, keep it cool sa tim uppercase-ovanjem
[ stil @ 08.09.2008. 10:59 ] @
Bilo bi dobro kada bi Telenor dao pripejd opciju za one koji ne zele da potpisuju ugovor . Znaci kupe uredjaj od Telenora odvojeno a internet koriste kada im je potreban i povremeno ga dopune elektronskom dopunom kada se potrosi.
[ jackofblades @ 08.09.2008. 11:38 ] @
Citat:
stil: Bilo bi dobro kada bi Telenor dao pripejd opciju za one koji ne zele da potpisuju ugovor . Znaci kupe uredjaj od Telenora odvojeno a internet koriste kada im je potreban i povremeno ga dopune elektronskom dopunom kada se potrosi.

Da li je takvo nesto uopste u planu?
[ 3D-Elite @ 08.09.2008. 17:33 ] @
Citat:
rincha: Konkretno za Nis, gde god imas EDGE il HSDPA imas odlicnu vezu i brzine koje idu izmedju 200-300 kb/sec. Ali ako si van grada (kao ja), sporije je nego dial-up (evo, upravo mu je trebalo 50 min da posalje mejl od 3.3 Mb., a brzina je od 0-3kb/sec), jer si onda na obicnom GRS-u.

Jedina prednost je izuzetna mobilnost, tj. sto bukvalno gde god imas signal mozes da proveris postu i sl. na kompu, ne moras to preko telefona.

Pozz


Ako može još par detalja..

Jel ovo 200-300 KB/s ili kbps?

Da li je ograničen protok za tih „besplatnih” mesec dana?

Da li radi rapidshare Da li su otvoreni svi portovi (p2p npr.)?

EDIT: /s :P

[Ovu poruku je menjao 3D-Elite dana 08.09.2008. u 20:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 3D-Elite dana 08.09.2008. u 20:04 GMT+1]
[ Aleksandar Ilić @ 08.09.2008. 17:58 ] @
Citat:
3D-Elite: Jel ovo 200-300 KB ili kbps?
Ni jedno, a ni drugo, već KB/s. Ali samo gde ima 3G signal.

Citat:
3D-Elite: Da li je ograničen protok za tih „besplatnih” mesec dana?
Naravno, zavisi koji tarifni paket izabereš i sve to lepo piše, samo se treba pažljivo pročitati. Evo link ka data tarifnim paketima: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5381
[ Iksi @ 08.09.2008. 21:03 ] @
ee to bi stvarno bilo odlicno :)d
[ jackofblades @ 08.09.2008. 22:57 ] @
Upravo sam pricao sa prijateljicom koja zivi u Ostruznici, uzela je paket za 1290din.
Kaze da je sporo, malo brze nego dial-up. Neprimetno brze. To je za Ostruznicu i tacnije ulica je Grobljanska, odmah podno 2 antene na vrhu ulice.

Citat:
3D-Elite
Da li radi rapidshare Da li su otvoreni svi portovi (p2p npr.)?


Ne znam koliko ti se isplati za torrentovanje i sl. Ipak, skines 2 filma i ode protok :/

Imam 1 pitanje:
da li se u protok racuna i upload i download?
Hvala.
[ Vladimir Mirkov @ 09.09.2008. 00:43 ] @
Racuna se ukupan saobracaj, znaci i upload i download. Verovatno jer im oba smera opterecuju mrezu.
Usled nemogucnosi kablovskog i ADSLa ja sam uzeo Telenorov paket od 1.5GB, na probu. Nalazim se u Mirijevu i protok mi ide do 110KBps, sto je po meni sasvim zadovoljavajuce. Cak sta vise.
Jedino sto me iritira je ugovorna obaveza od 24 meseca i cena za KB kada predjes limit. Mislim da je nekorektna ugovorna obaveza kao i prevelika cena za KB. Sada, prednost je sto imam mogucnost da uzmem uredjaj, probam i razmislim 30 dana.
Za razliku od Telenora kod MTSa za iste pare imas 2GB, kilobajt je povoljniji, s tim sto je cena uredjaja (po povlascenoj ceni) veca. Ali kad se sve izracuna za period od godinu dana GB u pretplati je povoljniji kod MTS. Ugovorna obaveza kod MTSa je 12 meseci. Ali kako da znam da je MTS signal jednako dobar kao Telenor?
U svakom slucaju sve se radi po staroj proverenoj srpskoj metodi: nema kvalitetnog odnosa prema korisniku, i dalje je zadovoljan korisnik na poslednjem mestu. Ili ti take money and run.
U Sloveniji za 20e imas kuci optiku a ja u gradu sa 2 miliona stanovnika nemam mogucnost za ADSL...
[ stil @ 09.09.2008. 13:04 ] @
Kakva je procedura za uzimanje modema i kartice ? Samo licna karta ili su potrebni jos neki uslovi ?
[ tdusko @ 10.09.2008. 09:17 ] @
Da bi uzeli modem i karticu potrebno je da imate licnu kartu i otvoren tekuci racun jer proveravaju u kreditnom birou. Znaci, ukoliko imate tekuci racun potrebna vam je samo licna karta kad preuzimate. Ja sam uzeo sinoc i jutros su mi aktivirali karticu pa cu popodne da napisem utiske posto jos nisam probao. Cela stvar funkcionishe ovako:
Potpishe se ugovor na godinu ili dve dana za paket koji odaberete. Nakon toga oni vam daju modem i karticu. Ugovor se moze raskinuti u roku od 30 dana i u tom slucaju se ne placa modem ali se PLACA pretplata za tih mesec dana. Znaci, besplatno koristite modem mesec dana, a pretplata se placa. Ukoliko se ugovor ne raskine u prvih 30 dana stize vam racun da platite modem i pretplatu. Ukoliko, se ugovor raskine nakon 30 dana placate sve preostale pretplate do kraja ugovorenog perioda

Dok sam ja uzimao to sinoc bili su neki ljudi koji su bili zbunjeni time sto se ipak placa koriscenje interneta za tih "30 dana besplatnog koriscenja" pa sam imao potrebe da ovo napisem
[ stil @ 11.09.2008. 09:50 ] @
Sramota. Mogli su odmah da kazu o cemu se radi i nema problema (iako nije jeftino) al' znas na cemu si. Medjutim ovako se ljudi dovode u zabludu ...

[ Aleksandar Ilić @ 11.09.2008. 12:49 ] @
Sramota! Očigledno u njihovom rečniku reč besplatno ima neko drugo značenje!
[ rincha @ 11.09.2008. 20:50 ] @
J danas vratio modem, nikakav problem, samo su bili zbunjeni zasto vracam, a nije proslo ni 10 dana (kao, jao pa imate jos vremena da probate).

Samo dobijete 2 papira, potvrdu da ste vratili uredjaj neostecen i potvrdu o raskidu ugovora, niko ne spominje nikakve pare.
Fer, nema sta, uzeo, probao, ne pije vodu, vratio, sve OK.

[ stil @ 12.09.2008. 01:36 ] @
Povlacim rec :)
[ Gmazz @ 12.09.2008. 17:24 ] @
Ja koristim Telenor Internet vec par dana i sasvim sam zadovoljan imajuci u vidu altenative. Moram da naglasim da ga koristim kod kuce (NBG TC Piramida) i na poslu i putu do posla (isto NBG). U predhodnih par postova sam procitao dosta netacnih podataka, zvao sam call centar i posetio zvanican sajt i dobio sledece informacije:

1. Upload je besplatan
2. Ukoliko korisnik u roku od 30 dana vrati neostecen uredjaj nece platiti nista (nema govora o naplati downloada, cak ako i predje 1,5GB tj. standard paket)
3. BRZINE(sa sajta):

a. Gde je 3G bazna stanica/e(u mom slucaju): HSDPA - 3.6 Mbps(megabita) download, 64-384 Kbps(kilobita)upload, u mojoj sobi realno 2,2Mbps/333Kbps
3G - 384 Kbps/64-384 Kbps

b. Gde je stara bazna stanica : EDGE - 256 Kbps/118Kbps
GPRS - 80Kbps/40Kbps

(1024 Kbps (kilo bita po sekundi) = 1 Mbps (mega bita po sekundi), 1 KB (kilo bajt) = 8 Kb (kilo bita) )

4. Ugovor se moze sklopiti i samo za sim karticu uz odredjeni internet tarifni paket bez kupovine uredjaja i bez ugovorne obaveze. U tom slucaju nece vaziti
promocija i korisnik ce placati saobracaj po tarifnom paketu.

5. Telenor akcija besplatnog interneta traje do kraja meseca u mestima gde ima pokrivenosti 3G signalom.
6. Korisnik u probnom periodu ima i 50 besplatnih sms poruka koje moze koristiti pomocu aplikacije koja se dobija pri instalaciji uredjaja.
7. Radi rapidshare i limewire npr.

Meni je ok, prema brojacu iz aplikacije dnevno surfujem za oko 40mb tako da mi je 1,5GB sasvim ok za ceo mesec. Modem cu vratiti i potpisacu ugovor samo za paket a karticu cu koristiti u 6120c jer imam HSDPA.

p.s i najbolja stvar je sto ga nosim svuda sa sobom



[ avala100 @ 12.09.2008. 17:55 ] @
Citat:
Gmazz:
1. Upload je besplatan


Sve je "besplatno" dok ste u kvoti.

Ali se "racuna" i svakako skida, dakle nije besplatan.

Razumem odusevljenje, ali proverite ovako vazne informacije pre nego sto ih postujete.


[ Gmazz @ 12.09.2008. 18:03 ] @
provereno jos jednom, kakva kvota ljudi?????? upload je besplatan
[ mihajilo @ 12.09.2008. 18:06 ] @
sbb na primer u najskupljoj varijanti prodaje internet za 1.25 din/MB(za paket od 400MB) ,a dok telekom prodaje 1MB=1024KB 1024*0.01din=10.24 din/MB,naravno u slucaju da se prekoraci kupljeni paket,a po meni je to skoro 10 puta skuplje.
kod sbb,koga koristim za primer paketi od 800(0.88din/MB) - 4550 MB(0.40 din/MB) imaju rok trajanja 60 dana sto je duplo duze nego telenorovi paketi koji traju mesec dana.

prednost telenora jeste mobilnost,a da li je ona 10 puta skuplja opravdano mislim da nije i smatram da je to bezobrazno skupo.
[ avala100 @ 12.09.2008. 18:15 ] @
Citat:
Gmazz: provereno jos jednom, kakva kvota ljudi?????? upload je besplatan



Mozda sam se pogresno izrazio, ali kad sam rekao "kvota" mislio sam na kolicinu prenetog saobracaja koju platis u paketu koji uzmes.
Ako uzmes 1,5 G mesecno, to je onda "kvota" koju trosis. (naravno da mozes da je prekoracis, ali placas posle svaki kb mnogo vise)
E, na tvoju zalost (i svih nas), u to se racuna i upload i download..., sta god da ti ovde egzaltirano tvrdio...

[ maric1 @ 12.09.2008. 19:15 ] @
nazalost ne nalazim se ni u jednom gradu gde je pokriven 3g signal

da li mogu da uzmem modem jer ja mislimda je "moja" bazna stanica samo GSM ali sve mi je jedno posto modemom nemogu vise ni da se konektujem a da ne pukne veza na 5 min.


da il na GSM radi bar kao modem znaci neki 2-3 Kb/s bio bih bas zadovoljan


hvala
[ batancev @ 12.09.2008. 19:39 ] @
ovde ima dosta kontradiktornih informacija...
ali ako neko moze par stvari da mi razjasni bio bih mu jako zahvalan

znaci:

1. Ako ja u toku septembra uzmem modem imam 30 dana od tog dana?

2. Ako je vec besplatan taj protok u okviru svakog od paketa, da li se moze uzeti onaj najveci od 5gb?

3. Zasto bi iko uzimao manje pakete ako je vec free i ako ionako namerava da vrati modem posle 30 dana?
[ griff @ 12.09.2008. 21:28 ] @
Bio sam juče u Telenorovoj ispostavi u Pančevu (kod stare pošte) naravno privučen reklamom sa TV-a i promo-katalogom iz dnevnih novina.
Čovek mi je ljubazno objasnio da free-period važi samo za navedene gradove koji su pokriveni 3G signalom - Pančevo je pokriveno delimično pa ova stvar ne funkcioniše kako treba i zato ga i nema na spisku.
Međutim, čovek mi tvrdi da će ovaj promo-period biti produžen za gradove koji poput Pančeva nemaju pokrivenost jer se uveliko radi na aktiviranju i postavljanju baznih stanica. Kad budu puštene u rad te nove bazne stanice, preko sredstava javnog informisanja bićemo obavešteni u nekoj od novih Telenorovih reklama a onda će taj free period biti dostupan i nama.
Čovek kaže da je probao kako funkcioniše cela stvar i da je oduševljen kojom brzinom surfate netom - bukvalno i najveće stranice kojim treba podosta vremena da se učitaju otvaraju se u sekundi.
Ako laže on, lažem i ja vas.
[ Catch 22 @ 12.09.2008. 21:44 ] @
Citat:
griff: Čovek kaže da je probao kako funkcioniše cela stvar i da je oduševljen kojom brzinom surfate netom...

Pogledajte ovu poruku na forumu:
100 Megabit internet access od 2009 (Švajcarska)

[ optix @ 13.09.2008. 18:02 ] @
Juce probao doticnu Huawei napravu kod Palace hotela, i mogu reci da sam razocaran. Radi za nijansu brze od dialup-a (HSDPA mod) i sporije od dialup-a (GPRS/EDGE)... sa latencijama od 150ms pa do 800ms. Moguce da je u drugim delovima grada bolje, ali eto, u centru grada radi ocajno...

[ Aleksandar Ilić @ 13.09.2008. 18:43 ] @
Citat:
mihajilo: prednost telenora jeste mobilnost,a da li je ona 10 puta skuplja opravdano mislim da nije i smatram da je to bezobrazno skupo.
Jbg, tržište određuje cene. Ko mora uzeće, kome ne treba neće.
[ Vladimir Mirkov @ 14.09.2008. 23:41 ] @
@Gmazz
Kada sam rekao da se u protok racuna i download i upload nisam pricao napamet. Moje PRVO pitanje koje sam postavio momku u Telenorovoj poslovnici je bilo "da li je u 1,5GB za standardni paket uracunat i upload", na sta sam dobio odgovor: "ne znam, ali cu proveriti odmah". Nakon toga je pozvao, telefonom, kolegu/koleginicu i rekao: "u 1,5GB se racuna saobracaj u oba smera". To sto imamo razlicite informacije ne mozes pripisivati tome da drugi postuju napamet.

Sto se tice brzine, i dalje je max protok (download) do 100-130KBps, sto je super (zivim u Mirijevu). Veza je uvek HSPDA.
Ali, bez obzira na navedenu brzinu, koja je po meni zadovoljavajuca, imam problem kada hocu da igram CS online. Tu nastaju problemi sa ogromnim lagom, mada to ne mogu pripisati Telenoru, ko zna sta je u pitanju (server, provajderi kod kojih se nalazi, a mozda i Telenor).

Sve u svemu, dobra alternativa za dial-up, ako ima 3G signala. Preskupo je s obzirom na cene kod nas, a ultrasegamegaskupo u odnosu na Sloveniju i Hrvatsku.

Da li neko ima iskustva sa MTS intenetom?

Pozdrav
[ jackofblades @ 15.09.2008. 07:29 ] @
Citat:
Vladimir Mirkov: @Gmazz
Ali, bez obzira na navedenu brzinu, koja je po meni zadovoljavajuca, imam problem kada hocu da igram CS online. Tu nastaju problemi sa ogromnim lagom, mada to ne mogu pripisati Telenoru, ko zna sta je u pitanju (server, provajderi kod kojih se nalazi, a mozda i Telenor).
Pozdrav

Slicno sam i ja cuo, ali od igraca WoW-a. Ja ne igram online, a jos manje WoW, pa ne znam sta je po sredi. Ali koliko znam (ali ne mogu da tvrdim), za WoW je dovoljna i 64Kbps konekcija (128Kbps radi posao savrseno).
Lagovanje se manifestuje tako sto kada mađija, progres skala mađijanja krene, pa stane, pa odjednom je pred kraj. Ide u "creep"-ovanje (ako sam dobro cuo) sa jos nekim, pa npr. u jednom momentu je pored njega lik, a onda sve stane, pa nakon par sekundi, saborac je u daljini, ispred.
[ Izudar[MTS] @ 15.09.2008. 08:27 ] @
Ja ne bih ocekivao da HDSPA a kamoli nesto slabije od toga ima latenciju manju od 100 tako da za online igranje (sorry but j**iga) nece da moze tako lako, pogotovo igrice kao sto su CS ili Quake gde od latencije dosta zavisi (kod iskusnijih igraca).

Ja cak osetim malo razliku kada igram na SBB (cable) i na ADSL-u (na shugavom provajderu), a kamoli na necemu sto je namenjeno prvenstveno za sufr/streaming kao sto je net preko mobilne mreze.
[ tdusko @ 15.09.2008. 09:03 ] @
Ja sam na dnu predhodne strane napisao da je za promotivni period od 30 dana besplatan modem ali da se placa pretplata za mesec dana. Nako me je odmah nakon toga demantovao.

Hocu samo da kazem da ja to nisam izmislio vec mi je to receno u Telenorovoj prodavnici preko puta u ETF-a. U ugovoru pishe da ukoliko se ugovor raskine u roku od 30 dana, korisnik se oslobadja troskova navedenih u tacki xy. U tacki xy se nalaze samo troskovi za modem, pretplata se nigde ne pominje. Takodje iz ugovora sam zakljucio da ce mi posle 30 dana stici racun u kome ce pisati da trebam da platim modem 3000 i pretplatu 1290+PDV. Sobzirom na tacku ugovora koju sam malopre spomenuo, modem necu morati da platim ali cu pretplatu ipak morati da platim.

Iskreno, vrlo bih voleo da nisam u pravu, tako bih ustedeo 1500 dinara.

Moja iskustva:

Koristio sam ga u Beogradu na lokacijama: Banovo brdo(Blagoja Parovica), Vukov spomenik, Vozdovac(Trosarina), Juzni Bulevar, Konjarnik(Mis Irbijeva), Smederevska Palanka.

U Beogradu je internet radio ok na svim lokacijama sem u Mis Irbijevoj gde je vrlo zezao. Na moje odusevljenje, internet je radio i u Smederevskoj Palanci koje nema u zoni pokrivenosti. Doduse, tamo je dostupan samo edge standard, download je negde izmedju 15 i 30 KB sto je meni bilo sasvim dovoljno za surf i chat. Fora je sto net tu sigurno u buducnosti nece raditi slabije tako da sam generalno vrlo zadovoljan. Modem cu sigurno koristiti i nakon promo 30 dana.

Brzine na lokacijama u koje sam naveo u Beogradu su bile visestruko vece.
[ batancev @ 15.09.2008. 15:51 ] @
pitanje za one koji su uzeli telenor internet ali samo na testiranje tj. planiraju da ga vrate za manje od 30 dana:

Koji ste paket uzeli i ako je vec sve za dz, da li je iko uzeo ovaj najveci od 5GB?
[ rincha @ 16.09.2008. 08:46 ] @
@tdusko
Ja sam vratio i dobio papir o raskidu ugovora i papir o vracanju opreme u neostecenom stanju i nikakve pare nisu ni spomenuli, kada sam uzimao napomenuo sam dva puta da li se nesto placa ako se modem vrati, ako mi ne odgovara, jer zivim 5km od Nisa i cura koja radi u Nisu je decidirano rekla da je besplatno ako se vrati u roku od mesec dana (uz opasku, nemojte bas da cekate zadnji dan) i bili su iznenadjeni kada sam ga vratio posle nepunih 10 dana.

Jedino ako su u medjvremenu nnesto promenili (ili su Srbi opet krenuli u jurnjavu, netreba mi al je dzabe) pa se Telenor stiti od toga.

Ponavljam, u delovima gde je pokrivenost signalom ok (ili gde ima 3G) radi super (down 200-300kb/s).

Pozz
[ tdusko @ 16.09.2008. 11:08 ] @
Izgleda da se nisu bash usaglasili jer je meni nekoliko puta receno da cu platiti pretplatu za mesec dana. U svakom slucaju nije to prvi put da je doslo do nesporazuma, samo sto je ovoga srecom bilo u moju korist jer sam vec bio prezalio tih 1500 dinara :)
[ nikolamnt @ 16.09.2008. 12:27 ] @
moze li neko da postavi skenirani ili uslikani primerak ugovora?
[ Vladimir Mirkov @ 22.09.2008. 16:06 ] @
Ja sam uzeo standard paket - 1.5GB je mi je finansijski prihvatljiv.
Ukoliko pocnem deo posla da obavljam koristeci Telenor Internet bicu primoran da investiram u veci paket ali ce to biti ekonomski, opravdano.
Ako se setim da ponesem ugovor na posao skeniracu ga i postaviti.

Pozdrav svima
[ maric1 @ 24.09.2008. 19:12 ] @
ja se izvinjavam ali moram da pitam nesto da li posto mogucnost da uzmem samo karticu bez modema da mi umesto modema posluzi moj telefon nokia e50 i njegag vezem blututom sa racunarom


iskreno nebih da potpisujem ugovor na neki perio jer ne znam koliko cu imati dobar prenos signala a nemam izbor za drugi internet
[ Slobodan Milivojevic @ 02.10.2008. 13:44 ] @
Uzeo sam od drugara Huawei e220 Telenor modem da isprobam kako to radi. Na 3G mrezi Telenora radi ok, cak ide i preko 1.5mbps. Ali, postoji jedan veliki problem sa tim modemom (kolko sam ja mogao da zakljucim), a to je da mi je prijem 3G signala mnogo losiji od prijema na N95 recimo. Na N95 imam signal -87dbi, i to odlicno radi (sa N95 + Telenor internet sim) ide oko 130KB/s, a na tom istom mestu E220 modem ne pronalazi cak ni 3G Telenor mrezu.

U GUI-u mi cak pise GPRS?!. Cak ne pise ni EDGE. Kada stavim modem na prozor, gde na telefonu imam signal -75dbi, modem uhvati 3G i lepo pise HSDPA. Ispada da lepse radi kad karticu stavite u neki HSDPA telefon nego u Huawei E220.

Ja uzimam Telenor internet na probu tek u novembru kad puste 3G u Pirotu. Ovaj test sam odradio u Nisu, pocetak naselja Durlan, gde Telenor nema dobar 3G signal, mada kazem i N95 i 6680 i 6630 su uvek sami od sebe na 3G mrezi sa Telenor karticom, i radi internet, rade pozivi radi sve na telefonima, ali izgleda da modem ipak trazi mnogo bolji signal.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.10.2008. 13:46 ] @
maric1, uzmi sa modemom, pa im vrati pre isteka mesec dana, za to vreme isprobas... A posle ako hoces uzmes novi ugovor bez modema, i koristis telefon umesto njega.
[ maric1 @ 05.10.2008. 10:35 ] @
ok hvala ali ja bio pre par dana u ks-u u prestavnistvu i hteo da uzem ali mi decko kaze da jos uvek ne daju za ljude koji bi koristili van krusevca jel je promocija samo za tih za sada 28 gradova tako da samo tu daju te pakete
[ nindza@ @ 10.10.2008. 10:37 ] @
Postovanje

Testovi su u toku a trenutno mosljenje je sledece:

- Brzina net-a je zadovoljavajuca posto i oni sami kazu da je za surf a ne download, iako je down bar kod mene do sad bio 200kb/s dok je uopload bio nekih 40kb/s. Sto i nije tako lose ali sigurno moze i bolje ali posto kod na u zemlji svako vuce na svoju stranu ovo je i super, posto su neki debili u promo perio lomili njihoce parkove koje su postavljali po Srbiji.

-Da zvanicno potvrdim na pitanje da li se placa neka novcana nadoknada kada se vraca modem? Naravno da se ne placa je to je promo perio i oni i mi testiramo zajedno, imate 1,5gb pa izvolite eeee ali ako predjete tih 1,5gb onda cete plati ono sto bute bilo preko 1,5GB.

@tdusko
Ako mislim na samu aplikaciju koja se sama instalira kada ubacis prvi put modem, pod stavom Statistic, to vazi samo za taj racunar, dok pravo merenje radi njihova pozadinska aplikacija koja se vezuje preko samog br.063123456 ili ti SIM kartice. Jer i taj sim radio kao o ovaj normalni samo sto su kod ovog ugasena prava da moze da se zove preko nje sve ostalo radi ok i poruke i net, sto vec sami znate ali moze i kartica kuju dobije da se aktivira i da se poziva. Ja sam stavio svoj postpaid br.062 u modem i sve radi kako treba bez problema.



A sto se tice stanja stavi SIM karticu koju su ti dali uz modem u neki mob. ukucaj kod za proveru stanja *311#, i dobices info poruku jos koliko ti je ostalo MB.

Nisam siguran da li je modem zakljucan posto za 16.***din moze da se kupi a glupo bi bilo da je zakljucan a das toliko para. Tako da cu probati o druge mreze kako rade ja sam uzeo ovaj modem.



Ovo su neki moji prvi utisci, ali bice ih jos sigurno
[ dr.da @ 10.10.2008. 22:52 ] @
"Da biste bili potpuno sigurni da je ovo usluga koja odgovara baš vama, omogućili smo vam mesec dana besplatnog korišćenja, nakon kojih možete da odlučite da li želite da zadržite modem i nastavite sa korišćenjem Telenor Interneta. Ukoliko vam usluga odgovara, jednostavno nastavite da je koristite. Ukoliko niste zadovoljni, možete vratiti modem u roku od 30 dana i raskinuti ugovor bez ikakvih penala.

Promocija se odnosi samo na internet saobraćaj (prenos podataka) ostvaren u Telenor mreži u Srbiji. Ukoliko u toku promocije ostvarite više od 10GB saobraćaja, Telenor zadržava pravo da suspenduje Vašu pretplatu, o čemu ćemo vas pravovremeno obavestiti. Vaša pretplata u slučaju suspenzije može biti ponovo aktivirana nakon perioda promocije.

U okviru internet promocije dobićete i 50 besplatnih SMS-ova u nacionalnom saobraćaju"
citat s telenerovog sajta pa prema tome iako ste potpisali na paket od 1,5GB imate u toku ovih 30 dana promocije na utrosak cak 10GB i 50 SMS besplatno.
Provereno i u njihovim radnjama i na 9863 i 393939.i promocija traje do kraja meseca oktobra.
Ja sam konstantno u rezimu HSDPA signala i prezadovoljan sam(do 1,5Mbit/sec) a download i do 300KB/sec.
Probao sam i video pozive putem skype i slusanje radia i gledanje tv i streaming,skidao programe i muziku.
Jednom recju prezadovoljan tamo gde je HSDPA I WCDMA.
Probajte i sami.Telenor ce uskoro modifikovati cene i kolicinu GB besplatnih u okviru internet paketa.Da sacekamo pa da vidimo sta ce ponuditi
Pozdrav.
[ nindza@ @ 11.10.2008. 01:06 ] @
Sve ovo gore stoji osim sto su meni kazali da kad predjem 1,5GB da mi se naplacuje 0,01din po KB to mi je receno u Telenor radnji. A meni su rekli da ce doci do promena paketa cak mozda i postafe neki Flat ali nista jos nije sigurno kako mi je kazala ljubazna devojka, na br. 0639863.

Modem je zakljucan tako da samo moze Tlenor kartica, nadam se ako bih kupio samo modem da ce biti odkljucan i da moze da se stavi i MTS i Vip.

Pozz
[ dr.da @ 11.10.2008. 08:12 ] @
Nidza@-jednu stvar koju treba da znas sa zaposlenima u nekim telenorovim radnjama je da nisu dobro informisani mada oni nisu jedini u svakoj bransi ih imas(banci,opstini).pa onda moras da proveravas na vise mesta da bi dosao do onog sto trazis.i meni su isto rekli u zemunskoj telenerovoj filijali ali ako ti stoji na njihovom sajtu da imas 10GB i 50 sms onda je stvarno to tako.pozovi 063 393939.oni su ti vise pouzdani.posto sam i sam korisnik telenorovog paketa od 1.5GB uzeo ga pre 10 dana veruj mi da sam se dobro raspitao i stoji da zatih 30 dana imas 10GB i 50 sms besplatno.i ako ga vratis unutar 30 dana sve je dzabe(neplacas modem iako ce ti na kucnu adresu stici racun i ne placas pretplatu za tih 30 dana).napomena kad potpisujes ugovor od tog dana sledecih 30 dana je free period.
Bilo bi lepo da uvedu neki flat za pristojnu cenu,mada neka spuste cene i povecaju kolicinu free GB kao sto je to MTS uradio u okviru svojih internet paketa ja bih bio zadovoljan.u prilogu sam skinuo sa telekomovog sajta njihovu ponudu za studente:

Studentski 3G Data Paketi Brucoš Kolega Apsolvent Master
Data kartica - Ugovor na 12 meseci (USB modem ZTE MF 622) 999,00
Data kartica - Ugovor na 24 meseca (USB modem ZTE MF 622) 1,00
Mesečna pretplata 499,00 699,00 999,00 1699,00
Količina prenetih podataka uračunatih u pretplatu 1 GB 2 GB 5 GB 10 GB
Cena 1 MB nakon uračunatih MB 2,97 2,56 2,05 0,92
Obračunska jedinica 100 kB



*Napomena: Sve cene su prikazane bez PDV-a

Ostali saobraćaj koji ostvarujete putem SIM kartice tarifira se prema cenovniku za profesionalnu tarifu.

Da bi ste zaključili Ugovor za korišćenje ove usluge potrebno je da date na uvid važeći indeks fakulteta (na teritoriji Srbije), uverenje o studiranju (ne starije od 6 meseci) i ličnu kartu.


pozdrav
[ nindza@ @ 11.10.2008. 20:32 ] @
Citat:
dr.da: Nidza@-jednu stvar koju treba da znas sa zaposlenima u nekim telenorovim radnjama je da nisu dobro informisani mada oni nisu jedini u svakoj bransi ih imas(banci,opstini).pa onda moras da proveravas na vise mesta da bi dosao do onog sto trazis.i meni su isto rekli u zemunskoj telenerovoj filijali ali ako ti stoji na njihovom sajtu da imas 10GB i 50 sms onda je stvarno to tako.pozovi 063 393939.oni su ti vise pouzdani.posto sam i sam korisnik telenorovog paketa od 1.5GB uzeo ga pre 10 dana veruj mi da sam se dobro raspitao i stoji da zatih 30 dana imas 10GB i 50 sms besplatno.i ako ga vratis unutar 30 dana sve je dzabe(neplacas modem iako ce ti na kucnu adresu stici racun i ne placas pretplatu za tih 30 dana).napomena kad potpisujes ugovor od tog dana sledecih 30 dana je free period.


Zvato i potvrdjujem

Da se ja nesto pitam oko paketa ja bih uradio sledece:

Mini 500din 1,5 GB
Standard 700din 3GB
Veliki 1000din 5GB
Ogromni 1300din 10GB

Naravno Modem bi ponudio za 1din kao sto O2 rad u Nemackoj za 1eur. Naravno potpisivanje ugovora za 12/24meseci.

Pozz
[ alexandar_cajic @ 26.10.2008. 10:06 ] @
http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5382

Napomena: korisnicima koji su obuhvaćeni promocijom „Koristi mesec dana besplatno! Zadrži ako ti se dopadne.“, neće biti naplaćivano prekoračenje besplatnog internet saobraćaja ostvarenog na teritoriji Srbije, iako će to prekoračenje biti prikazano na trentnom stanju na računu. Ovim korisnicima za vreme trajanja promocije mogu biti naplaćene sms poruke (ukoliko potroše više od 50), govorni i roaming saobraćaj. Takođe, u okviru aplikacije za povezivanje na Internet USB modemom E220, PCMCI karticom E660A, i EXPRESS karticom E800 možete jednostavno da pratite okvirnu potrosnju internet saobraćaja u toku meseca. Aplikacija ne zaokružuje sesije na 10 KB te je moguće neslaganje sa stanjem računa dobijenim putem SMS-a.

[ dr.da @ 26.10.2008. 20:52 ] @
e super sad mozemo da predjemo tih 10GB,a da nam nece naplatiti.
[ toreador @ 26.10.2008. 23:52 ] @
Ljudi, ja ga uzeo vec po drugi put , super radi , kod mene je stalno WCDMA, jedino malo zeza nedeljom,valjda utice promet koji je tada pojacan,nista ozbiljno samo je malo sporiji, ali nocu ubija posle 12,1 ...u3, 4 cepa. Stigo mi racun za prvi, ja zvao i momak kaze da je sve ok i da je to stornirano, znaci ne moram nista da platim.Sada pitam ja vas jeste vi to stvarno proucili,mislim te ugovore i sajtove,posto ja ,eto ,jbga nisam(stvarno neozbiljno od mene ali sam poverovao na prvu loptu,ugovor potpisao a nisam ni procitao....sada kad sam malo citao nejasan mi je clan 9....ko ima ugovor neka pogleda, pominje se neko placanje.Opet kad god sam zvao sluzbu kazu da je dzab.dzabe do 10g a posle te iskljuce pa znaci nikako ne mozes da dodjes u situaciju da platis.Pisite, da strepim ili ne.....
[ dr.da @ 27.10.2008. 01:42 ] @
Kako si uzeo po drugi put?
Procitaj gore navedeno i ne brini sve je besplatno.;-)
[ toreador @ 27.10.2008. 12:56 ] @
Ma citao sam celu temu, pa su me prvi postovi i isprovocirali da malo pogledam ugovor,mada ovi poslednji,pa i tvoj , su me smirili.Drugi put sam uzeo tako sto nisam bas ja uzeo nego neko blizak meni...pozzzz
[ toreador @ 27.10.2008. 14:07 ] @
A da,sada mi istice ovo drugo pa mislim da opet neko uzme da ga probam bar jos mesec...posto je kako vidim stvarno dzab...danas radi samo tako,otvara dok kazes keks,poredio sam sa SBB,posto imam laptop pa smo u istom trenutku otvarali istu stvar na youtube..moj je malo vise seckao u pocetku , posle je i njegov seckao ...ma slicno...Ako naprave bolju ponudu aili neki flat,ili prepaid...uzimam pravo.
[ dr.da @ 27.10.2008. 14:25 ] @
meni istice tokom ovih dana ,tako da kao sto si napomenuo odoh da jurim rodbinu da uzmem jos jednom
ima fore do petka.tesko flat da ce biti. ma nek samo spuste cenu i povecaju free gb kao mts, ima da ga uzmem.
i da povecaju broj 3g baznih stanica.
pozz.

ps.Trenutno zaduzenje bez pretplate i PDV je 29857.07 din.
toliko mi je stanje na racunu za utrosenih 5GB NETA srecom da sam na free periodu.

[Ovu poruku je menjao dr.da dana 27.10.2008. u 16:18 GMT+1]
[ jackofblades @ 27.10.2008. 15:34 ] @
Citat:
dr.da: ...ma nek samo spuste cenu i povecaju free gb kao mts, ima da ga uzmem.
i da povecaju broj 3g baznih stanica...

Ako je Telenor ponuda slabija od mt:s, zasto cekas da koriguju ponudu? Zasto ne uzmes mt:s? :/
[ dr.da @ 27.10.2008. 15:52 ] @
za "jackofblades"-mts

Zato sto koristim telenor,tj. mobtel kao postpaid korisnik dugi niz godina i nikada nisam imao problema sa njima.
Telenor internet koji sam sad isprobao odusevio me brzinom(sto se tice mojih prohteva).
A i dobre stvari uvek treba malo sacekati narocito sada kada se trziste interneta kod nas napokon normalizuje.
Pogledaj samo kakvu je ponudu imao mts u januaru,a kakvu sada i pri tom kako sam cuo da nisu dozvoljavali prelazak na nove.


pozdrav.
[ jackofblades @ 27.10.2008. 21:33 ] @
@dr.da
e, to me interesovalo. posto sam video da se dosta njih i zali i govore da je mts bolji izbor, pa sam zeleo da cujem i drugacije iskustvo. hvala inace, ja nisam ni znao da je mts imao u ponudi ovaj vid interneta u januaru -_-

ja opet, mal' malo, pa imam neke probleme sa npr. signalom, devojka sa MMS itd.
ne verujem da se normalizuje internet. verujem da ce proci jos neki period, dok se ne bude odahnulo. nazalost. my 2 cents...
[ dr.da @ 27.10.2008. 23:44 ] @

"jackofblades":

Ja dajem glas za telenor ,samo proveri da li imas 3g i hsdpa signal na lokaciji na kojoj budes zeleo da koristis net
(naravno da spuste cene i povecaju free gb;najavilu su posle promotivnog perioda da ce to da urade).
Nemoj da budes pesimista po pitanju net znas kako ide kod nas sve polako.Doci ce i taj trenutak:-)
A vip da napokon se skine sa jasli telekomovih pa da vidimo njihovu ponudu.
Da pocetkom januara davali su za 1din modem ali nije podrzavao vistu pa nisam ni uzeo,srecom,ukopao bi se na 2 god a bez mogucnosti prelaska na nove.

ps.sa telenorom,mobtelom uvek sam mogao izaci na kraj sa svim zahtevima(pri prelasku na nize tarifne pakete iako sam bio pod ug.obavezom,sad sam presao na sa post na prepaid sa zadrzavanjem istog broja,uvek znas na cemu si dok sa mts-om nikad ne znas u vecini slucajeva(kako ih zovu copy paste posto svaku vipovu promociju kopiraju imas na nekim postovima i o tome.)

Mogu samo da snizavaju ako misle da nas zadrze:-)i naravno da odrze kvalitet.

pozz
[ toreador @ 28.10.2008. 01:33 ] @
ma bice sve bolje,doduse moze da potraje do tada.... i telekom adsl je nudio tri meseca za tri din pa posle obaveza 9mes.sto je poboljsanje a najavljuju i povecanje ,duplo, brzine...tako stvari sse krecu ..ovaj telenor je definitivno gotivan,ako nista samo da smanje ugovornu obavezu od 24mes.
[ asimo84 @ 30.10.2008. 05:52 ] @
Ljudi,ja se izvinjavam ako sam nesto propustio prelistavajuci ovu temu i telenorov sajt,pa postavljam nepotrebno pitanje.Koliko sam shvatio postoji ogranicenje od 10gb,ali ja sam to ogranicenje premasio za mekih 2gb,niti su me iskljucili niti su mi ista javili.Takodje i meni je sumnjiv onaj 9 clan ugovora,cini mi se da im ostavlja za pravo da naplate ako zele,ali verovatno paranoisem.Samo bih zamolio da se javi neko ko je raskinuo ugovor,a potrosio je vise nego sto je dozvoljeno za njegov paket,jos bolje ako je baaaaaas preterao u tome.
Pozdrav od nevernog Tome.
[ boban779 @ 30.10.2008. 11:51 ] @
Napomena: korisnicima koji su obuhvaćeni promocijom „Koristi mesec dana besplatno! Zadrži ako ti se dopadne.“, neće biti naplaćivano prekoračenje besplatnog internet saobraćaja ostvarenog na teritoriji Srbije, iako će to prekoračenje biti prikazano na trentnom stanju na računu. Ovim korisnicima za vreme trajanja promocije mogu biti naplaćene sms poruke (ukoliko potroše više od 50), govorni i roaming saobraćaj. Takođe, u okviru aplikacije za povezivanje na Internet USB modemom E220, PCMCI karticom E660A, i EXPRESS karticom E800 možete jednostavno da pratite okvirnu potrosnju internet saobraćaja u toku meseca. Aplikacija ne zaokružuje sesije na 10 KB te je moguće neslaganje sa stanjem računa dobijenim putem SMS-a.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=5382

[Ovu poruku je menjao boban779 dana 30.10.2008. u 13:03 GMT+1]
[ toreador @ 30.10.2008. 13:28 ] @
evo da opet kazem ...ja sam bas bas bas ... preterao.Vratio sam juce i sad ocekujem racun koji ce naravno biti astronomski ali ce biti samo proforme jer ce ga stornirati posto sam juce potpisao da sam uredno vratio ...i nema platis . racun je valjda da vidis kako bi to bilo kad bi bilo .pozzzzzzz
[ asimo84 @ 30.10.2008. 13:52 ] @
Hvala mnogo,pozdrav