[ elektros @ 31.08.2008. 20:55 ] @
Imam dv kameru, pomocu winavi video capture materijal prebacim na komp, direktno u dvd format, ali kada narezem na disk i pustim na dvd plejeru i tv-u dobijam uzduzne crte koje nisu bas za oko prijatne, kako da resim ovo.

Sada kada vec pisem pa da priupitam jos nesto, naime imam dosta filmova u divx formatu i slika je odlicna, bez kockica koje ja dobijem kada neki dvd film prebacujem u divx ( koristim no1 dvd ripper ), koji programi se koriste za tako dobar kvalitet, i sta je bolje od winavi video capture za capture materijala.

Hvala!

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 10.09.2008. u 20:53 GMT+1]
[ RMAN @ 01.09.2008. 13:14 ] @
Citat:
Sada kada vec pisem pa da priupitam jos nesto, naime imam dosta filmova u divx formatu i slika je odlicna, bez kockica koje ja dobijem kada neki dvd film prebacujem u divx ( koristim no1 dvd ripper ), koji programi se koriste za tako dobar kvalitet, i sta je bolje od winavi video capture za capture materijala.

Hvala!


Koristi AutoGK. Kodek postavi na XviD.
[ Stranger2 @ 01.09.2008. 13:31 ] @
Citat:
Imam dv kameru

Citat:
sta je bolje od winavi video capture za capture materijala.

Ako je u pitanju digitalna kamera onda je najbolje da taj materijal prebacis na hard disk direktno u DV formatu pa ga kasnije konvertuj u neki prakticniji format. U tom slucaju nema nikakve konverzije i nikakvog gubitka kvaliteta. Za prebacivanje DV videa na racunar ti je potreban FireWire kabal a verovatno i FireWire kartica (na koju moras prikljuciti taj kabal) jer kompjuteri retko imaju FireFire prikljucak.
U ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t...o-prebacivanja-sa-DV-na-CD-DVD
imas uputstvo kako se prebacuje DV sa kamere na racunar.

Za analogni capturing (kada je kamera spojena cinc ili S-Video kablovima) najpre bi trebao probati
MainConcept PVR, tesko ga je pronaci ali snimci imaju nabolju sliku koju sam video.
Ako ne mozes pronaci njega onda svakako probaj WinDVR koji je najpopularniji.
Oba programa snimaju u MPEG-2 sto je odlicno resenje za capturing. Kasnije snimljene MPG fajlove mozes snimati na DVD u bilo kom DVD Authoring programu ili ih mozes konvertovati u neki drugi format.

Citat:
materijal prebacim na komp, direktno u dvd format, ali kada narezem na disk i pustim na dvd plejeru i tv-u dobijam uzduzne crte koje nisu bas za oko prijatne, kako da resim ovo.

To znaci da je video INTERLACED a konverter je tretirao taj video kao PROGRESSIVE.
Interlaced znaci da se video prikazuje pomocu poluslika od parnih i neparnih vodoravnih linija.
Progressive znaci da je obican kompjuterski video gde je svaka slika cela slika.

Da bi izbegao te ruzne linije moras u programu kojim snimas ukljuciti DE-INTERLACE filtriranje (koje video pretvara u progressive) ili da odaberes da video ostane interlaced ali da konverter zna da je video interlaced i da ga tretira tako.
Ako snimas sa pomenutim PVR-om i DVR-om onda ce video ostati interlaced jer ovi porogrami namenjeni za klasicni TV signal koji je uvek interlaced.
[ Cileinteractiv @ 10.09.2008. 19:51 ] @
Citat:
Stranger2:...ili da odaberes da video ostane interlaced ali da konverter zna da je video interlaced i da ga tretira tako.
Tako uvek treba raditi. I tada DVD video koji se kreira je interlaced, to je default i onda neće biti problema pri reprodukciji na plejerima. Na Kompjuteru se može primetiti interlaced materijal ali ako to baš smeta a ne bi trebalo baš svaka dlaka da smeta upali se Deinterlace u softverskom plejeru i rešeno.