[ starkg @ 31.08.2008. 21:54 ] @
Da li postoji neki antivirusni softver koji se instalira na pc-u a moze da provarava symbian fajlove radi preventive,lakse je videti na pc-u al ima necega nego na telefonu (: Pozdrav.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.09.2008. 08:08 ] @
Norton Smartphone Security.

Key Technologies
- Antivirus
- Firewall
- SMS Antispam

Key Benefits
- Protects against viruses and other threats - Prevents malicious threats from entering your smartphone.
- Minimizes SMS spam—Blocks short text and multimedia messages from unknown senders.
- Blocks snoopware from turning on your camera—Prevents intruders from entering and exporting data from the mobile phone.
- Mobile Antivirus
- Mobile Firewall
[ Catch 22 @ 01.09.2008. 09:07 ] @
^ Mislim da se niste razumeli (?), čovek pita koji AV program da instalira na PC (ne na telefon) pa da njime pregleda symbian aplikacije, pre instaliranja na telefon.
Valda ima nameru da skida krekovane programe sa interneta, ali se boji da mu virusi ne ulete u telefon...
A možda se to sve samo meni pričinjava...
[ icobh @ 01.09.2008. 10:38 ] @
^Šta će on da skida sa neta je nebitno, sve dok on sâm to ne pomene...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.09.2008. 11:02 ] @
Da Catch, u pravu si, pobrkao sam lončiće :)
Odnosno, razumeo sam šta hoće, ali sam prevideo da se Norton Smartphone Security instalira na telefon :)
[ Catch 22 @ 01.09.2008. 12:42 ] @
Citat:
icobh: ^Šta će on da skida sa neta je nebitno, sve dok on sâm to ne pomene...

Naravno da svako skida šta mu volja, niko nije ni pokušao da to ospori. Koja je onda svrha tvog komentara?!?
[ starkg @ 01.09.2008. 15:16 ] @
Pa mislio sam na pc-u ne na telefonu,imam 6630 pa pitam,sada se izvinjavam ali malii "off" Imam Nokiu 6630 a mogu da je zamenim za n70 pitam iskljucivo zbog symbian aplikacija i igrica,da li da menjam sto je platforma malo novija koji od ova dve ce bolje "terati aplikacije" (bitne i igrice symbian naranvo).

[Ovu poruku je menjao starkg dana 01.09.2008. u 19:41 GMT+1]
[ icobh @ 01.09.2008. 15:57 ] @
Citat:
Catch 22: ...Valda ima nameru da skida krekovane programe sa interneta...

Znači to. Šta on ima namjeru ili šta ti misliš da će on da skida, potpuno je nebitno i nemaš pravo da mu prišivaš ovakve stvari. I sâm znaš da je pominjanje crackova i crackovanih programa nepoželjno na ovom forumu...
[ Pici man @ 02.09.2008. 15:02 ] @
Citat:
icobh: Znači to. Šta on ima namjeru ili šta ti misliš da će on da skida, potpuno je nebitno i nemaš pravo da mu prišivaš ovakve stvari. I sâm znaš da je pominjanje crackova i crackovanih programa nepoželjno na ovom forumu...

Alo, BiH, smanji malo doživljaje, širi malo bratstvo i jedinstvo bolan!;)
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Citat:
starkg: Pa mislio sam na pc-u ne na telefonu,imam 6630 pa pitam,sada se izvinjavam ali malii "off" Imam Nokiu 6630 a mogu da je zamenim za n70 pitam iskljucivo zbog symbian aplikacija i igrica,da li da menjam sto je platforma malo novija koji od ova dve ce bolje "terati aplikacije" (bitne i igrice symbian naranvo).

Ne menjaj to za N70, ni za živu glavu. Dobićeš samo sporiji telefon i više glavobolje i nerviranja. Taj RAM ili malo jača kamera u praksi ne znače ništa, naročito danas ... 6630 je legendarni model.
Btw. BILO KOJI antivirusni paket na PC-u danas otkriva gotovo sve varijante i podvarijante tkz. SymbOS virusa. Probaj i sam, pa se uveri na primeru prostog i prvog S60 virusa koji se pojavio i koga postavljam u atačmentu PROBE RADI.
[ starkg @ 02.09.2008. 15:27 ] @
Puno hvala video sam fajl radi avast ga je prepoznao kao symbian virus,hvala za odgovor.Pozdrav