[ pl4stik @ 01.09.2008. 07:16 ] @
Napravio sam web app koja sluzi za ostavljanje nekih izvestaja nalik mail-u samo malo drugacije Sad bih ja voleo da nekako korisnici znaju kad je neki doc prispeo za njih i u tu svrhu sam napravio desc app u sys tray koji koristi servise e sad kako da znam kada je neko nesto ostavio, tj kako da kad se desi insert pokrenu se servisi. Znaci to bi trebalo da bude u smeru od baze ka korisniku jer je mreza velika i veza izmedju gradova nije bash najbrza i ako napravim timer koji na neko vreme pita bazu nesto, dolazi ponekad do toga da se nista ne desi il se ukoci i nece vise nista da radi.

Sve mi se cini da to mora SQL server 2005 da se programira pa ako neko ima neka iskustva ili bar neke linkove o tome molio bih da ih postavi.

Hvala

[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 01.09.2008. u 08:40 GMT+1]
[ deerbeer @ 01.09.2008. 10:30 ] @
MS SharePoint Portal Server
http://www.intranetjournal.com/articles/200502/ij_02_04_05a.html
Ovaj server sluzi upravo za tu namenu koja je tebi potrebna.
Sigurno ce ti olaksati posao u programiranju i implementacije Document Managing sistema.

Citat:
@pl4stik
..... i ako napravim timer koji na neko vreme pita bazu nesto, dolazi ponekad do toga da se nista ne desi il se ukoci i nece vise nista da radi.

Koliki je interval upita ?
Ako je mnogo korisnika i ako osvezavaju listu pristiglih dokumenata dosta cesto (svakih 60 sec.) , i jos je konekcija dosta spora,
onda ti tu nema mnogo pomoci .
Probaj da napravis tabelu koja ce cuvati samo pristigle dokumente da bi ih dobio jednostavnim i brzim SQL upitom.
Za testiranje performansi SQL servera mozes koristiti SQL Profiler.

[ mmix @ 01.09.2008. 11:11 ] @
Sharepoint Portal Server je zestoki overkill za to sto se trazi, a pride i nema tu funkcionalnost koju on hoce, da na pominjem da kosta od $5k dolara na gore.

A sto se tice resenja, to sto si napravio je sasvim ok, pulling je jedino razumno resenje, a ako imas networking problema izmedju lokacija onda ti ni bilo koji drugi sistem ne bi radio kako treba, sta vise ima bi set potpuno novih problema u pokusaju da radis push informacija sa servera na radnu stanicu (firewall, loklani firewall, client discovery, NAT, itd).

Ono sto bi eventualno mogao da uradis da ne bi duplirao saobracaj preko sporih linkova ako na lokacijama imas vise ljudi je da napravis na svakoj lokaciji "indexing proxy". Za svaki dokument koji se uploaduje na server napravi red u toj indeks tabeli (npr Id dokumenta, vlasnik, itd, sve sto ti treba za taj desktop notifikator) na serveru. Onda na lokacijama uradi replikaciju samo te tabele u neku lokalnu bazu na LAN-u (i besplatni SQL express moze da bude subscriber tako da te nista ne kosta) a radne stanice namestis da pull-uju sa tog lokalnog servera umesto sa udaljenog, onda mozes da proveravas koliko god hoces cesto. Na taj nacin ce informacije ici samo jednom na proxy server i ako lepo namestis replikaciju nece biti duplih informacija na sporom linku.
[ pl4stik @ 01.09.2008. 12:37 ] @
Citat:
deerbeer
Probaj da napravis tabelu koja ce cuvati samo pristigle dokumente da bi ih dobio jednostavnim i brzim SQL upitom.
Za testiranje performansi SQL servera mozes koristiti SQL Profiler.


Da, dotle sam i ja doso, sto brzi upit pa zato ima samo ID, vreme, korisnik. Interval je 5min al je korisnika 3-4 hiljada (non-stop se registruju) a napad je od prilike zavisno od doba nedelje,meseca,godine od 5~100 bilo je i vise na sat i to mi pravi mnogo problema. Mnogo me nervira kad se STRASNO uspori i/ili ukoci

@mmix

Ma nema problema za lovu ako ce to da radi sto sumnjam jer nikad nisam ni vido MS SharePoint Portal Server

Jel ta index tabela, tabela u koju ja upisujem vreme, korisnik isto kad i u glavnu tabelu. Znaci na btnSave click desi se insert u "glavnu" i ovu index sem sto u index idu samo ova tri. I jel za replikaciju da pravim program koji ce da pita udaljeni server pa odgovor insert u tu index tbl na lokalnom serveru ili nesto iz SQLServera da mrsim ...

Veliko hvala gospodo na odgovorima

[ pl4stik @ 01.09.2008. 18:29 ] @
Uh evo je prosta racunica znaci samo bg ima 167 mesta za SQLserverEx , ni sa 67, ns sa 58, a tu su subotica valjevo...

Ma zaj...

Ode moj systray app u penziju jbg neke ptice nikad ne polete, a bio sam ponosan na njega
[ mmix @ 01.09.2008. 19:10 ] @
Cek polako, ako je tacno to sto kazes, onda tvoj web servis ne moze da istrpi 100 korisnika na sat koji ga pinguju svakih pet minuta (znaci efektivno 1200 zahteva na sat sto je sica, tj u proseku jedan zahtev na 30 sekundi sto i najgrdji hardver i network moze da otalja), a sajt na koji odlaze moze da ih istrpi iako koristi mnogo vise bandwidtha nego servis? Nesto se tu ne slaze, jesi ti siguran da je taj tvoj web servis optmizovano napisan?

Kako uospte funkcionise tvoja notifikacija, sta saljes sa korisnicke strane u jednom zahtevu i sta dobijas nazad?
[ pl4stik @ 02.09.2008. 09:33 ] @
Super sto si me pitao niko nece da poprica (doduse nemam ni kog da pitam) dal sam ja ovo dobro osmislio

Znaci ima 3 regionalna centra BG,NS i NI i oni imaju podstanice manje gradove. Da nebi isli "admini" i instalirali program pravio sam ga ko web app tako sto se korisnici (radnici) loguju na centralni server u BG znaci registracija i logovanje je u BG, a fajlove i foldere prave u njihovim reg. centrima. I sad se desi ono on btnSave click dese se dva dogadjaja popuni izvestaj i zapamti sve to zajedno sa dokumentom koji uploaduje (posebno formatiran *.xls) na lokalnom serveru kao i id, regcent(string (npr. bgwebserv10001)), kome(ko je taj sto prima), korisnik(ko je taj sto salje),pregledano (bool) u centralni server u BG tu tabelu da nazovemo temp. To sto servis pita je sa parametrima Svi koji su false i gde je ime kome, a to sto vrati mene interesuje dal je >0 iz tabele temp. To sto on moze da klickne u "podsetniku" je samo link koji vodi na incoming.aspx gde se on loguje (mora da bude logovan) i na osnovu korisnickog imena mu se filtriraju podaci iz temp tabele koja se popunjava kada se pravi novi doc i onda klik na detalji i pravac na regionalni server il vec gde je smesten doc, a Page_Load na detalji.aspx radi update te tabele u bg pregledano u true.

Problem se javlja (ja mislim) kad pocnu da pisu izvestaje kvartalno jer ih svi il skoro svi pisu, a onda se nadju pametnjakovici da im odgovaraju na izvestaje (dopise) i tad nista ne radi pa ih vec skoro mesec dana molim da ako nije sluzbeno koriste mail mada nije samo tad ne mogu da provalim zasto od jednom ako iz NS pokusas da pregledas nesto u NI nama sanse. Sada sam u tu svrhu zabranio brisanje i sad smo dosli do toga da kad nesto ostavis ne mozes da ga brises (glupost) al sta da radim. Inace ovo nije najgori hardver al su jedni od najgorih korisnika jer browsaju mrezu i kad nadju film, muziku bilo sta oni prevlace iako im je receno da ne moze kao sto ne moze pa ne znam dal bi to popravilo situaciju ako bi zabranio protok velikih fajlova (inace da znam kako vec bi to uradio). Sve u svemu nije samo da servisi ne rade, redovno i sajt ne radi npr. povremeno ne mogu uopste da naprave novog korisnika (do sada sto sam primetio).

Ma mislim da je problem i sto nisam ogranicio korisnike tj. moze ko kako hoce da se registruje pa cu ja lepo da obrisem formu za registraciju, a korisnike ce da prave lokalni admini jer sad ima korisnika iz drugih sluzbi ne samo kontrola (vole da vide dal je nesto poslato (dal je na serveru)) dal ce to da ublazi problem sta mislish?

Sta da radim napravio sam ono sto sam znao kako sam znao (verovatno zato i radi kako radi ).

Kolko sam puta napisao sta sve mislim da je problem sam sebi zvucim smesno + frustracija ovaj mi je servis prvence i ne radi kako treba. Uostalom sta da radim sad, nece pa nece cudo bi bilo da oce s ovako nedisciplinovanim korisnicima, "administratorima mreze" , a programer ja jednom recju ludlo. Al cu da probam jos malo

P.S. Ne morate vise da se smarate oko ovoga jer ovde ni bog otac verovatno nebi mogo da mi kaze sta (sve) ne valja, eventualno ako nesto primetite odokativno vi napisite znacilo bi mi za nadalje mene je samo interesovalo kako ide taj push sa SQLServera ka klijentu.

Peace

[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 02.09.2008. u 11:10 GMT+1]
[ toxi_programer @ 02.09.2008. 15:04 ] @
Evo ja da se nadovežem, mada gornji post nisam razumeo

Ali onaj prvi jesam. Ja sam ranije pravio nešto slično i evo kako su mi ESovci rekli da rešim. Napravim program (ne web servis) na koji će se svi ti klijenti, preko Socket-a, konektovati. To nije problem da se uradi. Problem je što moraš zakupiš hosting koji će da drži tu tvoju aplikaciju (pošto je meni trebalo za zezanciju, stavio sam program na moj komp a kada ga pokrenem on upiše moj ip na moj sajt, odakle oni client programi uzmu moj ip i konektuju se preko socketa na moj komp i taj "server" program).

Eto, tako kad se uspostavi veza neće niko morati da periodično poziva neku skriptu i zagušuje saobraćaj, već će serverski program (jer ima aktivnu konekciju sa klientom) moći da mu uputi "poruku" da je nešto stiglo te će ovaj preduzeti neophodnu akciju.
[ pl4stik @ 02.09.2008. 19:17 ] @
Pa, ne znam sta je Socket sacu da proverim. Mada se svi kace na internet preko bg-a i to samo kad provale proxy address tako da su opet u opticaju interne veze. Za sad sam vratio da kad bira ko da vidi dokumenta svima tim izabranima se posalje mail pa nek drze Outlook Express otvoren posto to radi.