[ Zigfrid @ 04.11.2003. 11:16 ] @
Racunar mi je u mreži od 80 računara koji su povezani 24-portnim switch-evima(100Mbps).
Naime meni se dešava (ali i ostalim na mreži koji imaju win2k i winXP) da ukoliko neko snima od mene neke fajlove računar mi se strašno uspori, mada je zauzeće procesora i memorije minimalno. Toliko se uspori da nije moguće bilo šta raditi na njemu dok se ne završi presnimavanje. Dok sam radio na win98 to se nije dešavalo pa pretpostavljam da nije problem do hardvera već do softvera.

Ovo je stvarno veliki problem jer na mreži od 80 računara veoma često neko svlači nešto od mene (dvx, mp3, instalacije...), pa vas molim ako neko ima iskustva sa ovim problemom da mi odgovori
[ Zigfrid @ 14.03.2004. 17:45 ] @
Nemoguce da mesecima niko ne odgovara ili nisam lepo objanio :)
[ Gojko Vujovic @ 14.03.2004. 18:01 ] @
Proveri da li je u desni klik na my computer/properties/advanced/performance settings/advanced/processor scheduling podešeno da prioritet imaju "Programs" (misli se na foreground aplikacije). Isto i za memory usage, odmah ispod toga.

Druga opcija je da uzmeš bandwidth controller ili neki sličan softver i ograničiš protok ka toj grupi mašina koja te zamara. Staviš na 512k na primer za taj tip saobraćaja, oni će i dalje moći da skidaju ali malo umerenije i neće ti opterećivati kompjuter. Možeš kasnije i da povećaš tu cifru dokle god tebi kompjuter radi normalno ostale stvari.

Takođe proveri šta je sa performansama diska, da nije možda on usko grlo, da li je uključen DMA pristup i slično tome? Malo detalja o samom windowsu i konfiguraciji ne bi škodilo.
[ Zigfrid @ 14.03.2004. 18:15 ] @
Imam procesor XP2000+, ploca GA KT400, 256DRAM, HD WD40 GB, mrezna Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC.

Proverio sam to sto si mi rekao i obadve varijante su n "programs".

Najcudnije mi je to sto je na istoj ovoj masini bio instaliran win98 i sve je bilo ok. Taj problem ima nas 80 u mrezi i imaju ga oni kod kojih je OS win2000 ili winXP.

Mesecima se raspitujem u vezi tog problema, ti si prvi koji mi pokusava pomoci, vec sam izgubio svaku nadu.

A sto se tice ovog drugog predloga sa kontrolom protoka to neodgovara nikome u mrezi jer nam je jako bitna brzina.

[ Preminuli @ 01.04.2004. 15:02 ] @
Mapiraj sherove.
[ fangio @ 09.04.2004. 09:48 ] @
promeni drv za mreznu