[ cokolino @ 04.09.2008. 20:21 ] @
pozdrav svima!!
kod jednog prijatelja se pokvario komp. na monitoru stoji da nema signala.
konfiguracija je sljedeca:
maticna ASROCK K8Upgrade-NF3( 1. Socket 754 for AMD Athlon™ 64 and Sempron processors
2. nForce3 250 chipset)
sa nekim Athlon procesorom.
kad upalim PC nemam nikakvog signala ni zvucnog ni na maticnoj svjetlosnog(lampica uredno sja na prekidacu a ventilator od procesora se okrece)
malo sam gledao na internetu neki su imali problema sa prednjim USB i njega sam istekao.
drugu graficku cu dobit sutra za isprobat a monitor i kabel sam isprobo i radi.ako trebate jos podataka samo javite
MOLIM ZA POMOC strucnjake.
[ tamindus @ 11.09.2008. 20:46 ] @
Za početak clear CMOS a ako ne pomogne probaj drugo napajanje.
[ cokolino @ 13.09.2008. 20:38 ] @
hvala al ne pomaze
danas sam probao drugu graficku i isti problem,al mi nije jasno sta ima sa napajenjem kad ventilatori rade cujem kad hard disk se ukljuci a za svaki slucaj sam nabavio drugo napajanje al jos nisam isprobo
ako ima neko jos neki savjet
HVALA
[ cokolino @ 15.09.2008. 19:18 ] @
promijenio sam i napajanje i isto S***E
ako mi niko nezna pomoc a ja znam jos manje bice red vratit ga vlasniku pa da ga posalje na popravak ili da kupi novi,
a posto su ovdje tehnicari skupi bolje je da kupi novi krecu se od 170 eura
HVALA svima koji su i pogledali ovu temu a jos vise -----tamindus----- na prijedlogu
s postovanjem COKOLINO
[ buljko @ 15.09.2008. 19:43 ] @
To sto se ventilatori okrecu, HDD "radi", i lampice svetle, ne znaci nista! Sve to koristi sirove +5 i +12V a MB generise jos nekoliko napona za napajanje memorije, procesora i magistrala tako da problem moze, ako pretpostavimo da si sve ostalo proverio, biti do nje, naravno, i do procesora. Ovde se problemi diagnosticiraju i resavaju metodom probe i eliminacije tako da ti niko na daljinu ne moze zasigurno resiti kvar sem da te usmeri i ukaze na neka svoja iskustva. Ako nemas komponente kojima i na kojima ces proveriti ono na sta sumnjas, tesko da ces nesto napraviti izuzev ovoga sto si vec probao.
[ cokolino @ 23.09.2008. 20:13 ] @
hvala na prijedlogu al komponenti nemam da isprobam pa sam jednostavno vratio PC vlasniku. od komponenti sam imao samo graficku kartu i napajanje,ali sam uspio osposobit drugi PC kod vlasnika(internet nije radio vec 3 mjeseca).
PC je bio zarazen virusim pa su negdje odnijeli kod nekog majstora(rodjaka) koji je sve obriso i naplatio lijepo, rekao da je mrezna kartica otisla i to je zamijenio al internet i dalje nije radio(a vlasnici su imali internet prikljucak preko USB na modem), tek kad sam sve treibere instaliro internet je proradio, a za onaj PC bez signala ne isplati se kupovat komponente na slijepo posto se ovdje novi PC moze nabavit od 170 eura.
[ cokolino @ 23.09.2008. 20:14 ] @
HVALA SVIMA na trudu i muci