[ darkofdoom83 @ 05.09.2008. 08:37 ] @
Posto sam odradio pretragu i nisam nasao nista konkretno,interesuje me kolika je otprilike plata servisera racunara ? Znaci sastavljanje komponenti,uklanjanje kvara,instaliranje OS...
Pitam iz razloga sto sam predao cv kod jedne firme i da znam koliku platu otprilike da trazim ako me pozovu na razgovor.
[ Rekla Kazala @ 05.09.2008. 09:24 ] @
Tesko da ces naci pravi odgovor na to pitanje ovde. Sve je relativno a najvise zavisi od toga kako ta firma posluje. Dali ces imati 10 racunara da odradis na dan ili ces imati 2 u nedelji. Zatim nisu plate iste recimo u Beogradu i van njega. Ima jos mnogo faktora koje uticu na sve to da ne nabrajam. Najbolji odgovor je da sam sracunas svoje potrebe i troskove i koliko bih tebi odgovaralo, stim da takodje racunas da si pocetnik i kao takav moras u pocetku da pocnes sa "minimalcem" nazalost.

Srecno
[ buda01 @ 05.09.2008. 10:13 ] @
Po mom misljenju plate su 200-500 E.

A sad ti proceni koliko mozes da dobijes u konkretnoj firmi.
[ pcbbata @ 05.09.2008. 10:21 ] @
moja procena: 50.000 din.
[ darkofdoom83 @ 05.09.2008. 10:30 ] @
Nazalost je tako da cu morati da radim kao 'minimalac' posto sam pocetnik,i ova suma od 200e mi deluje realno mada je to jako malo za neki normalan zivot.. Mene interesuje konkretno plata nekoga ko radi na ovakvim poslovima. Necu da slucajno trazim premalo i da samog sebe zeznem, a 50 hiljada mi se cini ipak previse (mada mozda gresim) :)
[ momsab @ 05.09.2008. 13:35 ] @
Citat:
pcbbata: moja procena: 50.000 din.
gde serviseri racunara (nije potrebno veliko znanje) rade za 50000 dinara? 50000 dinara je plata informaticara (obrada podataka, baze podataka racunajuci i datawarehousing poslove, programera, konsultanta itd) na pocetku (na pocetku rada, prva tri meseca ili godinu dana, kako se ko pokaze/snadje/dogovori)
[ pcbbata @ 05.09.2008. 18:43 ] @
da citiram sebe: "moja procena"...

bez želje da ikoga podcenjujem ili precenjujem.
[ momsab @ 05.09.2008. 19:22 ] @
mene zanima na osnovu cega procenjujes

serviser racunara je odgovoran posao koji ne zahteva velika ni siroka znanja, zahteva pracenje desavanja na trzistima hardvera, operativnih sistema kako bi bio u toku
mora da zna da sklopi komp, da otkrije sta se pokvarilo (operativni sistem racunajuci tu i problematicne drajvere i aplikacije, BIOS, hardverska komponenta), da zameni deo (retko koji deo sam serviser popravlja, uglavnom se salju distributerima od kojih su preuzeti), da instalira OS (sto je danas veoma prosto, juce je moj kumic koji nije rodjen za kompove i isti ga ne zanimaju osim za Internet, multimediju i office maltene sam instalirao i tu i tamo podesio Vistu i Ubuntu), da testira racunar itd itd
odgovoran posao je sto mora da pazi na tajnost podataka na hard disku i drugim uredjajima za skladistenje, da se u roku zavrsi testiranje upravo sklopljenog racunara ili otkrivanje kvara, da ne napravi gresku tokom rada, da nista ne polomi tokom nosenja (monitor lako moze da isklizne iz ruku) itd itd

serviser racunara je dobar kao pocetni posao, buda01 je naveo dobar rang plata
za ovaj posao ne bih prihvatio ispod 300e gde god nevezano za prethodno iskustvo


sto vise trazenog znas i imas vise iskustva veca ti je plata ;)
[ darkofdoom83 @ 05.09.2008. 20:06 ] @
Citat:
momsab
za ovaj posao ne bih prihvatio ispod 300e gde god nevezano za prethodno iskustvo


Toliko sam i mislio da trazim u proseku... :) Znaci to je realno.
[ pcbbata @ 06.09.2008. 10:27 ] @
ako može prodavačica u kiosku ispred moje zgrade da ima 21000 dinara za šestočasovno radno vreme (radi i subotom).....

Čak i nije potrebno da polaže za A+ sertifikat.
[ Arrow @ 04.10.2008. 20:18 ] @
Problem je sto se pod "serviserom" krije zapravo veliki obim posla.
Ne samo srafljenje i dijagnostika, vec i voznja, terenski rad, poznavanje operativnih sistema kao i mreza i administracije.

Ne smatram da je to zanimanje koje treba raditi za 300e. Ako ga radis posteno.

Iako nije tako u realnosti, PSCBBATA je najrealniji sa procenom.

Moramo se sloziti da je poznavanje servisa hardware-a i software-a dosta komplikovanije od razvozenja hrane na kucnu adresu, gde isto imate platu od 300 eura.

Iako sam radim taj posao, ne mogu ga nikome na zalost preporuciti, jer ce gazde biti spremni da te plate od 200-300 eura, i na oglas ce se javiti 100-nak "servisera".
[ trawarijus @ 06.11.2008. 12:45 ] @
Cena rada tj. plata 350Eu
[ Nomak_ @ 02.06.2014. 12:57 ] @
Ima li neko uopste predstavu o tome kolike su plate servisera u Nemackoj? Planiram da se bavim time tamo pa ako neko zna dobro bi mi dosao odgovor!

Hvala
[ svezakomp.rs @ 10.10.2019. 11:53 ] @
Ova je tema dosta stara, ali verujem da bi ova informacija mnoge zanimala, koliko se danas u 2019-oj godini kreću plate servisera računara ?
[ SASA M. @ 10.10.2019. 19:40 ] @
https://www.infoplate.rs/plata/informacione-tehnologije/serviser
[ Branimir Maksimovic @ 10.10.2019. 19:51 ] @
Malo mi je disktabilno, zato sto ispada da je 1. mesto nadzornik sobarica sa 340k dinara :P
[ mjanjic @ 10.10.2019. 20:33 ] @
Pa jes' možda takva plata ako je nadzornik u Hajatu ili nekom većem i skupljem hotelu, gde ima toliko sobarica da na njegovu platu ide samo nekoliko hiljada dinara po sobarici, a njegov posao je da proveri svaki detalj (ne mislim bukvalno da ide po sobama), da posle ne nađe neki gost na vratima kupatila natpis "kakva plata - takva vrata".
Ne kažem da je u redu tolika plata, ali zavisi čiji je hotel i koliko u njemu košta prenoćište.

Za servisera računara zavisi šta se traži. Danas praktično svaki laptop mora da se totalno rasklopi da bi se zamenila neka sitnica, namerno ih tako prave. Ali, zavisi da li je u pitanju ovlašćen servis gde se menjaju cele komponente čak i zbog banalne stvari (kao kod Apple-a, gde zbog korozije nastale usled vlage u vazduhu kažu korisniku da je prolio tečnost po laptopu i da popravka košta 1200€, a nezavisni serviser pronađe da je u pitanju iskrivljen pin na komponenti koji nema dovoljno dobar kontakt i "popravka" čak i u SAD ne košta više od 10-20$), ili je servis gde će morati da budži laptop kome je crkla ploča ili neka druga komponenta pa mora da se juri polovna...


[Ovu poruku je menjao mjanjic dana 11.10.2019. u 00:20 GMT+1]
[ ironman @ 10.10.2019. 21:13 ] @
Ovo za sobarice se neko zajebavao, dodao nulu vise!
[ anon70939 @ 10.10.2019. 22:00 ] @
ako je to prosecna za nadzornika sobarica, kolika li je onda maksimalna? Recimo u pomenutom Hajatu :D
Od toga mi je jos zanimljivije da je cariniku ista plata kao serviseru.
Pa oni zato i klepaju kako i gde stignu...
[ Branimir Maksimovic @ 10.10.2019. 22:10 ] @
"Od toga mi je jos zanimljivije da je cariniku ista plata kao serviseru. "

Ma nema sanse. U gradskom zelenilu je 60k dinara sa srednjom skolom...
[ mjanjic @ 10.10.2019. 23:27 ] @
Priča neki dalji rođak, kamiondžija, kako je jednom prilikom na carini čekao nekoliko sati one sanitarne inspektore da lupe pečat za neko povrće koje je vozio nekom uvozniku u NS, na kraju zove šefa u firmi, ovaj se konsultuje sa direktorom, i posle mu kaže da "tom i tom" plati 2000 dinara na ruke da mu preko reda lupe pečat, jer ovi u NS rade najdalje do 9 uveče, i tada su baš samo njega čekali, inače su u 7 mogli da odu kući.
Čoveku puk'o film, jednostavno ovi neće da rade svoj posao dok im se ne stavi u džep...
Zato je zvanična plata tako "visoka" carinicima, onima što na carini pregledaju meso, voće i povrće i drugu robu i udaraju pečat da je sve ispravno, kao i svima ostalima...
[ ademare @ 10.10.2019. 23:53 ] @
Ovaj sajt je fantazija .

Ljudi se javljaju u vidu ankete , i sve sto izjave, ma kakvu budalastinu napisali to se uzima kao Verodostojno ??

Evo sajt javlja 10 poslednjih unosa , i sve su fantazije .

Nazivi zanimanja nisu u Skladu sa Rodnom ravnopravnoscu , pa fali Borkinja i ostale novoizmisljene Rogobatne reci.

Sta imamo Prevodilac , zensko 120.000 din . Mozda ako prevodi Japanski
Knjigovođa zensko 50.000 , takodje malo verovatno .
Administrativni radnik, referent musko 27.200 . Kako da ne , administracija , na minimalcu ?

I da ne redjam dalje moze svako da vidi da je sve Fantazija . Nemam vremena inace bih se registrovao i prijavio da sam Nadzornik sobarica , ali za 30.000 din da vidim kako sistem reaguje
[ član @ 11.10.2019. 06:27 ] @
Citat:
svezakomp.rs:
Ova je tema dosta stara, ali verujem da bi ova informacija mnoge zanimala, koliko se danas u 2019-oj godini kreću plate servisera računara ?

pa reci ti nama… ako drzis servis (ili radis u servisu koji reklamiras), valjda znas iz prve ruke kolika je plata servisera?!
[ TheSpiridon @ 11.10.2019. 12:56 ] @
Pošto je to usluzna delatnost, valjda plata zavisi od broja servisa. Svaki servis ima veću ili manju cenu. Pa kad sve to saberes i oduzmes poreze i takse, ne verujem da se "plata" nesto bitno promenila.

Ako drzis svoj servis i ti sam radis, platu odredjujes sam, i moze da fluktuira od 100 evra do 400 evra, zavisi od prometa. Bar ja tako mislim.

Ljudi su navikli da cene svega moraju da rastu. A da ih pitaš zašto, nemaju pojma. Posto je vec deset godina stabilan kurs evra, ne vidim zasto bi cene servisa rasle.
[ svezakomp.rs @ 15.10.2019. 19:40 ] @
Citat:
član:
Citat:
svezakomp.rs:
Ova je tema dosta stara, ali verujem da bi ova informacija mnoge zanimala, koliko se danas u 2019-oj godini kreću plate servisera računara ?

pa reci ti nama… ako drzis servis (ili radis u servisu koji reklamiras), valjda znas iz prve ruke kolika je plata servisera?!


Pa ne znam, zato sam i pitao :)

A ovo za carinike, neko je gore pominjao, oni zaista imaju mizerne plate, znam iz prve ruke, ne biste verovatli da rade ljudi za 30000 dinara manje više....