[ ljuba.micic @ 05.09.2008. 14:55 ] @
Pri konfiguraciji graficke i odabira monitora nisam primetio da na postojecem spisku ( obiman spisak ) postoji bilo kakav Asus monitor! Kako se u ovakvim slucajevima postupa? Ja sam sa spiska monitora ( gde opste nema ASUS-a ) odabrao VESA 1024x768@70 Hz. Ako je neko imao slican problem, kako ga resio?

p.s. Rezolucija, osvezenje, boje i ostalo OK ali me cudi da na spsiku nema Asusa....
[ fade @ 05.09.2008. 15:19 ] @
Ne znam zasto te to cudi, oni su proizvodjac koji vecinom podrzava Windows. Ja nisam imao ni jedan monitor :), pa opet sve radi kako treba. Od nekih 350 drajvera za graficku koristio sam genericki za nvidiu, ali se to bar promenilo. Nemoj da te takve stvari iznenade, potpuno su normalne, a i za monitor ti i ne treba neki driver.
[ Srđan Pavlović @ 01.10.2008. 13:18 ] @
Citat:
p.s. Rezolucija, osvezenje, boje i ostalo OK ali...


To je sve sto je potrebno - zaista nema veze. To ti je kao ono na windowsu kada
pise "plug and play monitor" za tvoj (recimo) Samsung monitor, a onda ti kao instaliras
drajver sa diska koji je stigao uz njega (obican .inf), i onda kada otvoris properties a ono pise Samsung.... wooow :)
(a isto rade potpuno normalno i 'vako i 'nako) :D
[ nemysis @ 01.10.2008. 16:37 ] @
Upiši podatke iz tvog uputstva za monitor u ovu fajlu.

/etc/X11/xorg.conf
...
Section "Monitor"
# HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid --> ako hoćeš da ide automatski, nije poželjno.
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Panasonic"
HorizSync 30.0 - 95.0
VertRefresh 50.0 - 180.0
Option "DPMS"
# Users of reduced blanking now need:
# Option "ReducedBlanking"
EndSection
...

A ako ih nemaš idi na

http://www.devicemanuals.com/

I skini za tvoj monitor te podatke i koristi ih.

Kao što reče Kernel-1, to nije problematično, svaki monitor će raditi ako mu uneseš prave podatke.

Pozdrav nemysis