[ Bata @ 06.09.2008. 09:09 ] @
Nokia XpressMusic serija telefona ima 3,5mm priključak (ili 2,5 sa adapterom na kablu) za slušalice, dok Sony Ericsson Walkman serija nema.

To Noki-ine muzičke modele čini kompaktnijim "za u džep".
Znate već kako se brzo "izlome" ti kablići, pa zvuk u slušalicama počne da prekida ili skroz nestane.
A kabasti priključci kod SE čine te kabliće podložnijim savijanju kad se nose u džepu.
Ja telefon i mp3 plejer nosim u džepovima, pa mi je to važan faktor.

Da li postoji neki W model od SE koji ima 3,5mm (ili 2,5) za slušalice, a da mi je promaklo ? Ja mislim da nema, gledao sam mnoge
reviewe.


Inače, razmatram kupovinu Nokia 5320.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.09.2008. 22:36 ] @
Stvar ukusa. Mislim da su SE konektori mnogo izdržljiviji, a na Nokiji (ne Noki-i) sam morao da budžim štošta da bih imao upotrebljive slušalice, doduše, bila je to Nokia E61, koja definitivno nije muzički telefon.

SE telefoni imaju tek na mikrofonu 3.5mm konektor, a njihov konektor koji ide u telefon je komad plastike, kome kabl ide sa strane, tako da je vrlo otporan na nošenje po džepovima (provereno na W810).
[ Bata @ 07.09.2008. 08:31 ] @
ovu situaciju sam imao na umu, prvi u nizu je Nokia, a druga dva su SE sa konektorom sa strane i od dole.

sa nokiom je mnogo manje "uglova" i "krivina" koje kabl mora da napravi. jednostavno ide pravo napolje.

I još ako se podrazumeva da džep od pantalona nije ovako pravilan kao na crtežu, već da je mnogo stešnjeniji
i da se u njemu svašta nađe...

Zatim, ako hoću neke druge slušalice umesto SE-ovih, onda u celu tu gužvu treba dodati i adapter, i dodatnu
dužinu kabla koju negde treba saviti i smestiti.

A o kakvom budženju nokijinih priključaka se radi ? šta si morao da praviš?



[Ovu poruku je menjao Bata dana 07.09.2008. u 09:49 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.09.2008. 12:55 ] @
LOL, al je tebi bilo dosadno :)

A u kom džepu telefon može tako da stoji? :) Silom prilika će se okrenuti na onu dužu stranu, pa ako ga sam tako namestiš, onda je onaj treći slučaj najzahvalniji, jer ne dolazi ni do kakvog cimanja kabla :)
[ Bata @ 08.09.2008. 23:17 ] @
Pa kažem, u džepu od pantalona, prednjem. Farmerke i slične.

Ovaj džep koji sam "nacrtao" je previše pravilan i prostran i prazan, u odnosu na realno stanje.

Pa kad se sedne, pa se hoda, pa se guraju ruke u džep da se izvuku pare koje su se tu negde zavukle između telefona i kablova...

Da li sada razumeš na kakvo mehaničko naprezanje "kabastog" priključka na SE telefonima mislim ?