[ YuMERA @ 06.09.2008. 21:46 ] @
Kako da, dok popunjavam ListView sa vecom kolicinom podataka, uvek vidim zadnji unos.
[ djvlajko @ 11.09.2008. 19:54 ] @
Probaj nesto ovako ...

ListView.ListItems.Item(ListView.ListItems.Count).EnsureVisible ...
[ Aleksandar Ružičić @ 12.09.2008. 11:48 ] @
EnsureVisible? nisam znao da to postoji :)

a nisam nesto ni siguran da to postoji (nemam vb6 da probam) uglavnom ukoliko to ne bude radilo jednostavno selektuj poslednji item.

i btw cini mi se da su indexi itema 0-based (opet, nisam siguran a nemam vb6 na poslu da probam) tako da mozda ListView1.ListItems.Count treba zameniti sa ListView1.ListItems.Count - 1 (to ako dobijes index out of bounds gresku)
[ djvlajko @ 12.09.2008. 20:37 ] @
Izvinavam se stvarno je potrebno postaviti count - 1. Ja na pocetku svake forme - modula stavim Option base 1, pa mi je ovo promaklo.

Sto se tice EnsureVisible, to postoji i koristim ga stalno upravo da bi se obezbedila vidljivost zadnje unete stavke liste.
[ YuMERA @ 14.09.2008. 10:43 ] @
ListView.ListItems.Item(ListView.ListItems.Count).EnsureVisible ...

Hvala ovo je to sto mi je trebalo.

@Aleksandar Ružičić

Sa ListView1.ListItems.Count - 1 dobijem index out of bounds gresku tako da sa ListView.ListItems.Count radi sve ok.....

Pozdrav i hvala na pomoci....
[ goranvuc @ 14.09.2008. 11:01 ] @
Samo mali dodatak na celu pricu: Posto je Items objekt tipa kolekcija, na nju se ne odnosi Option Base koji definisete (iliti - dzaba ste krecili).

Inace, sve kolekcije nisu 0 based, vec 1 based, tako da je index prvog clana kolekcije uvek 1.
[ Aleksandar Ružičić @ 15.09.2008. 12:30 ] @
Citat:
goranvuc: Inace, sve kolekcije nisu 0 based, vec 1 based, tako da je index prvog clana kolekcije uvek 1.

heh, zaborave se te sitnice... :)

ja polako prelazim na .net gde je sve 0-based (hvala Bogu)