[ dejan024 @ 08.09.2008. 14:54 ] @
Postovanje drustvo , potrebno mi je ako je neko uspeo ili zna kako da podelim wireless konekciju (tj. internet koji dolazi preko wireless-a telefona) sa nokie e61 na racunar preko veze koja je ostvrarena preko bluetootha.

Sta god sam nasao jeste GPRS internet pravljenjem dial konekcije na kompu , ili deljenje interneta sa kompa na telefon. Meni treba obrnuto.

Moze bilo kakav proxy ako postoji za sybmbian ili vpn server , stagod samo da dovedem wireless net sa telefona preko bluetotha na komp.

Ako je neko ima iskustva ili ima ideju rado bi prodiskutovao o problemu jer na google nisam nista slicno nasao.

Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.09.2008. 15:29 ] @
NE može li da se uradi na jednostavniji način...da kupiš Wi-Fi (USB dongle ili PCI karticu) za računar i koristiš tu mrežu koju hvata i telefon?
[ dejan024 @ 08.09.2008. 15:43 ] @
ovo bi trebalo da je privremeno resenje , bez ulaganja.
USB wireless ne bi radio jer tamo gde je komp nema wireless signala
a veza izmedju kompa i tel preko blootutha radi kad je tel na mestu gde ima solidnog signala i net fercera na zadovoljavajucem nivou.

Znaci treba mi za privremeno resenje dok net radi na AP-u na koji se kacim sa telefonom.
A posto je problem zanimljiv , zelim da pokusamo da ga resimo.
[ nmilosev @ 08.09.2008. 18:26 ] @
Na Windows Mobile se to radi sa http://www.wmwifirouter.com/. Potraži, možda ima nešto slično na Symbianu.

Pozdrav.
[ dejan024 @ 09.09.2008. 11:56 ] @
Hvala,naleteo sam vec na to , no to je samo za wm.

jel cuo mozda neko za neki proxy server za symbian OS ?