[ darkandroid @ 08.09.2008. 21:17 ] @
Posedujem neku kopiju od VERTU mobilnog telefona sa dual sim opcijom itd...
Problem se javio kada sam hteo da prebacim mp3 fajl preko bluetooth-a sa sony ericsson k530i na kineza.Telefon je pre povezivanja pocheo da gasi display i nakon 5 sekundi opet se upali displej i tada trazi (gsm) mrezu.Kada pronadje mrezu stignem samo da udjem u meni i on opet ugasi displej i tako u krug.Pokushao sam da na brzinu udjem u master reset telefona ali nemogu da stignem jer se displej gasi.Probao sam i bez sim kartica i opet nista.Bio sam do servisa rekli su mi da mozda mogu da nadjem flash na netu i sam ga fleshujem.A tu je i glavni problem ime telefona je ztc555 shto pishe iza kad se skine baterija.Pronashao sam neke telefone ztc555 ali nisu po izgledu isti kao moj.Znam da poseduje mt6227 procesor koji mi je prijavio prilikom povezivanja sa kompom preko usb kabla.Zamolio bih za neki korisni predlog ili bilo kakvu vrstu pomoci.

Pomagaj te ljuuuuuuudi!

Unapred hvala
[ skymobile @ 09.09.2008. 00:39 ] @
Softverska je greska, moras otvoriti tel, naci i zalemiti rx, tx u gnd, naci soft koji ga moze povratiti u ispravno stanje...... Ako nisi do sada to radio bolje nemoj, da ga ne ubijes skroz.
[ darkandroid @ 09.09.2008. 19:33 ] @
slikao sam neke delove da vidite kako to izgleda


[ svakaVamcast @ 09.09.2008. 20:06 ] @
Da bi to uradio kako treba,neophodno je da imas neki od uredjaja tipa Infinity BOX ili Spiderman BOX. Preko njih je dovoljno da formatiras telefon i da zatim ispravis IMEI (ako ima dva procesora onda obadva).

Obisnim USB kabelom nemozes nista da uradis.Kao sto je kolega Moderator napisao,moras na ploci da nadjem JIG-ove na kojima zalemis RX,TX i GND.

E sada,isto kao sto je i kolega rekao,ako nisi do sada radio Kineske telefone,nemoj ni sada,narocito ako nisi u ovom poslu,jer mozes samo da napravis mnogo goru stvar.Lepo je sto se interesujes,ali da bi uradio tako jednostavnu stvar (samo izgleda) moras imati doooosta iskustva ispred sebe.
[ darkandroid @ 09.09.2008. 22:19 ] @
Ok!Svestan sam sta moze da se desi, ali ja moram da popravim ovaj telefon jer drugog telefona nemam.
Ako je neko raspolozan da mi to odradi platicu.
U medjuvremenu uspeo sam da ukucam kod *#66# i uslikam brzinom svetlosti sledeci screen.


p.s.Ja sam iz Nisa
[ svakaVamcast @ 10.09.2008. 06:28 ] @
Lepo je to od tebe sto se trudis da nam das sto vise informacij ali da ti kazem da je to bespotrebno.Nista od toga nama (serviserima) netreba,samo model,koji se najlolje vidi sa prednje strane i kada se otvori.

ELem,nema potrebe da se trudis oko tih stvari,odnesi telefon u neki dobar (procitaj malo po forumu sta znaci DOBAR i opremljen) servis da ti to odrade.

Da si napisao ispod NICK-a ili ovde odakle si,mogli bi ti i pomoci gde da odnese,ovako..........
[ Joker @ 10.09.2008. 07:00 ] @
Piše: Niš
[ darkandroid @ 10.09.2008. 16:30 ] @
Jel zna neko koji je servis za gsm uredjaje dobar u Nisu i koji moze resiti ovaj problem.
Ja sam bio u jednom renomiranom servisu koji nebih sada da reklamiram i oni su mi rekli da takve telefone popravljaju u SOFIJI u BUGARSKOJ.
E sad ona stara:U Solun dinar Somun a do Soluna sto Somuna....
[ skymobile @ 11.09.2008. 14:29 ] @
Je l' citas ti privatne poruke uopste?
[ Milosh The Great @ 18.09.2008. 22:23 ] @
Evo ovako, imam i ja "Kineza" koji se ponasa isto kao i DARKANOD-ov, pa me interesuje ko u BEOGRADU moze da mi ga dovede u normalno stanje i koja je cena te popravke.

Unapred zahvalan:

Milosh The Great ;o)