[ starisloven @ 08.09.2008. 23:52 ] @
Pozdrav. Imam Pentium III na 750 mhz i na njega bih podigao Ubuntu. E sad, kad se Ubuntu digne kao live cd ne čuje se zvuk. Pošto ja ne vidim sistem bih morao instalirati uz pomoć Orca screen readera koji je već integrisan u njega. Ako mi neko može reći kako osposobiti zvuk bio bih mu zahvalan. Inače, imam Creative AV gold 64 zvučnu kartu koju sam prenio iz stare dvice. Nov sam u ovome, pa ako treba još informacija pitajte.
[ Sir_Oliver @ 09.09.2008. 08:24 ] @
kartica je podržana. usput, da ne bude zabune, to što ti imaš se zove "Creative AWE64 Gold" i to je ako se ne varam ISA kartica. Kada instaliraš sistem, uloguj se, otvori konzolu i kucaj sudo alsaconf. Nakon toga pokreni sudo alsamixer.
[ starisloven @ 09.09.2008. 21:39 ] @
Kad pokrenem taj mikser onda pretpostavljam treba nešto i podesiti. Da li mi za to treba pomoć videće osobe i šta trebam tu podesiti?
[ Srđan Pavlović @ 09.09.2008. 22:36 ] @
Posto neces imati nikakav zvucni feedback dok to ne podesis najbolje pozovi
nekog da ti se nadje dok to ne resis. Ako je problem samo do alsaconf-a i alsamixera,
nije neki velik posao, treba samo izabrati u alsaconfu-u zvucnu (koju je racunar po pretpostavci
prepoznao), to se obicno radi strelicama gore-dole i lupis ENTER. Posle startovati alsamixer
da se podese volumes (jacina zvuka) za kanale i to je to.
Komande kucas tacno onako kako ti je u prethodnom odgovoru napisao Milan.

Pozdrav.
[ momsab @ 10.09.2008. 21:50 ] @
ako je u pitanju Ubuntu 8.04, tamo je glavni Pulse i bese mroa naknadno da se instalira ALSA?
[ Sir_Oliver @ 11.09.2008. 07:22 ] @
Citat:
momsab: ako je u pitanju Ubuntu 8.04, tamo je glavni Pulse i bese mroa naknadno da se instalira ALSA?

Ako misliš na Pulseaudio, to je sound server.
[ starisloven @ 11.09.2008. 22:33 ] @
Pozdrav. Večeras sam zbavio pomoć. Kad se ubuntu izbuta kao live cd, sa alt+f2 otvorim run prozor i ukucam gnome-terminal. U njemu otkucam sudo alsaconf i kad potvrdim enterom dobijem obavještenje command notfound. Kada ukucam sudo alsamixer otvori mi se uredno prozor za podešavanje jačine. E sad, zašto neće konfiguracija?
[ nemysis @ 19.09.2008. 01:52 ] @
Startaj

/usr/sbin/alsaconf

taj program pripada u paket

alsa-utils

Da li si to insalisao?

Koristim za restart zvučnog sistema, ako se zaglupi (imam USB Slušalice i USB Web kameru)

/home/bin/zvuk
#!/bin/sh
/etc/init.d/alsasound restart && \
/etc/init.d/esound restart && \
alsactl restore
modprobe snd-usb-audio

Pozdrav nemysis