[ gajo2 @ 09.09.2008. 10:28 ] @
Srbija je danas ratifikovala Sporazum o Stabilizaciji.
Citat:
Pristup tržištu rada imaće i supružnik i deca zakonito zaposlenog radnika iz Srbije na teritoriji EU.
http://www.b92.net/info/vesti/...09&dd=09&nav_id=317728

Konkretno za Sloveniju. Da li sada i moja žena može dobiti radnu vizu na osnovu moga zaposlenja?
[ Mister Big Time @ 09.09.2008. 23:19 ] @
Imaće .... buduce vreme..


To sto je Srbija prva i jedina ratifikovala SSP ne znaci nista... jos nismo dobili ni prelazni sporazum a nekmoli beneficije SSP-a... daleko je sunce.



[ Beltrammi @ 10.09.2008. 08:16 ] @
Pa npr. znaci to da ako ti radis moci ce i tvoji da dodju (to je moglo i do sada) ali ce odsad moci i da rade ! Npr u Nemackoj cini mi se familijarno spajanje nije obezbedjivalo i radnu dozvolu, dok u Italiji jeste. Sad je to unifikovano.

Samo sto ja ne znam od kad se primenjuje taj SSP ?
[ gajo2 @ 10.09.2008. 09:37 ] @
U Sloveniji npr. ne mozes da garantujes ni za koga sve dok nisi radio tamo barem godinu dana, i tvoja trenutna viza mora da vazi na godinu dana. Zar to onda nije u suprotnosti sa SSP?
[ Beltrammi @ 10.09.2008. 09:53 ] @
pa verovatno jeste, ali poenta SSP i kasnijeg ukidanja viza i clanstva u EU je da se uslovi za nas Srbe ujednace i na kraju i ukinu. Npr ja znam sta me ceka u Italiji, a pojma nemam kako je u Sloveniji, Holandiji itd...
[ Mister Big Time @ 11.09.2008. 01:02 ] @
Citat:
gajo2: U Sloveniji npr. ne mozes da garantujes ni za koga sve dok nisi radio tamo barem godinu dana, i tvoja trenutna viza mora da vazi na godinu dana. Zar to onda nije u suprotnosti sa SSP?


SSP je tek ratifikovan u nasem parlamentu. To znaci da je proces tek 0.5% kompletiran. Do 100% imamo mi jos mnogo godina da deljemo, a npr. neke zemlje otvoreno kazu da nikada nece njihov parlament ratifikovati bilo kakav medjunarodni sporazum sa Srbijom zbog vise razloga, naravno glavna predvodnica tih 2-3 (nama neprijateljski nastrojene) zemlje je Holandija.

To sto novinari pisu su bajke i zamajavanje naivnih. Mi na jedvite jade usvojili SSP i sada ce automatski da nam svane Zaboravili su samo da pomenu da postoje jos 27 zemalja koje to isto trebaju da urade, kada im dodje na dnevni red, proces koji traje godinama koje se broje na prste obe ruke.