[ Dan Lobos @ 09.09.2008. 16:15 ] @
Pozdrav svima na ovom forumu i premda je bilo slicnih tema pre ja moram sada sada su se okolnosti promenile da pitam ovo prosto pitanje-Kako da primam pare sa mog racuna na MB-u? Drugim recima posto imam 20god, a hteo bih da primam oderdjenu sumu novca od kladjenja, sa racuna na moneybookeru,u kojoj banci da otvorim najobicniji devizni racun sa karticom(ona varijanta bez redovnih mesecniih primanja i mesecnog odrzavanja) i da normalno podizem novac. Hteo sam da otvorim sada u Erste banci ovu omladinsku visa elektron ali oni kazu da se uplate sa strane u evrima(tj sa MB-a) se ne mogu vrsiti jer jer racun dinarski pa mora da se uplati u dinarima pa se kasnije vrsi konverzija u evre..
Napominjem da me kupovina preko neta ne interesuje vec samo ovo primanje novca sa MB racuna..
Eto ako neko moze ukratko da odgovori bio bih mu jako zahvalan.
[ pyc @ 20.03.2009. 08:52 ] @
Otvoriš devizni račun u bilo kojoj banci (koliko znam, sve su u sistemu SWIFT wire-transfera), i na Moneybookersu ubaciš SWIFT kod svoje banke i broj računa. Problem kod Moneybookersa je i taj što lova izgleda da je došla kao od neke firme, a ne od fizičkog lica, tako da to koliko ja kapiram podleže oporezivanju, ako na godišnjem nivou premašiš određenu sumu, to se valjda zove porez na dohodak.