[ nenad petrovich @ 10.09.2008. 17:10 ] @
postovani korisnici, molim Vas pomozite mi, popizdeo sam vec mesec dana pokusavam da namestim clarcconect i adsl da mi radi normalno, tacnije da proradi!
inace blage nemam za linux, a zelim da napravim maleni ruter za nas nekoliko koji delimo net, a ima nas 4, tako da mogu da ogranicim brzinu svakome od nas! hajde ako neko ima iskustva neka mi pomogne, stvarno cu da dobijem migrenu, pa da zavrsim u lazi...
[ Ivic@ @ 10.09.2008. 22:43 ] @
Pa reci u cemu je problem, kako si podesio parametre i ostalo. Daj malo vise detalja, IP adrese i slicno.
[ Aleksandar Đokić @ 12.09.2008. 01:04 ] @
clarkconnect samo u placenoj varijanti omogucava NAT, da probaj MikroTik?
[ bukovski @ 12.09.2008. 11:37 ] @
ili izgooglaj :) moze se naci full verzija na netu, nisam sa njim nesto igrao previse dosta ga hvale ali ces kako rece guslac bolje proci sa tikom i sto se tice podrske i svega ostalog

e a ako ti samo treba nesto za ogranicenje brzine imas i drugih resenja cak nemas potrebe linux ni pipnnuti jer rade pod win... naravno ako je ogranicenje brzine jedino sto ti treba ? Onda ti ni ne preporucujem nesto slozenije.
[ Ivic@ @ 12.09.2008. 21:08 ] @
Citat:
guslac: clarkconnect samo u placenoj varijanti omogucava NAT, da probaj MikroTik?


Mislis na "1-to-1 NAT support" koji njemu nista ne znaci. Kao i kod vecine linux distribucija i sa cc-om dolazi "iptables" kod koga je NAT podesen po default-u i naravno potpuno je besplatan. Sve sto treba uraditi je podesavanje IP adresa preko web admin-a https://ipadresa:81/admin i mali kucni ruter je spreman