[ wlada88 @ 10.09.2008. 18:41 ] @
Udaljen sam od predajnika nekih 300-500 m, predajnik je na brdu, a ja zivim ispod bda, direktna linija. Interesuje me da li se mogu povezati na bezicni wireless internet bez antene, jer ta kartica za wireless ima soju antenu? Da li je moguce i koliko je jak signal, s' obzirom da bi antena koja ide uz karticu logicno bila u sobi?
p.s. Ne znam mnogo wireless terminologiju, pa mi oprostite zbog laickog recnika.
Hvala unapred. Pozdrav
[ buljko @ 10.09.2008. 19:50 ] @
Na tim daljinama bolje ne pokusavaj, i da napravis "nesto", patice se svi zbog tebe!
[ Ghost_iggy @ 14.09.2008. 11:53 ] @
Ta antena ti verovatno sluzi za vezu sa nekim mreznim risiverom, recimo u kuci kad bi zeleo da vezes vise racunara na net. Ja imam wireless net kuci i lik koji mi je kacio kaze da je frekfencija na kojoj radi wireless oko 2.4 GHz pa nikakve fizicke prepreke nisu dozvoljene izmedju antene i predajnika, odnosno antena i predajnik moraju da se opticki "vide" inace dolazi do prekida veze. Sto znaci da verovatno moras da kupis antenu.

Pozdrav.
[ wlada88 @ 14.09.2008. 20:17 ] @
Hvala na savetima, moj drug je na vecoj udaljenosti probao samo sa karticom i nije imao signal, ali kad je kupio antenu stvari su se drasticno promenile. Kupicu karticu zajedno sa antenom.
pozdrav
[ wlada88 @ 14.09.2008. 20:28 ] @
Hvala na savetima, moj drug je na vecoj udaljenosti probao samo sa karticom i nije imao signal, ali kad je kupio antenu stvari su se drasticno promenile. Kupicu karticu zajedno sa antenom.
pozdrav