[ Alexsis @ 14.09.2008. 11:28 ] @
Mislim da ovo pitanje muci dosta forumasa, pa hajde vec jednom da ga resimo!

Hteo bih da imam monitor i televizor u jednom pa sta mislite sta je jeftinije da se uzme monitor sa tv tjunerom ili da uzmem monitor i sazebno tv tjuner?

Moje razmisljanje:

Sto se tice ove prve varijante, monitori sa 20" i tv tjunerom kostaju 300+ eu sto je preskupo!

Kod ove druge varijante, recimo da monitor kosta 170eu i tjuner jos ajde 80eu to je 250eu znaci mnogo jeftinije i plus dobijate vecu dijagonalu monitora jel su od 22" sa tjunerom znatno skuplji! Takodje ako kupujete novu konfiguraciju(kao ja) ova varijanta je povoljnija jer kasnije mozete da dokupite tjuner.


E sad ne znam kako rade ti tjuneri i kolika im je cena kod nas(ne znam ni ko ih prozivodi) pa ako moze neka preporuka... Bilo bi dobro ako mogu da se povezu i na komp pa da se ujedno i snima tv program...
[ dlalic @ 15.09.2008. 09:41 ] @
Trenutno je 22" samsung 225mw malo preko 300e. 1680x1050, 700:1, 5ms 300cd/m2.
[ Alexsis @ 15.09.2008. 13:01 ] @
Mnogo mi je sad toliko da platim, posto kupujem celu konfiguraciju.

Preko ove druge varijante cu dobiti isto monitor sa tv ali za 250eu.

Samo ne znam koje su mane ovog sistema....
[ neca @ 15.09.2008. 13:58 ] @
Daleko isplativija varijanta ti je da kupiš monitor + standalone tv tuner. Jeftinije ti je tako, kao sto si i sam rekao. Sto se tiče standalone tv tunera, moj savet ti je da kupiš Leadtek TVProII. Provereno dobra varijanta...ja sam radio sa par takvih kombinacija i extra sam bio zadovoljan.
[ Alexsis @ 15.09.2008. 22:48 ] @
A da li ima neki koji moze da se prikljuci i na kompjuter?

A ako bi hteo da promenim da mi monitor ponovo prima signal iz graficke da li postoji neki tjuner na koji se to radi na dugme a ne cupanjem kabla?
[ Draganche25 @ 26.04.2010. 11:34 ] @
Pozdrav svima,

odlučio sam da kupim monitor sa tv tunerom zbog uštede prostora u sobi.
Video sam jedan monitor http://benq.rs/products/LCD/in...ge/specifications/product/1090 na nekoj akciji košta 20999.
Ne znam da li je to dobra cena i ne znam da li je dobar kvalitet.
Da li neko zna nešto o ovim monitorima? Da li vredi kupiti?

Molim sve za komentar

Hvala svima