[ the_one @ 14.09.2008. 19:10 ] @
E ovako, imam ponudu od jedne firme za rad u Kataru (katru) kako vec, znaci posao gradjevinskog radnika, odnosno pomocni radnik tako nesto, startna placa 1200 dolara neka osnovna e sad ima tu nesto ovo ono, uglavom oko 1500$ bi mogo mjesecno izac, stan i hrana su obezbjedjeni, pa me zanima jel ima neko iskustva s ovim, jel isao tamo kako je i tako to..pozdrav
[ Rumpletstilskin @ 15.09.2008. 05:38 ] @
Bezi od toga!!!
Ta "ponuda" je ili a) prevara ili b) neko ti radi o glavi.
Fizicki radnici u kataru su uglavnom nepalci, vijetnamci i slicna sirotinja, plate im ne prelaze 300-400 dolara, rade po 12 sati dnevno, temperatura leti na otvorenom opusteno prebaci 60 stepeni, smestaj kao u konc-logoru... Jel dovoljno ili da nastavim?
[ the_one @ 15.09.2008. 09:10 ] @
nevjerujem da je prevara, posto to firma organizuje pa idu grupe ljudi, sad 21 ide jedna, a ja bi trebo u oktobru..
[ Rumpletstilskin @ 15.09.2008. 09:35 ] @
Lepo, onda nadji nekog ko je bio pa ga pitaj za utiske.

U svakom slucaju uzmi u obzir da katar nije nemacka/austrija/svajcarsa i da ne mozes tako lako posle 20 dana da se predomislis i kazes "...bes ovo, odo ja"
[ zmau @ 15.09.2008. 12:01 ] @
Možda će ovde umeti da ti kažu nešto više o poslovima u Kataru.

Ja takođe mislim da tamo postoji prejaka konkurencija azijske sirotinje. Osim za intelektualne poslove.
[ stargatenow @ 15.09.2008. 18:11 ] @
Trenutno se u Qataru (Dohi) mnogo gradi, gde god da se okrenes vidis neko gradiliste. A na njima samo razni azijati, koji uopste ne deluju kao prijatno drustvo za deljenje sobe...

Cene su ti manje-vise kao kod nas , jedino je gorivo skoro dzabe - oko 7 din litar :) Na ulicama ima jako malo ljudi, svuda se ide kolima zbog vrucina. U martu je temperatura oko 40, leti 55. Zelenila skoro da uopste nema, i grad (kao i dosta drugih u tom regionu) zbog toga izgleda prilicno depresivno, samo pesak i beton...

[ ivan.mile @ 17.09.2008. 10:49 ] @
Citat:
the_one: E ovako, imam ponudu od jedne firme za rad u Kataru (katru) kako vec, znaci posao gradjevinskog radnika, odnosno pomocni radnik tako nesto, startna placa 1200 dolara neka osnovna e sad ima tu nesto ovo ono, uglavom oko 1500$ bi mogo mjesecno izac, stan i hrana su obezbjedjeni, pa me zanima jel ima neko iskustva s ovim, jel isao tamo kako je i tako to..pozdrav


Moj drugar trenutno radi u Dohi. On je mašinski inženjer, uglavnom projektuje klimatizaciju i grejanje. Njegova plata je 1000€ mesečno (što je nešto manje od $1500) plus plaćen stan bez hrane, znači manje od toga što su tebi obećali. Meni je već u ovom trenutku ta ponuda sumnjiva. Drugi su ti već rekli, a i drugar je potvrdio, da su radnici na građevini uglavnom Azijati, ima mnogo Indusa i sl. i rade za bedne pare, retko veće od $200. Još jedna stvar, on je potpisao ugovor na godinu dana i to 6 meseci u Kataru, godišnji odmor, još 6 meseci u Kataru. Za to vreme (tih 2x6 meseci) ne sme da napusti Katar.

Još jednom dobro razmisli, meni to liči na neku prevaru.
[ the_one @ 17.09.2008. 11:05 ] @
eh sad, masinski inzinjer i 1000 evra samo a nema hrane, pa ko masinski inzinjer to moze imat ovde 100% toliku platu, kod nas u bosni, sad ne znam za srbiju..
[ Rumpletstilskin @ 17.09.2008. 11:05 ] @
Citat:
ivan.mile: on je potpisao ugovor na godinu dana i to 6 meseci u Kataru, godišnji odmor, još 6 meseci u Kataru. Za to vreme (tih 2x6 meseci) ne sme da napusti Katar.

Još jednom dobro razmisli, meni to liči na neku prevaru.


Mislim da nisi dobro shvatio druga, moze on da napusti katar ali mu za svaki izlazak iz zemlje treba exit permit (dozvola od sponzora-firme za koju radi). Katar je inace pun indusa, i firma koja se na sastanku pojavi sa 2+ belaca ima veeeeliki plus u startu. To naravno ne vazi za pomocne radnike na gradjevini.

Evo i primera: "Hundreds of workers of a construction company stayed away from duties yesterday, demanding higher salaries to meet the rising cost of living in Qatar, community sources said.

The workers, most of them Asians, refused to go to work from their camps in the morning, they said. When contacted, some of the workers said they were paid salaries on time but their “wages are so poor that it is hard to make both ends meet, leave alone sending money home”.

They said their salaries were in the range of QAR 550 to QAR 600 (US$137 to US$165) a month and they had to meet all their expenses, including food, from this amount."

http://www.bi-me.com/main.php?id=22245&t=1
[ savan994 @ 08.01.2010. 14:51 ] @
Moje stric je u katru i sada bi trebo da se vrati. Kaze da im je dobro, imaju dva obroka, smjestaj, plata je oko 1000€. A ovo sto kazu ovo ono nije istina. Yive u vilama po 2 ili 4 u sobi imaju sve.
[ deedee5 @ 08.01.2010. 16:06 ] @
Citat:
Rumpletstilskin: Bezi od toga!!!
Ta "ponuda" je ili a) prevara ili b) neko ti radi o glavi.
Fizicki radnici u kataru su uglavnom nepalci, vijetnamci i slicna sirotinja, plate im ne prelaze 300-400 dolara, rade po 12 sati dnevno, temperatura leti na otvorenom opusteno prebaci 60 stepeni, smestaj kao u konc-logoru... Jel dovoljno ili da nastavim?


Uff, postavljac teme se ne javlja vise a trebao je da ode u oktobru 2008.
[ Rumpletstilskin @ 09.01.2010. 05:28 ] @
Citat:
deedee5: Uff, postavljac teme se ne javlja vise a trebao je da ode u oktobru 2008.
Pojeli ga Vijetnamci

http://gulfnews.com/news/gulf/...-cannibalism-in-qatar-1.189831
[ mmzeljko @ 06.02.2010. 09:52 ] @
u Katru je super jedino sto je malo vruce ali privikne se sa vremnom,pogotovo ako dodjes u zimu pa postepeno se prilagodis na ljeto.imam rodjake dole koji rade za nekih 2200$ mjesecno sa stanom i hranom kao gradjevinski radnici.
ja ocekujem polazak krajem mjeseca tako da je provjereno za dole.
[ Rumpletstilskin @ 06.02.2010. 10:03 ] @
Citat:
mmzeljko: u Katru je super jedino sto je malo vruce ali privikne se sa vremnom,pogotovo ako dodjes u zimu pa postepeno se prilagodis na ljeto.imam rodjake dole koji rade za nekih 2200$ mjesecno sa stanom i hranom kao gradjevinski radnici.
ja ocekujem polazak krajem mjeseca tako da je provjereno za dole.
Prijatelju, mnogi inzenjeri rade u Kataru za manje od 2200$ bez stana i hrane, tako da ne postoji teoretska sansa da neko radi kao fizikalac ili majstor za te pare.
[ jugotb @ 06.02.2010. 10:28 ] @
Citat:
mmzeljko: imam rodjake dole koji rade za nekih 2200$ mjesecno sa stanom i hranom kao gradjevinski radnici.

Tesko druze, ja ih znam nekoliko koji su se upravo vratili, maksimum koji mozes da nakupis kao fizikalac je 800$...
[ dohaman @ 25.04.2010. 20:02 ] @
Pozdrav svima na forumu, svi vi koji pisete malo znate o qataru, ja ovdje radim pa cu vam objasniti u kratkim crtama, jer vidim da ljudi pisu nebuloze. Fizicki radnici su placeni minimalno 1800$ pa na dalje, ja npr, imam oko 2200 $ stim da ce mi plata porasti za 10% za mjesec dana, ovdje se ljudi placaju po standardu drzave odakle dolaze, istina je da indijci, tajlandjani primaju plate po 300-400 dolara, ali ako cemo iskreno oni nista ni ne rade nas jedan covjek ladno mjenja 5 indijaca. Imamo dobar smjestaj, internet, satelit,klimatizovano sve, 3 obroka dnevno i korektne uslove u firmi, radi se po 11 sati dnevno i posao nije tezak uopste jer je ovo najlaksi tip gradjevine sto postoji. Temperature su velike stoga ko ne podnosi velike vrucine taj ni ne treba da dolazi ovdje. Nisam vise mogao da citam ove gluposti sto ljudi pisu pa samizgubio svoje dragocjeno vrijeme da se registrujem i da ostavim i ja post. Pozdrav iz suncane Dohe
[ trans plant @ 01.09.2010. 14:19 ] @
Druze ja sam malo chitao diskusije na forumu, i zainteresovalo me to shto si ti pisao o Kataru i poslu tamo.
Ja sam ostao bez posla pre mesec dana, a inache radim kao elektro monter 5 godina od kojih sam poslednje dve ziveio i radio u Rusiji, Sochi na crnom moru. Firma u kojoj sam radio je ostala bez para, a vuche velik posao iza sebe , za koji ne verujem da ce uspeti da zavrshi zbog finansija, a meni ne pada na pamet da radim za dzabe, jer sam to iskusio 3 meseca u prvoj firmi tamo u Sochiju, ostao bez para i na ulici . Da ne kukam sada previshe, pa pokushavam na bilo koji nachin da pobegnem u inostranstvo i da radim.
Ukoliko si ti u mogucnosti i koliko te briga da pomognesh potpunom neznacu, molim te da me spojish sa nekim ili da mi dash upute kako stici tamo ili bilo gde na planeti!
U svakom sluchaju hvala!!
[ Laki024 @ 09.02.2011. 12:40 ] @
Jedan od najnezahvalnijih poslova u principu.

Pogotovo ako je katar u pitanju, tj inostranstvo, ovo su poslovi koje nece gotovo niko da radi i gde se uvozi jeftina radna snaga.

Ukratko nekada "fizicki radnik" je preformulisano u "pomocni radnik" tako da je samim tim i broj i raznovrsnost poslova saronik, uglavnom su fizickog tipa , mada i nemora, npr kod nas pomocni radnik u favrici moze da bude zaposljen i na lepljenju etiketa, jer necije razmiljanje je jos takvo zasto bi davao XXXXXeur za masinu koja ce trositio dosta struje na sat kad to moze da mu radi i covek za mnogo malo para
[ ame_000 @ 09.02.2011. 14:43 ] @
e druze i ja bih isao u katar ali ne znam kako sta,mozel mala pomoc,unaprijed hvala..
[ pctel @ 15.02.2011. 15:45 ] @
Sve duple teme o Kataru su obrisane, samo ova osteje, mozete nastaviti diskusiju ako ima jos nesto da se kaze.
[ katja642 @ 02.03.2011. 21:05 ] @
Dobro vece,
Po struci sam arhitekta. Interesuje me posao, uslovi i nacin zivota u Katru. Da li mi mozete dati neke blize informacije?
[ mirsad otuzbir @ 25.12.2011. 10:59 ] @
drug izvini htjeo sam te upitati jeli jos potrebno gradevinski radnika u kataru i ako mi mozes jjaviti
[ A01031974 @ 02.03.2013. 20:00 ] @
Citat:
dohaman:
Pozdrav svima na forumu, svi vi koji pisete malo znate o qataru, ja ovdje radim pa cu vam objasniti u kratkim crtama, jer vidim da ljudi pisu nebuloze. Fizicki radnici su placeni minimalno 1800$ pa na dalje, ja npr, imam oko 2200 $ stim da ce mi plata porasti za 10% za mjesec dana, ovdje se ljudi placaju po standardu drzave odakle dolaze, istina je da indijci, tajlandjani primaju plate po 300-400 dolara, ali ako cemo iskreno oni nista ni ne rade nas jedan covjek ladno mjenja 5 indijaca. Imamo dobar smjestaj, internet, satelit,klimatizovano sve, 3 obroka dnevno i korektne uslove u firmi, radi se po 11 sati dnevno i posao nije tezak uopste jer je ovo najlaksi tip gradjevine sto postoji. Temperature su velike stoga ko ne podnosi velike vrucine taj ni ne treba da dolazi ovdje. Nisam vise mogao da citam ove gluposti sto ljudi pisu pa samizgubio svoje dragocjeno vrijeme da se registrujem i da ostavim i ja post. Pozdrav iz suncane Dohe

[ A01031974 @ 02.03.2013. 20:04 ] @
da li zna neko firmu kojoj je potreban tesar ili zidar za rad u kataru
[ f.beograd @ 30.05.2013. 11:49 ] @
U Beogradu postoji ozbiljna agencija koja zapošljava ljude u Kataru, Dubajiu, Bahreinu. Njiihov sajt je www.feron.rs i zapošljavaju sve profile zanimanja , od pomocnih radnika do arhitekata i inženjera.