[ RAGE @ 05.11.2003. 23:14 ] @
ne znam recimo citate neku e-book ili nest... i sad uz kakvu glazbu najcesce dobijete motivaciju na citanje a opet da i zapamtite... hmm recimo ja kad citam nest pustim si
moods-e ali ak sam hepi onda dernem neku brijacinu neki ded metal il nest slicno...
[ drdrksa @ 06.11.2003. 00:28 ] @
Kombinacija Rammstein-a i nekog trance-a ... kebe jevu
[ darkofdoom83 @ 06.11.2003. 20:15 ] @
ja ne mogu nista da pamtim dok slusam muziku
[ Doc @ 07.11.2003. 12:44 ] @
New Wave je dobar uz učenje! :)

ps Primjećujete li sličnost sa temom:
http://www.elitesecurity.org/tema/33585
[ stalker @ 07.11.2003. 15:00 ] @
Pa zavisi, ukoliko i kad sam ucio drustvene predmete, nisam slusao nista, ne mogu tako. Ako treba da se cepa matematika, onda cepa i System Jednostavno mi daje zivost dok ucim
[ manca @ 07.11.2003. 22:13 ] @
Citat:
RAGE:
ne znam recimo citate neku e-book ili nest... i sad uz kakvu glazbu najcesce dobijete motivaciju na citanje a opet da i zapamtite... hmm recimo ja kad citam nest pustim si
moods-e ali ak sam hepi onda dernem neku brijacinu neki ded metal il nest slicno...


ma ja kad ucim slusam neki classic rock, ili alternative rock , a kad radim zadatke, metal!!
[ boki @ 08.11.2003. 22:45 ] @
GOA trans :)
[ RAGE @ 12.11.2003. 17:19 ] @
he he .. a sta slusate kad vam se windowsi sruse ?
[ boki @ 12.11.2003. 22:36 ] @
he, pa imam ja i za to! U stubu uvek drzim cd celta pa to slusam kada nisam u winu ili kada radim neki posao koji zahteva mnogo restartovanja (citaj: overclock). :D
[ pctel @ 13.11.2003. 01:13 ] @
U moje vreme, kad se uci nije se slusala muzika, kad se slusa muzika nije se ucilo... Ja sam za pripremu vaznijih ispita isao na planinu u vikendicu, gde na pola kilometra okolo nema nikog, a unutra nema muzike, TV-a, telefona. Tako sam za deset dana uspevao da pripremim ispit za koji bi mi inace trebalo 2 meseca.
Mislim da je slusanje muzike pri ucenju cisto kontraproduktivno pomodarstvo. Ne bi me cudilo da za par godina klinci pocnu da nose knjige u diskoteku, pa da tamo uce...
[ stalker @ 13.11.2003. 08:52 ] @
Citat:
Ne bi me cudilo da za par godina klinci pocnu da nose knjige u diskoteku, pa da tamo uce...

Dobro, nista strasno, znam lika koji je letos pripremao ispite na moru. Eto, ni ja nisam verovao da neko nosi knjige na more...
Citat:
U moje vreme, kad se uci nije se slusala muzika, kad se slusa muzika nije se ucilo.Mislim da je slusanje muzike pri ucenju cisto kontraproduktivno pomodarstvo

Hmmm. Ne znam sta da ti kazem i ne znam sta si ti ucio. Nisam gledao ni od koga, vec sam sam dosao na tu "ideju", i da ti kazem RADI!!! E, sad, verovatno bih to sto sam polozio, polozio i bez muzike, ali bolje...sumnjam
[ ventura @ 13.11.2003. 10:18 ] @
Citat:
pctel:
Mislim da je slusanje muzike pri ucenju cisto kontraproduktivno pomodarstvo.


Bas tako... Al reko necu ja uvek da pljujem prvi :)
[ RAGE @ 13.11.2003. 13:37 ] @
opet ovisi kolko si zainteresiran za to sto ucis...
i nekim ljudima je lakse ucit uz glazbu.. ovisi do osobe
[ Floyd @ 13.11.2003. 22:50 ] @
Dok ucim (znaci bas ucim, odnosno citam, povezujem i ponavljam u sebi to sto sam procitao i povezao) ne slusam nista, ali u prekidima ucenja pustim po neku pesmu pa zato ucim pored kompjutera (najcesce). Inace mi muzika samo smeta, ometa mi koncentraciju.
To sto slusam u kratkim i cestim pauzama u ucenju je jako razlicito. Uglavnom pesma koja mi je tih dana u glavi.

Ne mislim da je kontraproduktivno pomodarstvo. Postoje ljudi koji mogu da se koncentrisu na to sto uce bez obzira na to da li ide muzika dok uce, a kad dodju do pauze u ucenju ne moraju da puste muzike posto ona vec ide.
[ postmortem @ 15.11.2003. 17:02 ] @
mene samo zanima, ko moze i da slusa muziku i da uci, dakle, istovremeno?

taj mora da je genije..

ili ja pod pojmom ucenje podrazumevam nesto sasvim drugo..

tj. zamolio bih ljude da ne seru, eto, kad moram da kazem tako. osim naravno, ako ne studiraju neka prava, ili dif, ili ekologiju, ili cak slikarstvo, pa onda ih i shvatam kolko tolko.
[ pctel @ 15.11.2003. 17:56 ] @
Pa napravite jednostavan eksperiment. Pronadjite neku pesmu koju nikada niste culi. I citajte neki totalno nepoznat tekst. Kad se pesma zavrsi, zapisite sve reci pesme kojih se secate, i takodje zapisite sve iz teksta koji ste citali. Sad vam treba jos jedna takva pesma i jos jedan nepoznat tekst. Prvo npr. odslusajte pesmu, pa procitajte tekst, pa opet napisite sve cega se secate. Kad ste bolje zapamtili?

Ako neko ima volje, moze da napise aplet u javi:
trebalo bi po slucajnom izboru prikazivati na ekranu npr. cifre 1-10, a pri tom ide zvuk citanja neke druge cifre. Posle npr. minut, ucesnik u eksperimentu treba da ispise broj ponavljanja svake cifre - posebno zvucno, a posebno vizuelno. Zatim se radi odvojeno za zvuk i sliku. Aplet bi mogao da se postavi na internet, verujem da bi vecina poopulacije ES-a u interesu nauke, ucestvovala u eksperimentu.
[ Floyd @ 15.11.2003. 18:18 ] @
Ljudi se razlikuju po sposobnostima koncentracije (cak smo u skoli radili testove na casovima psihologije). Neki se lakse koncentrisu na vise stvari odjednom od drugih (narocito zene, zene su mnogo sposobnije kad se radi o koncentraciji na vise stvari odjednom-ovo ne kazem zbog one reklame za uloske, gledao sam neku emisiju o tome na BK).
Ja npr. nema sanse da ucim i slusam muziku odjednom, ali to ne znaci da neko drugi ne moze.
[ -zombie- @ 15.11.2003. 19:13 ] @
kada čitam nešto što me zanima, onda može i da gruva muzika (dobro, ne baš svakakva), i sve mogu lepo da pokapiram.

a kada sam učio nešto što me nije zanimalo, tada mi ni tišina, ni ništa drugo nije pomagalo. to ne mogu ni da skapiram, a kamo li da zapamtim...
[ boki @ 15.11.2003. 20:49 ] @
Citat:
-zombie-:
kada čitam nešto što me zanima, onda može i da gruva muzika (dobro, ne baš svakakva), i sve mogu lepo da pokapiram.

a kada sam učio nešto što me nije zanimalo, tada mi ni tišina, ni ništa drugo nije pomagalo. to ne mogu ni da skapiram, a kamo li da zapamtim...



E tacno!!!
[ RAGE @ 16.11.2003. 11:27 ] @
ja nemogu ni zaspat bez glazbe