[ ZENdra 777 @ 06.11.2003. 00:48 ] @
Kako pomocu 3d studio MAX-a i recimo visual studio.net-a doci do nekog amaterskog demo-a ili igrice?
[ yooyo @ 06.11.2003. 09:23 ] @
Citat:
ZENdra 777:
Kako pomocu 3d studio MAX-a i recimo visual studio.net-a doci do nekog amaterskog demo-a ili igrice?


Moras nekako prebaciti podatke iz MAX-a u tvoj demo/igricu. To se radi tako sto
napises plugin export za MAX-a ili iskoristis neku od postojecih biblioteka za ucitavanje
.3ds ili .ase fajlove koje MAX moze da izveze. Posle toga napisi demo/igru
koji ce da ucitava te podatke i crta po ekranu... Sve u svemu, ako tek pocinjes, trebace ti dosta vremena da nateras da sve to radi...


yooyo
[ Reljam @ 06.11.2003. 16:50 ] @
Uz DirectX SDK se dobija .X plugin za max pomocu koga mozes da eksportujes objekte i animacije iz MAXa. Nakon toga mozes da koristis D3DX funkcije tipa D3DXLoadMeshFromX() da ucitas taj X file i posle mozes da ga iscrtas sa D3DXMesh->DrawSubset().

U SDKu imas nekoliko tutoriala koji objasnjavaju kako se to radi, ali pazi, cela stvar uopste nije jednostavna.
[ Sasha++ @ 08.11.2003. 13:38 ] @
Ranije sam slusao i za neku aplikaciju conv3ds ili tako nesto, koja se navodno dobija
uz DX SDK. Ja je uz SDK nisam dobio ...

pogledajte ovo http://users.cg.yu/directxman/igra.zip , jedan jednostavan model ... (potreban DX 9)
[ Reljam @ 08.11.2003. 17:12 ] @
conv3ds i .X file exporter se dobija u SDK Extrasu. Znaci ako skines ceo SDK, dobices i to, a ako skidas deo po deo, onda ga verovatno nisi uzeo.

Da se ne bi maltretirali sa tim, ja mogu da vam posaljem .X file exporter na mail, samo mi posaljite poruku.