[ mmix @ 15.09.2008. 21:59 ] @
Elem, registrovah svoj domen na .rs i sad hocu da prebacim da ja budem tehnicki kontakt za domen i da zonu prebacim na svoja dva DNS servera (koja vec imaju neke moje druge .com domene). U kontaktu sa eunet hosting ekipom (posto je domen automatski ubacen u njihov parking servis jer je kupljen preko njih) dobio sam sledeci odgovor:

Citat:
Iz mail-a koji ste dobili pri aktivaciji EUnet Parking servisa mozete videti kako da promenite name servere. Neophodno je da znate lozinku jer se ona u istom mailu ne vidi. Ako imate bilo kakvih poteskoca, pozovite nasu tehnicku podrsku na 011 202-3636, 0700 300-400 ili posaljite mail na [email protected] i kolege ce Vam pomoci.
Promenu tehnickog kontakta moramo mi da uradimo, jer se ti podaci menjaju direktno u RNIDS bazi.
Stoga Vas molim da mi posaljete na mail koji je novi tehnicki kontakt kako bismo sutra u toku prepodneva to uradili.



E sad sam ja u zbunu i hocu da se raspitam da ne ispadnem glup, jer nesto ovde ne stima. Ja koliko znam i koliko sam do sad radio sa desetinama .com i .biz domena, TLD registar u sebi, pored kontakt i vlasnickih informacija, sadrzi primarni i sekundarni DNS nameserver autoritativan za domen u pitanju, tako da su to takodje informacije koje se menjaju direktno u bazi RNIDSa? Ili nas DNS//ccTLD funkcionise na neki drugi nacin o kome ja nemam pojma? Mail koji se pominje sadrzi link na Eunet-ov parking servis koji nije nista drugo do web gui intefejsa za odrzavanje zone na eunet-ovim DNS serverima, nista od toga ne menja Prim/Sec DNS entrije u RNIDS-u i nista nema sto bi postavilo moje DNS servere kao autoritativne za taj domen, a bio sam eksplicitan da hocu svoje name servere. A na my-eunet.rs kad se ulogujem u @domains realm takodje nema nikakvih opcija za promenu bilo cega. Ima li neko pojma o cemu se ovde radi?
[ Tyler Durden @ 16.09.2008. 07:59 ] @
Mozda te Eunet malo voza. Moguce je to sto ti zelis, samo ih malo stisni.
[ mmix @ 16.09.2008. 08:36 ] @
Dobio sam jos par potvrda da nisam lud U jednom trenutku sam stvarno pomislio da moram da se slepam preko non-authorative zone na eunetovim DNSovima sto mi je bilo totalno bezveze. U svakom slucaju danas cu imati malo vremena da kreiram zonu pa cu da kontaktiram direktno tehnicku podrsku, ovi iz hostinga ili ne znaju sta moze ili me, sto kazes, vozaju. Mada mi je malo bezveze, vec vise meseci saradjujem sa eunetom po vise pitanja i do sad sam imao 100% pozitivan odnos sa njima, da ne pominjem da mi je cova iz tehnicke sluzbe otklonio zastoj na ADSL-u u 1:00am, sto me je bas iznenadilo za nase okruzenje
[ Mister_rap @ 16.09.2008. 12:12 ] @
Citat:
Mozda te Eunet malo voza.


Nije jedini
Zaista imaju katastrofalnu podrsku po ovom pitanju.
Meni su DNS podesavali jedno 20 dana