[ boomLM @ 16.09.2008. 22:58 ] @
Caos

Da li postoji nacin da se "iskljuci" sortiranje u DataGridView (znaci klik na heder da ne izazove sort?)...postoji nacin da se vrati u "nazad" ali da li je moguce nekako iskljuciti ga. Mislim pre svega uz pomoć OnColumnHeaderMouseClick()... (override f-je)

Nesto sam pokusao, ali ocigledno sam zabrljao jer uvek prvo izvrsi sortiranje, a tek zatim ono u drugo sto navedem u f-ji...Mislio sam da telo ostavim prazno ali nisam "pogodio" pravi okidac izgleda... malo je komplikovanije nego sto sam mislio.

Savet, konkretan kod ili drugacije rešenje... bilo sta...

[ bags @ 16.09.2008. 23:09 ] @
this.Column1.SortMode = System.Windows.Forms.DataGridViewColumnSortMode.NotSortable;

ili

this.dataGridView1.Columns["Ime"].SortMode = DataGridViewColumnSortMode.NotSortable;

Ili u Visual Editoru : Edit Columns.../SortMode staviti na Not Sortable.
[ Shadowed @ 17.09.2008. 06:37 ] @
Ako se dobro secam, ne mogu da proveravam sada, trebalo bi da DataGridView ima jedan svoj property koji odredjuje za sve kolone - AlowUserSorting ili nesto slicno.
[ Igor Gajic @ 17.09.2008. 11:23 ] @

Ukoliko se odlucis da ne odustanes od sortiranja vec programski negde u kodu to da uradis moras imati na umu sledece:

Ako jednom uradis sortiranje po bilo kojoj koloni vise nemozes ukinuti sortiranje u tom dataGridView-u.
Znaci sve ili nista.