[ Catch 22 @ 17.09.2008. 18:46 ] @
Adobe Creative Suite 4 launches next week, could only help earnings

Citat:
September 17, 2008, 12:16 PM
During a conference call with analysts late yesterday, executives from Adobe confirmed that the company is sticking to its schedule of launching its final editions of Creative Suite 4 next week.

Final builds of Adobe CS4 beta components were being discussed on its testers' forums as late as last weekend, and one problem that may not yet be completely resolved even on the launch date -- now expected to be next Tuesday -- concerns the compatibility of extensions made for CS3 with CS4. On testers' forums this week, Adobe claims its development partners have been given plenty of time to make the changeover, though at least one such partner claims it hasn't been given the help it needs from Adobe.



Ostatak teksta na gornjem linku




[Ovu poruku je menjao Skandy dana 23.09.2008. u 19:47 GMT+1]
[ Skandy @ 17.09.2008. 19:25 ] @
Radi se o potezu cisto materijalne prirode. U svim firmama, u kojima sam radio, do sada su uzimali ubrzo po izlasku nove verzije paketa. Moje licno misljenje je da poboljsanja i dodatci, koja dolaze od verzije 7 pa na ovamo, su cista kozmetika koja previse kosta. Velika vecina korisnika Adobe-ovog design paketa su graficari i u tom delu se nista radikalno nije promenilo. CS generacija nam je donela bolji rad sa vektorima u samom Photosopu (kojem je osnovna funkcija rad za rasterom) i lakse editovanje istih u Ilustratoru.
Da neko ne shvati pogresno, hocu da kazem da Adobe vec odavno radi savreseno, da bi svake godine izbacivali novu verziju.
[ IRdesign @ 18.09.2008. 22:59 ] @
Skandy salzem se u poptunosti sa tobom :)
U pitanju je velika zarada novca,a nekih bitnijih izmena nece ni biti.
[ Skandy @ 19.09.2008. 11:55 ] @
Pozitivna stvar u svemu ovome je sto se bar sa starim verzijama mogu otvarati fajlovi kreirani u novijim, a ne kao u Corelu, gde su korisnici jednostavno, na jedan fin nacin, primorani da kupuju nove verzije.
[ snajperista @ 23.09.2008. 06:16 ] @
Imam utisak da u ps cs3 tekstualni modul nije optimizovan do kraja. A da bi uradili nešto revolucionarno treba da urade kvantni skok ;-)
[ Catch 22 @ 23.09.2008. 09:14 ] @
Izašao je

Adobe Creative Suite 4

Compare Adobe Creative Suite 4 editions
[ IRdesign @ 23.09.2008. 13:11 ] @
Kako je ovo krenulo za par meseci ocekujemo
Adobe Creative Suite 5
[ daniel38 @ 23.09.2008. 15:34 ] @
konkretno, dali neko zna zasto bi prelazio sa Photoshop CS3 na CS4?
Licno nisam zadovoljan nekim funkcijama u photoshopu a da moze i bolje,govori efikasnost pluginova...
Mozda su neke opcije "ispeglali" pa vredi preci na novije
[ Skandy @ 23.09.2008. 16:57 ] @
Adobe-ovci su veoma lukavi, nisu drski kao tvorci Corela, gde stara verzija ne moze da otvara fajlove kreirane u novoj, ali su ipak nasli nacin da teraju klijenta da kupuju nove verzije.
Radi se o upgrade-u na predhodnu verziju. To konkretno znaci da klijent kupuje samo prvu verziju (primer CS) i za to placa punu cenu paketa, a posle samo doplacuje upgrade. Klijenta niko ne obavezuje da kupi najnoviji upgrade, posebno ako zna da ta nova verzija ne donosi nista novo, ali mu isto tako niko ne garantuje da naredna verzija, nece doneti nesto revolucionarno i nezamenjivo, a nju ce vec morati da plati u punom iznosu.
Na taj nacin klijenti su u neku ruku godisnji pretplatnici, a Adobe sa svoje strane non-stop nesto radi i izbacuje neke nove stvarcice, za sada samo kozmeticke, ali bice i neke revolucije, kad-tad.
Kao sto sam pomenuo, sve firme u kojima sam radio, u Srbiji i u inostranstvu, redovno kupuju upgade-ove, sto ce reci da u njihovom slucaju prolazi ova zamisao Adobea. Za par nedelja ocekujem da ce i do mene stici nova verzija, pa cu moci da dam svoje vidjenje. Ako neko ranije dodje u posed, neka prenese svoje impresije. Za one koji bi ranije da isprobaju verziju, na Adobeovom zvanicnom sajtu se mogu skinuti trial verzije (30 dana).

http://www.adobe.com/downloads/
[ Catch 22 @ 23.09.2008. 18:26 ] @
Mogla bi sada jedna mala promena naziva teme, da se obriše deo: "izlazi za par dana", pošto je izašla finalna verzija
:)
[ IRdesign @ 28.09.2008. 14:53 ] @
Jel testirao neko programe iz CS4 paketa ?
[ Skandy @ 28.09.2008. 16:26 ] @
Evo prvih utisaka, sa Photoshopcafe-a. Nadje su tu ponesto zanimljivo.
http://www.photoshopcafe.com/cs4/vid/CS4Video.htm
[ Shadowed @ 28.09.2008. 16:52 ] @
Hm, ja kada odem na Adobe-ov sajt i hocu da skinem trial samo mi trazi mail i kaze javicemo kada izadje.
[ Skandy @ 28.09.2008. 17:14 ] @
Verovatno je velka guzva, pa kada dodjes na red dobices link za download.
[ Shadowed @ 28.09.2008. 17:23 ] @
Necu. Dao sam nepostojeci mail


OK, probacu kasnije ponovo.
[ chiPC @ 27.10.2008. 09:27 ] @
Pa ne bi se reklo da nema baš novina, jedna od boljih stvari je iskorišćenje procesora i memorije grafičke kartice (navigacija i OpenGL) a ne kao do sad korišćenje gole snage procesora i memorije .....
[ rmush @ 10.11.2008. 10:27 ] @
Meni je ovo sasvim dovoljno kao novina....
http://movielibrary.lynda.com/html/modPage.asp?ID=698
[ Skandy @ 02.12.2008. 12:40 ] @
Obavestenje za sve koji su ranije pokusavali i nisu uspeli da skinu CS4 sa zvanicnog sajta, sada je to moguce uraditi.
www.adobe.com