[ jovicj @ 18.09.2008. 00:54 ] @
Opis situacije:
na sopstvenom serveru hostujemo sadašnji co.yu domen i exchange na win2003 small business serveru..

Kupili smo i domene co.rs i .rs i trenutno imamo prostu redirekciju na postojeći co.yu domen.

1.Kako da uradimo promenu što bezbolnije? Želimo da na serveru ubuduće postavimo .rs domen a da ostala dva (co.yu i co.rs) ostane redirekcija.
2.Želeli bi da zadržimo sadašnji rejting na pretraživačima ako je to moguće.

Možda je bitno za temu: sbb, čiji smo korisnik, trenutno "hostuje" naš sajt i preusmerava sav saobraćaj na našu javnu fiksnu ip adresu. Ostali sajtovi su kod drugog nezavisnog provajdera.
[ Marko Cukalac @ 23.09.2008. 07:37 ] @
Sasvim obican kod

Code:
<?php
header( 'Location: Ovde_Upisujes_Link_Na_Koji_Ce_Se_Vrsiti_Redirekcija' ) ;
?>


I napravis index fajlove i stavis na co.yu i on redirektuje na .rs

Nadam se da sam razumeo sta zelis, pozdrav
[ JankoE @ 23.09.2008. 23:10 ] @
Pozdrav,

gornji primer je sasvim ok.

Medjutim, ako zelis da korisnicima stavis do znanja da je u pitanju redirekcija, mislim da bi trebalo da upotrebis redirekciju sa "odlozenim dejstvom" tj da im naglasis da ce biti redirektovani.

http://www.tizag.com/javascriptT/javascriptredirect.php

Zasto ? Pa co.rs domen ce raditi i u narednim godinama, ali co.yu nece. Kada se jednom ugasi co.yu bice i ljudi (mozda ne mnogo ali ce ih biti) koji i nece biti svesni da su sve vreme kucali co.yu a bili redirektovani na rs....
[ Jbyn4e @ 24.09.2008. 08:26 ] @
JankoE, ako imam iskljucen Javascript, tvoj kod se nikad nece izvrsiti. Bolje koristiti prostu html redirekciju:
Citat:

<html>
<head>
<title>Redirekcija na novu adresu</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<META HTTP-EQUIV="refresh" content="10;URL=http://adresa-sajta/">
</head>
<body>
<h1> Za 10 sekundi bicete redirektovani na <a
href="http://adresa-sajta/">adresa-sajta</a>. <br>Ako se to ne desi, kliknite na link.</h1>
</body>
</html>


Nadam se da je sve jasno u gornjem kodu...

Naravno, potrebno je da prvo umesto .co.yu postavite default server kod vas na .rs, a co.yu i co.rs da redirektujete na ovaj...


[ doktorrr @ 18.11.2008. 23:58 ] @
Da ne otvaram novu temu.Ja sam nedavno preselio sajt sa fotkama na novi domen i hteo bih da na nalaksi nacin napravim redirekciju sa starih url-ova na ove nove. Imam neke fotke u google image na prvoj poziciji i ne bih hteo da izgubim rejting za njih. Dakle, ja sam probao da napravim index.php
sa kodom:
<?php
header( 'Location: Ovde_Upisujes_Link_Na_Koji_Ce_Se_Vrsiti_Redirekcija' ) ;
?>
ali redirekcija radi kada neko trazi npr: domen.com Ali moje fotke koje se nalaze na google image imaju nesto slicno ovome:
domen.com/album/fotke/slika.jpg
Kada sam isao da proverim da li na direktan upit te stranice redirekcija koju sam postavio radi,ispostavilo se da ne radi.
Mene interesuje kako da sve stranice sa starog domena redirektujem na novi,tako da u ovakvim slucajevima imam preusmeravanje na novi domen.
[ Jbyn4e @ 19.11.2008. 21:08 ] @
Ukoliko koristis apache web server - resenje je url rewrite kojim bi sve sto stige kao zahtev na domen.com preusmerio na domen1.com. O tome je bilo vise puta reci na forumu, koristi pretragu.
[ doktorrr @ 23.11.2008. 09:46 ] @
Ok.To sam riješio.hvala. Ima još jedna stvar koja mi nije jasna,a koju nisam uspeo naci.Nedavno sam uradio sledece:
Sadrzaj koji je bio na domenu recimo mojdomen.net prebacio sam u mojdomen.net/arhiva
Sada se na na mojdomen.net nalazi novi sadrzaj
Na koji nacin da uradim redirekciju starog sadrzaja na mojdomen.net/arhiva, a da ne odvucem i ovaj novi sadrzaj koji se sada nalazi na mojdomen.net
[ Jbyn4e @ 23.11.2008. 11:42 ] @
Stavi link na mojdomen.net, sa nazivom arhiva i putanjom linka arhiva...
[ doktorrr @ 24.11.2008. 11:30 ] @
Ne razumem.Moze li malo detaljnije obajsnjenje?
[ Jbyn4e @ 24.11.2008. 12:09 ] @
Na html strani mojdomen.net stavis
Code:

<a href="/arhiva/">arhiva</a>

Sta tu nije jasno? ko klikne na to, dobice stari sajt.
Ili si hteo nesto drugo? Ako jesi - moras to detaljnije da objasnis.
[ doktorrr @ 24.11.2008. 22:18 ] @
To sam ja vec uradio,ali hocu da uradim redirekciju radi pretrazivaca.Sada ce ti linkovi koji su bili indeksirani u pretrazivacu biti mrtvi,odnosno nece voditi posetioce na odredjenu stranicu koju traze,jer sam pomerio sadrzaj u folder arhiva.Dakle,pretrazivac (google)koji je indeksirao link mojdomen.net/nekisadrzaj.html sada ga nece pronaci jer se on nalazi na mojdomen.net/arhiva/nekisadrzaj.html
E,sad ako uradim klasicnu redirekciju u .httacces fajlu,onda ce svi linkovi da se usmere ka onome mojdomen.net/arhiva,a ja sada imam novi sadrzaj na mojdomen.net koji ne zelim da redirektujem.Ne znam da li me sada razumes?
[ Marko Cukalac @ 28.11.2008. 06:57 ] @
Citat:
doktorrr: To sam ja vec uradio,ali hocu da uradim redirekciju radi pretrazivaca.Sada ce ti linkovi koji su bili indeksirani u pretrazivacu biti mrtvi,odnosno nece voditi posetioce na odredjenu stranicu koju traze,jer sam pomerio sadrzaj u folder arhiva.Dakle,pretrazivac (google)koji je indeksirao link mojdomen.net/nekisadrzaj.html sada ga nece pronaci jer se on nalazi na mojdomen.net/arhiva/nekisadrzaj.html
E,sad ako uradim klasicnu redirekciju u .httacces fajlu,onda ce svi linkovi da se usmere ka onome mojdomen.net/arhiva,a ja sada imam novi sadrzaj na mojdomen.net koji ne zelim da redirektujem.Ne znam da li me sada razumes?


Kao sto sam i rekao:

nekisadrzaj...

<?php
header( 'Location: mojdomen.net' ) ;
?>

ne razumem?
[ Jbyn4e @ 28.11.2008. 08:32 ] @
Citat:
Dakle,pretrazivac (google)koji je indeksirao link mojdomen.net/nekisadrzaj.html sada ga nece pronaci jer se on nalazi na mojdomen.net/arhiva/nekisadrzaj.html
E,sad ako uradim klasicnu redirekciju u .httacces fajlu,onda ce svi linkovi da se usmere ka onome mojdomen.net/arhiva,a ja sada imam novi sadrzaj na mojdomen.net koji ne zelim da redirektujem.Ne znam da li me sada razumes?

Razumem te. To sto ti zelis nece moci. Mozes samo ako znas sve sto zelis da redirektujes da napravis redirekciju - ako toga nema puno, tipa ako naidje na /nekihtml.html da ga preusmeri na /arhiva/nekihtml.html i tako za svaki html koji hoces da redirektujes a nema ga na novom sajtu.
Opet, ako na novom sajtu koristis samo index.php (na primer) onda mozes da mu kazes da sve sto je trazeno a nije index.php preusmeri na /arhiva/ono-sta-je-trazeno.
Ako je taj slucaj - pogledaj RewriteCond direktivu.
[ lazarovm @ 12.12.2008. 10:32 ] @
Ja sam pre određenog vremena takođe zakupio .co.rs i .rs domene za svoj sajt, ali sam ih iz cpanel-a na sajtu postavio istovetno kao i .co.yu (ukucao sam ih samo tamo gde piše "parked domains") ali nisam primenio nikakve redirekcije... Elem sada, .rs i .co.rs rade, ali ponekad, na svakih par dana i sa različitih mreža ne otvaraju sajt na novim domenima, a .co.yu šljaka ok. Da li treba da se uradi redirekcija kao što piše gore ili...