[ Blue82 @ 20.09.2008. 10:39 ] @
Zna li neko za linkove gde bih mogao da se upoznam sa programiranjem za Internet. Ne treba mi programiranje u smislu pravljenja HTML stranice u VB nego primera radi povezivanje 2 racunara pautem Interneta zbog razmne podataka izmedju njih, pravljenje widgeta (automatsko snimanje podataka sa nekog sajta) i tome slicno. Bilo bi pozeljno da je na nasem jeziku, jer ne znam koliko bih se snasao na engleskom. Hvala.
[ stefanpn @ 20.09.2008. 12:26 ] @
Imas lepe primere na Planet-Source-Code, nisu pisani na srpskom, pisani su u Visual Basic-u, ali iz primera se najbolje uci.

Potrazi primere za koriscenje Winsock kontrole i INet kontrole, mislim da je to ono sto tebi treba.
[ Blue82 @ 20.09.2008. 13:11 ] @
Pa tako bi mi neki primeri i trebali, slazem se da je to najbolji put za ucenje ali moj engleski je na nivou gledaj film i uci, tj ponesto znam ali ga nikada nisam ucio tako da puno teksta za mene je veliki zalogaj. Sa sitnim stvarima se snalazim ali tamo on malo pise o cemu ce se raditi a kada to ne skontam ne mogu razumeti ni kod
[ goranvuc @ 20.09.2008. 13:23 ] @
U oblasti IT tehnologija je jako veliki hendikep neznanje engleskog jezika - bar na nivou osnovnog razumevanja. Jedino sto ti ostaje je da pogledas nesto od prevedene literature kod izdavaca "Kompjuter biblioteka" iz Cacka (na sajtu imaju cene za sva svoja izdanja - dosta toga je na popustu) ili kod ostalih izdavaca.

Koliko znam, na netu ima samo pojedinacnih clanaka u elektronskom obliku na srpskom vezanih za temu koja te interesuje.
[ Aleksandar Vasic @ 20.09.2008. 16:27 ] @
Takodje je bilo dosta primera na ovom forumu sto se tice Winsock-a i INet-a