[ misk0 @ 20.09.2008. 20:32 ] @
Imam Kerio Mail server koji radi fino medjutim cesto mi se dese 'directory harvest' (ako se tako to zove) napadi. Znaci navali neki kreten (skripta vjerovatno) da probava sve moguce dictionary user / pass kombinacije i gusi mi sa tim pola sata - sat - dva sata server. I posto mail server nema takvu vrstu zastite, interesuje me postoji li kakav windows pop3 firewall koji bi to mogao uraditi? Malo sam google-o ali nista. Trebalo bi mi recimo ograniciti na 2 konekcije u minuti sa istog IPa ili jos bolje neki IDS koji bi bio dovoljno mudar pa da skonta kad se neko konektuje 2-3 puta u sekundi da ga blokira na par sati komplet.

Dakle? :) hvala
[ Shadowed @ 20.09.2008. 22:44 ] @
Pogledaj imas li na firewall-u takvu mogucnost.
[ Predrag Supurovic @ 21.09.2008. 01:22 ] @
Mogao bi Mikrtik kao ruter to da ti resi.

Inace, mnogo je dobro gledati kako se MDeamon sa lokocom brani od takvih napada.
[ misk0 @ 21.09.2008. 13:22 ] @
@Shadow: pa ja nemam firewalla - treba mi (preporuka), osim eventualno nesto na ADSL routeru.

[ Shadowed @ 21.09.2008. 19:01 ] @
Ako se dobro secam Outpost bi trebao imati takvu zastitu, tipa vise od X konekcija za Y sekundi -> blokiraj na Z vremena. Medjutim, poslednji Outpost koji sam ja koristio (pre oko godinu dana) je bio dosta izmenjen u odnosu na stari i nimalo mi se nije svidjao :( A bio mi je favorit. Kazu neki da je Komodo dobar, ali nisam probao.