[ bjnetic @ 21.09.2008. 13:02 ] @
Zanima me da li se neko bavi popravkom ovog uredjaja, naime doslo je do pogresnog ucitavanja rom-a, i od tad telefon samo vidbrira i svetli ekran (belo svetlo) inace preko usb kabla i activesync-a se prilazi fajlovima...
predpostavljam da je obrisan bootloader mod, jer telefon ne moze da se ubaci u boot mod kako je to opisano negde na netu, nasao sam i uputstvo kojim se menja hex-a zapis bin fajla koji se kasnije ubacuje na memoriju, ali je sve to uzaludno kad ne mogu da ga nateram da cita kartciu i bootuje se sa nje... nade su izgubljene i tako je ostala cigla od par stotina evra ako nekoga znate ko ima opremu i znanje...
hvala najlepse...
[ svakaVamcast @ 21.09.2008. 19:05 ] @
A zbog cega mu je ubacivan drugi rom ? Imasli backup originanlog ?
[ alfa_muzjak @ 21.09.2008. 23:19 ] @
ubacen je greskom, umesto m810 stavio sam od m800... to sad nije ni bitno... originalni postoji ali ga je nemoguce ubaciti jer kad se zapocne update, veza sa activesyncom se prekine... postoji nacin instalacije preko kartice ali nece jer ne mogu da ga ubacim u boot mod..
[ svakaVamcast @ 22.09.2008. 06:27 ] @
KOje sada ovde ko ?

Pitanje je postavljeno,jer me interesuje,zasto "pokusavan" update ? Koji je razlog tome bio ? Jako je bitno !
[ alfa_muzjak @ 22.09.2008. 14:01 ] @
izvinjavam se zbog svog konfuznog posta... user bjnetic je postavio tekst koji sam ja kucao, i njemu sam ja shebao telefon :(
ja sam tu da pojasnim sta sam uradio...
jedini razlog je bio sto je originalni rom na italijanskom...
ima neko neki predlog?
[ woykan @ 02.10.2008. 23:40 ] @
Drugar u najkracim crtama mozes da se pozdravis sa tvojim Glofishom ,kao sto sam i ja sa mojim x500 pre par meseci.Potpuno isto se i meni desilo ali ne mojom krivicom ,lepo je pisalo da je rom za x500 ,sto se na kraju ispostavilo da nije.Poslao ga ja na popravku ovde u CH u Eten servis "SHASTON SA" i vidi sta su mi e-mailom odgovorili :

Réparation IMEI : 352994012112619

1. 177 1 Pcs
Repair level 6
Mainboard exchange
Mainboardaustausch
Remplacement de la carte mère

2. 11171 1 Pcs
Eten mainboard
for X500

3. 100 1 Pcs
Port et emballage


Montant net / Nettobetrag / net amount CHF 357.80
+ TVA/MWSt/VAT 7.6 % de/von/of CHF 357.80 CHF 27.20
Total TVA 7.6 % incluse / Gesamtbetrag inkl. 7.6 % MWSt / Total incl. VAT 7.6 % CHF 385.00

Eeej ljudi 385fr. za popravku,pa oni nisu normalni, na internet aukciji ima za 200 fr. polovan i to x500+
U Beogradu sam zvao Eten servis i objasnio im o cemu se radi,ali momak mi kaze da je najbolje da ga zaboravim i kupim nesto od HTC-a jer su mnogo kvalitetniji i takve se stvari na njima veoma redje mogu desiti.........
Toliko,nadam se da te nisam razocarao ovim pesimizmom,ali realnost je nekad takva....
Pozzzzz !!!!