[ arm @ 06.11.2003. 18:58 ] @

Pozdrav svim zaljubljenicima kriptografije, znam da vas ima puno koji ste bar mislili o tome ako niste probali! Tu leži moj problem dosta sam čitao o tome, nisam probao, neke stvari sam shvatio a neke ne!? Shvatio sam da je kriptografija NAUKA koju niko nemože da nauči do kraja ( algoritmi, viša matematika, proračuni,128bitna, 256bitna enkripcija), a nisam shvatio kako da primenim to na recimo školskom primeru Mozilla 1.4 i enigmail , pyblic key, pgp. Kako da generišem public key, šta da radim sa njim, kako da šifrujem poruku i pošaljem nekom i da li taj neko mora da koristi mozillu koju imam i ja da bi mogao da pročita ili je dovoljno da ima samo taj key (ključ) . Interesuje me samo primer howto ali na primeru kako, šta, da bi mogao da pokušam sam. Šifrovanje poruke me najviše zanima zato što nikad se nezna ko može da naleti na nju i da je pročita pa da mu malo otežamo stvari! Znam da se svaka šifra probija, samo je pitanje vremena i ko sedi za računarom ( za svaku bravu postoji kljuć ). Ovo me je baš zaiteresovalo pa bih bio zahvalan kada bi se neko našao ko bi mi uputio ili poslao podešavanja i objasnio šta i kako.
Dakle mozila 1.4 enigmail, public key, pgp.
Hvala za svaki savet, ovo shvatam ozbiljno.