[ dalek @ 21.09.2008. 20:03 ] @
Kopirao sam 3 SIM kartice, iz prakticnih razloga na jednu SIM MAX - 12in1. Sve je proslo glatko i bez problema, ali na svakom od tih brojeva telefon gubi mrezu i povremeno javlja da ne moze da se registruje. Sa originalnim SIM karticama radi sve normalno. Sta da radim?
[ Iksi @ 22.09.2008. 10:36 ] @
pozdrav! Pokusaj opet isti postupak ili probaj sa dugom sim karticom. Ja sam
ih uraadio nemam pojma koliko i ni sa jednom nije bilo problema bar se
musterije nisu vracale :)d.s
[ dalek @ 22.09.2008. 16:29 ] @
Citat:
Iksi: pozdrav! Pokusaj opet isti postupak ili probaj sa dugom sim karticom. Ja sam
ih uraadio nemam pojma koliko i ni sa jednom nije bilo problema bar se
musterije nisu vracale :)d.s


Mislis sa drugom green karticom?
[ Iksi @ 22.09.2008. 19:36 ] @
da, ja sam koristio sim max 16 u 1.
[ dalek @ 22.09.2008. 21:04 ] @
Citat:
Iksi: da, ja sam koristio sim max 16 u 1.


Koju si verziju softwera koristio? Meni SIM MAX 10 softver nije uopste hteo da pise ne karticu mada je citao bez problema. Nesto starija verzija 7.0 je pisala bez problema ali kao sto rekoh nesto tu ne radi dobro te mi svaki od tih brojeva ispada iz mreze.
[ hondacbr954rr @ 28.09.2008. 22:02 ] @
Interesuje me da li neko zna gde se mogu naci i koliko kostaju Super sim,silver sim,green sim ili blanko sim kartice?
[ Iksi @ 28.09.2008. 22:38 ] @
www.xxxxxxxxxxxxx.co.yu
samo pazi preskupi su :)d.



Bez reklama, imate pp za to.



[Ovu poruku je menjao skymobile dana 30.09.2008. u 01:51 GMT+1]
[ hondacbr954rr @ 28.09.2008. 23:11 ] @
ok,hvala na odgovoru...
da zaista mislim da su prekupi....
a jel imaju neki kontakt telefon ili sve moram preko maila?
i interesuje me da li ti mozda imas iskustva sa green card 2 gsm karticama,koje oni prodaju po 15e...?
Koliko brojeva stane,dali mogu da ih programiram sa sim max programatorom,itd?
hvala...
[ dalek @ 28.09.2008. 23:29 ] @
Citat:
hondacbr954rr: ok,hvala na odgovoru...
da zaista mislim da su prekupi....
a jel imaju neki kontakt telefon ili sve moram preko maila?
i interesuje me da li ti mozda imas iskustva sa green card 2 gsm karticama,koje oni prodaju po 15e...?
Koliko brojeva stane,dali mogu da ih programiram sa sim max programatorom,itd?
hvala...


Ova kartica koju oni prodaju nije pripremljena za GSM, barem tako mislim, ni softverski ni hardverski...
Inace oni ciji sam ti broj poslao na PM prodaju programator i GSM SIM za 20 evra u kompletu a samo SIM je 8 evra. Ja sam narucio komplet sa ebay SIM MAX 12u1 za 5 evra i uradio sam sve mislim kako teba, ali mi se gubi mreza. Pretpostavljam da SIM nije ok.
[ hondacbr954rr @ 29.09.2008. 00:20 ] @
hteo sam da ti posaljem pm,ali nisam 7 dana regovan,malopre sam se regovao samo zbog ove teme...
Prvo zelim puno da se zahvalim na pomoci i brzom odgovoru...
Pozvacu sutra pa cu da proverim cene...
Inace,pre par dana sam kupio Sim Max 16in1 koji radi(za sad) odlicno.
Platio sam 2450din.(programator,softwer i karticu 16in1)...
Softwer sam skinuo drugi,jer mi je onaj sto sam dobio uz programator par puta zabagovao...
Hvala u svakom slucaju,ostacemo u kontaktu...
Pozdrav,Nenad...
[ Iksi @ 29.09.2008. 08:38 ] @
ne, iskljucivo sam koristio sim max jer je 16 brojeva bilo za sad sasvim
dovoljno... tako da ne znam. Sto se gsm studia tice mislim da imaju neki mob
ali ga ja ne znam. Provericu pa javljam.
[ dalek @ 29.09.2008. 17:29 ] @
Citat:
hondacbr954rr: hteo sam da ti posaljem pm,ali nisam 7 dana regovan,malopre sam se regovao samo zbog ove teme...
Prvo zelim puno da se zahvalim na pomoci i brzom odgovoru...
Pozvacu sutra pa cu da proverim cene...
Inace,pre par dana sam kupio Sim Max 16in1 koji radi(za sad) odlicno.
Platio sam 2450din.(programator,softwer i karticu 16in1)...
Softwer sam skinuo drugi,jer mi je onaj sto sam dobio uz programator par puta zabagovao...
Hvala u svakom slucaju,ostacemo u kontaktu...
Pozdrav,Nenad...


Gde si uzeo i koliko je samo kartica?
[ hondacbr954rr @ 02.10.2008. 21:22 ] @
nzn sta je ovaj net ovoliko zabagovao,pa ja spamujem...prijavljuje kao da nije postavio odgovor...kupio sam u smed.palanci...2450 programator,sim max16 kartica i softwer a samo kartica je oko 1000 din
[ M i k i @ 06.12.2008. 15:01 ] @
Zna li neko gde se može kupiti greenll kartica?
[ ivan92d @ 07.01.2009. 23:35 ] @
Moze i meni na pm gde u Beogradu mogu da kupim programator i karticu.Unapred hvala.
[ M i k i @ 08.01.2009. 00:54 ] @
Ja ni na pm još ništa nisam dobio vezano za pomenutu karticu. Greškom nisam napomenuo da takođe mislim u Beogradu gde se može nabaviti. A ne mora biti greenII može i silver.
[ vladabg88 @ 13.01.2009. 17:27 ] @
Gde mogu da nadjem da kupim SIM karticu 12IN1 ili 16IN1?
da li znate nekoga sa foruma ko prodaje i koje su cene?
hvala unapred
[ KALE 354555 @ 30.10.2009. 11:51 ] @
Ćao,kupio sam sim-max 16in1 komplet disk,čitač,kartica pa mi je potrbno uputstvo kako da izvedem kloniranje,ili ako je to neko radio da mi pokaže ili uradi??? Hvala
[ Multimatic @ 29.03.2010. 13:25 ] @
Potrebno mi je da uradim SIM Karticu za odredjen broj Tel dali je to moguce i gde da to uradim ?? konkretno za Mrezu 060

Hvala
[ Iksi @ 29.03.2010. 18:59 ] @
hmm na zalost 060 nigde a inace kod mene :-)) bar za ono sto moze da se
uradi
[ Multimatic @ 31.03.2010. 22:37 ] @
A jel mozes 064 ili 060 ??
[ Multimatic @ 31.03.2010. 22:39 ] @
izvini 064 ili 061
[ Iksi @ 01.04.2010. 18:21 ] @
pozzz. Ovako, 064 su mi sve prolazile do sad a sto se 060 tice nema nacina
da se kloniraju kao ni novije telenor kartice
[ pablo 1 @ 28.04.2010. 18:56 ] @
a jel ti radis kloniranja?mislim drugim ljudima za pare?ako radis reci mi cenu i javi mi br na pm da te zovem....
[ MagicMaster @ 23.08.2010. 10:13 ] @
Ja imam stari aparat za čitanje kartica. Onaj sa polugicom,ide na RS232. Ima li neko uputstvo za njega, skroz sam zaboravio raporede džampera i kako da reprogramiram jednu Green2, imam je, samo da je spremim za GSM upisivanje.

Hvala vam napred, svaka pomoć je dobrodošla.

Jer trenutno korisrim neku konesku 12in1, koja počelda da brljavi, neće svaki put da udje u meni za zamenu broja.
[ MirosIav @ 01.01.2011. 21:52 ] @
Početničko pitanje: kada se kartica klonira, da li je moguće koristiti obe kartice sa istim brojem u isto vreme? Jednu za poziv, a drugu za SMS npr.
[ Iksi @ 02.01.2011. 00:27 ] @
ne,samo jedna kartica moze biti aktivna u jednom trenutku, a koja ce kartica
biti aktivna zavisi od toga da li si koristio zadnji telefon a ili telefon
b. Primera radi ako si zvao nekog sa telefona a ako ti stigne sms ili te
neko pozove zvonice ti opet telefon a a ne telefon b, a ako sa telefona b
posaljes sms dalje ces nastavljati da primas pozive i sms na telefon b.
Nadeam se da sam bio jasan
[ fanfon @ 02.01.2011. 00:47 ] @
Zasto klonirati karticu kad je sad broj toliko jeftin da ga dele dzabe? Obavis jedan poziv, bacis i telefon i karticu posle...
[ MirosIav @ 02.01.2011. 14:23 ] @
Citat:
fanfon: Zasto klonirati karticu kad je sad broj toliko jeftin da ga dele dzabe? Obavis jedan poziv, bacis i telefon i karticu posle...


Zato što npr. besplatne minute ili povlašćene pozive prema određenim brojevima/mrežama mogu koristiti više ljudi koji ne moraju biti na istom mestu.

Hvala na odgovorima. Ako neko može da mi klonira jednu karticu ( za pare ), neka mi se javi na PP.
[ Iksi @ 02.01.2011. 14:39 ] @
pa recimo zato sto se cesto desava da ljudi koriste vise brojeva nego sto
imaju aparata pa samim tim imaju potrebu za cescim menjanjem kartica.
[ justkidding @ 19.03.2011. 11:49 ] @
pozz imam jednu molbu ako neko moze da mi objasni kupio sam sim max karticu 12x1 i sad nasao sam programator za magic sim jako povoljno prodavac nezna da mi kaze daili ce raditi na mojoj sim max ja koliko sam gledao na netu kartice su po spec i izgledu iste?Meni ustvari treba ta kartica da ubacim samo deo podataka(imam ih) austriske orange kartice da bi sa njom mogao da aktiviram iphone 3gs koji je otkljucan sa te mreze pa posle restora kad se spoji sa itunes da bi se aktivirao tel trazi tu karticu i procita samo te neke podatke.Moje pitanje dali bi mi programator od magic sim odgovarao za moju sim max karticu ili dali bi neko mogao da mi programira te podatke sto imam na karticu ?
[ Iksi @ 21.03.2011. 12:06 ] @
>


pozdrav, javi se da se dogovorimo oko sim maks kartice da ti to
isprogramiram i da vidimo sta ti zapravo tacno treba
[ justkidding @ 21.03.2011. 13:28 ] @
pa treba mi za aktivaciju iphona sledece da se ubaci na karticu

-- IZBRISAN SADRŽAJ --

eto to je navodno sve sto apple iscita sa kartice kad se posle restore-a aktivira telefon mislim da ostali podaci sa kartice netrebaju?
kako bi izveli to ako mozes to da uradis da ti donesem karticu negde u bgd ili da posaljem postom,i koliko bi kostalo...

[Ovu poruku je menjao espresso dana 29.05.2011. u 10:40 GMT+1]
[ Iksi @ 21.03.2011. 19:18 ] @
>


moze, nikakav problem samo o cenama ne bih ovde. Sto se tice programiranja
kartice sigurnije je ici na ceo broj dakle ubace se svi podaci sa kartice i
onda kad ti zatreba samo promenis aktivan br kroz aplikaciju
[ Ljuba - Lazarevac @ 29.05.2011. 09:23 ] @
Da li neko uspeo da klonira 060 ?
[ Iksi @ 29.05.2011. 18:01 ] @
ne, na zalost to je nemoguce.
[ Milos911 @ 29.05.2011. 19:00 ] @
Zasto nije moguce? Ne mora opsirno objasnjenje, samo mi reci sta da pitam google ako te mrzi da pises :). Ne treba mi, nego me cisto onako zanima...
[ espresso @ 29.05.2011. 19:34 ] @
Sada se prave kartice v2 i njih nije moguce iscitati. Probao sam ja Vipovu da iscitam, vrti se u nedogled.
[ Ljuba - Lazarevac @ 29.05.2011. 21:37 ] @
To se i men desava, na nekih 49% zavrsne faze izbaci error...
[ Iksi @ 30.05.2011. 14:27 ] @
Izvini, pa radi se o tome da citaci kartica ne mogu da procitaju 128 i
256 bitnu enkripciju koju koriste novije kartice,.
Vipove kartice nikada nisu mogle da se kloniraju, a mts i telenor sve
teze, dakle na zalost mogu iskljucivo starije kartice koje su izlazile
do pre recimo 2 ili 3 god
[ Iksi @ 30.05.2011. 14:29 ] @
hah, sreca pa se samo vrti, dobro je da sim citac nije ubio karticu, i
to se desava... btw cudi me da Kaljevic do sad nije smislio nista
efikasnoza v2 kartice
[ MasterRW @ 03.07.2011. 13:43 ] @
Potreban mi je neko ko vrši kloniranje kartica, da se javi na pp
[ stefacabor @ 04.07.2011. 13:35 ] @
drugari, imam pitanje ako moze. dosao sam nekako do ovog cuda tehnike: http://duosim.com/supersim.html i sad se majem tu nesto. skinuh zadnji softwer koji je na ovoj adresi http://www.magicsim.com/en/multi-sim.asp?new_id=6 i radim sve po uputstvu. 064 kartica lepo crackovana i sve regularno upisano u 16in1 sim i radi tako da sa njom nemam problema. e sad, problem je 063 kartica. crackuje je delimicno i program samo izbaci onu windows gresku (send error :D). pokusao par puta i nista odnosno isto. uradi delimicno i krene da izbacuje kod i maltene da zavrsi program pukne.

pitanje je: u cemu je razlika izmedju normal i full moda crackovanja? sad sam poceo full pa da vidim sta ce da uradi sam program. inace, 063 karica je stara sigurno jedno 6-7god. da li mozda treba probati neku stariju verziju programa? pomoc ako moze
[ rdinic @ 02.08.2011. 08:12 ] @
Ajd prosledi i meni to uputstvo, i ja sam kupio čitač kao na slici i supersim 16in1, iščitao sam Ki iz moje kartice, hoću da napravim duplikat za auto handsfree, ali ne znam kako se zapisuje na balnko kartici fajl .dat koji je kreirao simscam(9)
[ stefacabor @ 02.08.2011. 17:44 ] @
druze, samo prati ovo sliku po sliku http://www.magicsim.com/en/multi-sim.asp?new_id=5
[ bgmachak @ 08.08.2011. 23:36 ] @
Pozdrav drustvo!

Svadjao sam se sinoc sa ortakom, prvo on NE veruje da je moguce klonirati neciju karticu bez teske veze kod operatera.

Drugo, pokacimo se oko gluposti, zove me drugar da me pita da li postoje jos uvek kartice koje su bile aktuelne 97 98 99 god...Fora da je neko iz Mobtela ili telekoma imao semu za karticu koju platis tipa 200 maraka ili kako vec i pricas mesec dana koliko hoces. Ovaj prvi drugar mi kaze da je to nemoguce da lupam gluposti, da to ne postoji niti je moguce a ja svojim ocima gledao kako je lik pricao sa inostranstvom tada jos, bela kartica bez ikakvih brojeva na njoj. Uzimao zbog price sa inostranstvom preko nekog jer mu se isplatilo tada i baci je posle mesec dana pa novu.


Da li se neko seca tih stvari i da mi evo ovde potvrdi da nisam debil i da znam sta pricam i da je to izvodljivo!


Hvala puno!

Pozdrav,

Nikola
[ stefacabor @ 09.08.2011. 09:07 ] @
za kloniranje mu kazi da si u pravu. kliniranje kartica se radi godinama i za to ti ne treba nikakva veza sa operaterima. cak i da imas vezu sa operaterom zaglavio bi zatvor jer je kloniranje kaznjivo.

za ovo pricanje ne znam. to ce morati neko drugi. to nikad nisam radio
[ bgmachak @ 09.08.2011. 11:34 ] @
Hvala ti...


Ma ne trazim ja da li neko radi te blanko kartice, nego da li se neko seca a bilo je aktuelno bas jedno vreme pricati metar dana za neku cifru ali koliko hoces i posle bacis karticu. Neko je imao vezu sa mobtelom tadasnjim ili telekomom, pa dobijes karticu za jednu upotrebu, koristis metar dana koliko hoces i posle toga bacis.



Poz,
[ gandrag @ 14.09.2011. 22:00 ] @
Postovanje.
Nov sam u ovim vodama.
Dao sam jednom momku karticu da mi isklonira posto mi je dosadilo da je svaki put prebacujem iz jednog u drugi telefon, kad mi se isprazni i moram da ga punin. Zainteresovao sam se za ovu problematiku i u poslednjih nedelju dve procitao sve sto sam pronasao na net-u.
Na netu sam pronasao citac/pisac sa blanko karticom i kupio sam komplet sa namerom da se i sam bavim ovom problematikom. Posto imam i jos jednu karticu 063 (ona prva je 064), odlucio sam da na novu karticu sam nabacim obe kartice. Sa iscitavanjem 063 kartice (stare oko 8 godina) nisam imao problema ali sa 064 koja je stara oko 3-4 godine islo je malo teze. no konacno sam i nju iscitao. pre nego sto sam ih nabacio na 16 in 1 uporedio sam Ki 064 kartice koji sam ja ocitao sa KI-jem koji mi je iscitao momak koji mi je napravio prvu karticu. Ovo je moje prvo pitanje kako mogu da se iscitaju dva razlicita KI-a iz iste kartice (samo da napomenem da je razila bila samo u dva para i to u sredini jedan i na kraju jedan. naravno kada sam ubacio KI 064 karticekoje sam ja ocitao onda kartica nije radila pa sam tako ubacio KI sa njegovog ocitavanja tako da sam napravio sim sa jednim 064 i jednim 063 brojem koji funkcionisu.
Krenuo sam i dalje da eksperimentisem. Ocitao sam cerkinu 066 karticu i supruginu 064 karticu bez problema, ali sa cerkinom karticom 064 i sa sinovljevom 064 karticom imam problema. Sinovljeva kartica je je prilicno stara jos sa plavim logo-om 064 na poledjini sa sa vecim kontaknim delom od sadsnjih 064 kartica. Kada je ubacim u citac i pokrenem program MAGISIM ili u program SIM EASY i kliknem na connect stalno mi izbacuje poruku :"don't receive ATR response of the card, please check the connection".-Molio bih pomoc i oko ovoga.
I naposletku problem sa cerkinom 064 karticom. Stavim je u citac, pokrenem program, kliknem na connect, prepozna karticu i pokrenem crack kada i pocne da iscitava KI. radi tako jedneo vreme poslednji put negde oko 8700 pokusaja jednostavno izbaci poruku sa da ima problem sa programom i prekine skeniranje. probao sam sa oba programa, restartovao racunar ali uvek isto.
nadam se da vas nisam previse udavio? ali morao sam malo nasiroko da bih bio jasniji. Molio bih za pomoc.
HVALA
[ espresso @ 15.09.2011. 16:08 ] @
Za starije kartice probaj da zameniš kvarc kristal na čitaču. Mislim da treba manja vrednost da bi radilo kako treba. Ima o tome na netu, ne sećam se. Kao drugo, koristi Kaljevićev Simscan program za iščitavanje kartica. On radi sigurno.

Citat:

I naposletku problem sa cerkinom 064 karticom. Stavim je u citac, pokrenem program, kliknem na connect, prepozna karticu i pokrenem crack kada i pocne da iscitava KI. radi tako jedneo vreme poslednji put negde oko 8700 pokusaja jednostavno izbaci poruku sa da ima problem sa programom i prekine skeniranje. probao sam sa oba programa, restartovao racunar ali uvek isto.

Ako je nova kartica v2, onda ne može da se iščita.
[ gandrag @ 15.09.2011. 19:47 ] @
Hvala na brzom odgovoru.
Moj citac/pisac izgleda ovako: na gornjoj starani ima jednu malu polugicu koju mogu da pomeram levo i desno ako ga pomerim levo onda je 9600 bps na 3.75Mhz ili na desno onda je 19200 bps na 7.14Mhz. To je jedino sto ja mogu da podesavam na njemu.kada ocitavam karticu stavim na manju vrednost. Ne znam da li je to dovoljno?
A sto se cerkine kartice tice ne znam kako to da proverim da li je v2, ali smo je pre nekih godinu ili dve maorali menjati jer je sa starom imala problema. Ova ima 250 mesta u tel imeniku. Da li to nesto pomaze?

Jos jedanput unapred hvala na odgovoru
Dragan
[ stefacabor @ 15.09.2011. 20:04 ] @
u zadnjih par godina sve kartice su novijeg tipa, odnosno v2. vip je cak odavno koristio v2. ja sam se majao sa starom telenor karticom i nikad nisam uspeo :(
[ gandrag @ 15.09.2011. 20:15 ] @
Pozdrav

Zeninu karticu koja je iz 1998 godine i koja je imala problem sa romingom sam zamenio za novu krajem prosle godine. nju sam iscitao bez problema.
Nego niko ni nije odgovorio na pitanje kako je moguce da covek koji mi je prvi ocitao 064 karticu i ja nekoliko dana kasnije sa mojim citacem (ne znam sta je on koristio), dobijemo razlicit KI. Njegov je pravi a moj je na dva mesta pogresio iako je normalo zavrsio trazenje i iskocio mi je prozorcic da ga sacuvam kao *.dat fajl?
Imali ko ideju?
Hvala Dragan
[ stefacabor @ 15.09.2011. 21:01 ] @
jednostavno bug u programu. to se i meni desilo i kad sam pogledao ki fajl na pojedinim lokacijama su samo stajale nule a program je kao uspesno zavrsio ocitavanje :(
[ gandrag @ 15.09.2011. 21:07 ] @
meni je na oba mesta bila kombinacija slova i broja (bez nula).
[ gandrag @ 15.09.2011. 21:22 ] @
Jos jedno pitanje.
Danas sam od kolege dobio jedan stariji programator sa ispravljacem i sa kalovima serial na usb. Ime programatora je CARD-MAESTRO i izgleda ovako:
sa softverom CardWriter 1.86. Da li ovo i kako mogu iskoristiti za citanje i pisanje gsm kartice. Da mi neko da neki tutorijal kako se koristi posto mi program bas i nije najjasniji.
Hvala na pomoci
[ salvatore. @ 24.10.2011. 13:34 ] @
Citat:
gandrag: Hvala na brzom odgovoru.
Moj citac/pisac izgleda ovako: na gornjoj starani ima jednu malu polugicu koju mogu da pomeram levo i desno ako ga pomerim levo onda je 9600 bps na 3.75Mhz ili na desno onda je 19200 bps na 7.14Mhz. To je jedino sto ja mogu da podesavam na njemu.kada ocitavam karticu stavim na manju vrednost. Ne znam da li je to dovoljno?
A sto se cerkine kartice tice ne znam kako to da proverim da li je v2, ali smo je pre nekih godinu ili dve maorali menjati jer je sa starom imala problema. Ova ima 250 mesta u tel imeniku. Da li to nesto pomaze?

Jos jedanput unapred hvala na odgovoru
Dragan


Pozdrav,
Da li mi mozes poslati na PP ili na mail [email protected], gde si kupio ovaj uredjaj, zeleo bih kupiti uredjaj i karticu. Svaka sugestija je dobrodosla. Takodje, voleo bih da mi se javi na PP ili mail neko ko ovo radi za novac.
[ M i k i @ 19.12.2011. 15:34 ] @
Jel zna neko gde se mogu nabaviti prazne kartice?
[ gandrag @ 21.12.2011. 06:15 ] @
Pozdrav

obicno mogu da se nabave i na Limundo.com
[ zoran st. @ 26.01.2012. 21:01 ] @
jel moze neko da mi posalje na PP gde mogu da uradim kloniranje kartica!
[ ognjeni @ 12.03.2012. 17:13 ] @
ako moze i za mene kontant please gde da uradim kloniranje kartice ?

ili link da porucim ovo cudo :)

hvala
[ M i k i @ 12.03.2012. 22:43 ] @
I dalje tražim prazne blanko kartice ako neko zna gde ima ili lično ih prodaje tipa si(ver ili gr(n neka me kontaktira na pp
[ acabrzece @ 16.03.2012. 00:22 ] @
Jel uspeo neko da klonira karticu ovim Super Sim 16-1? Ima ga dosta na limundu pa bih probao. Brine me samo sto su mi kartice novije(stare manje od godinu). Moze li se nekako proveriti da li je kartica v1 ili v2?
[ ognjeni @ 16.03.2012. 00:38 ] @
ajmo ljudi pomagajte...i mene to isto zanima ili ako neko radi platicu mu da mi iskopira 1 karticu ....
[ Iksi @ 16.03.2012. 01:03 ] @
javite se na 0641771735 imam i kartice, postoji mogucnost kloniranja,
svasta nesto
[ acabrzece @ 22.03.2012. 23:44 ] @
Uspeo da kloniram nove 064 i 065 kartice, ali Telenorove ne zato sto su mladje od dve godine.
Ima li neko staru Telenor karticu 5+ godina koja je aktivna a ne koristi je da hoce da je proda?
[ ognjeni @ 29.06.2012. 22:50 ] @
kako si uspeo brate...jesi platio nekom ili ?

ako neces ovde pisi na pm ..hvala
[ Bonafides @ 01.07.2012. 20:58 ] @
Citat:
acabrzece: Uspeo da kloniram nove 064 i 065 kartice, ali Telenorove ne zato sto su mladje od dve godine.
Ima li neko staru Telenor karticu 5+ godina koja je aktivna a ne koristi je da hoce da je proda?


Pozdrav. Danas mi se desilo nesto sto mislim da bi ti pomoglo. Naime, pre 2 nedelje sam kupio Telenor karticu za koriscenje nekih promocija. No, pozeleo sam drzati tu karticu u starom Simensu A35 (eto, cisto da zovem nekog ko je u Telenor mrezi, ako mi zatreba). Medjutim, taj stari telefon nije prepoznavao karticu, iako je dekodiran i nazovem ja njihov Korisnicki i objasnim da ova nova kartica nece da sljaka u starom telefonu. Oni odgvorise da su te novije kartice predvidjene za novije telefone, a ja odgvorih da to mene ne zanima i da to nije pisalo na pakovanju niti na njihovom sajtu. Rece mi operaterka da sacekam par trenutaka kako bi izvrsila neke konsultacije. Javi se ponovo i rece da odem do neke Telenor prodavnice i da kazem da moj telefon ne podrzava te novije kartice i da mi daju isti broj na nekoj starijoj kartici, ukoliko je imaju. Medjutim, u mom mesti nema Telenor prodavnice pa mi je rekla da pisem na njihov email kako bi smo se dogovorili oko dostave. Na pamet mi je odmah pao tvoj post i rekoh da podelim sa tobom ovo iskustvo. Iz svega navedenog mozes kupiti novi broj i reci da neki stari telefon ne prihvata karticu i da ti daju isti broj na starijoj.

Nadam se da sam bio od pomoci i da ce ti nesto znaciti moje iskustvo, a njihova je sramota sto ne izradjuju univerzalne kartice. U kriticnom telefonu nove VIP i mt:s kartice rade, tj, telefon ih prihvata... Ali, sto bih ja karticu pametne mreze ubacivao u glup telefon ;-)
[ ognjeni @ 01.07.2012. 23:13 ] @
hvala brate ali cim dobijes novu karticu oni ti gase staru ...jbg , znam ranije kad sam menjao.
[ pajaja @ 01.07.2012. 23:25 ] @
To se odnosilo na acabrzece-ov problem kloniranja novih kartica, tj. predlog je kako da dobije staru.
[ M i k i @ 02.07.2012. 00:12 ] @
Jesu li prestale da se proizvode silver kartice ili ih još uvek ima po negde?
[ Saks199 @ 02.01.2014. 23:59 ] @
Izvinjavam se, gde mogu naci te blanko sim kartice? ja sam ih dugo trazio i nikako da nadjem. Hvala unapred.