[ dejangex @ 22.09.2008. 01:04 ] @
Zanima me da li ima proverenih procesora placanja (payment processor) koje mogu da koristim na svom sajtu na kojem bi mi ljudi placali kreditnim karticama iz celog sveta a da isplacuje svu zaradu u Srbiju. Jedino sto mi pada na pamet je alertpay.com jer imaju opciju bank wire/transfer i cekove, sto bi moglo stici u kod nas. Paypal mi ne vredi jer nismo jos "prosli" kod njih.
[ pancevac2006 @ 22.09.2008. 01:51 ] @
Ja sam licno proverio 2checkout servis i odlican je. Dok sam ga ja koristio
(zadnji put pre 3 godine) moras da cekas da skupis $300 na nalogu da bi ti
prebacili pare u banku.
[ dejangex @ 22.09.2008. 12:44 ] @
2CO prima dosta nacina placanja, cak i PayPal ali nemam mogucnost da pomocu njega saljem novac drugima, vec samo da naplacujem.

Na sajtu bi bilo moguce i zraditi novac, pa mi zato treba da postoje i individualni racuni za korisnike na koje mogu da saljem novac unutar sistema.
(Kao PayPal i AlertPay)

Vidim da alertpay polako postaje popularan, ali nisam siguran za njihove cene(5.00 % + $0.25 USD za primanje preko kreditnih kartica i 2.50 % + $0.25 USD preko drugih alertpay racuna)
Da li su to dobre cene?
[ JankoE @ 23.09.2008. 23:21 ] @
Citat:
dejangex: 2CO prima dosta nacina placanja, cak i PayPal ali nemam mogucnost da pomocu njega saljem novac drugima, vec samo da naplacujem.

Na sajtu bi bilo moguce i zraditi novac, pa mi zato treba da postoje i individualni racuni za korisnike na koje mogu da saljem novac unutar sistema.
(Kao PayPal i AlertPay)

Vidim da alertpay polako postaje popularan, ali nisam siguran za njihove cene(5.00 % + $0.25 USD za primanje preko kreditnih kartica i 2.50 % + $0.25 USD preko drugih alertpay racuna)
Da li su to dobre cene?


Cene su ok. Ako proveris PayPal videces da oni uzimaju (ako se dobro secam) oko 3% + $0.35 i vise ...

Mozda da pogledas MoneyBookers.com ?
[ dejangex @ 25.09.2008. 00:43 ] @
MoneyBookers.com zvuci lepo, ali vidim da nasi ljudi imaju dosta problema. Previse verifikacije ima i ljudi koliko ja znam ne vole da "daju novce da bi dobili novce". AlertPay ima samo verifikaciju preko slike i adrese, a kesh se ne mora slati za verifikaciju(cak mislim da oni tebi posalju neki sitan kesh na racun, a na detaljima te transakcije dobijes neki broj koji ukucas na sajtu, mada nisam siguran za ovo).
[ dejangex @ 02.10.2008. 13:22 ] @
Sto vise gledam MoneyBookers, vise mi se cini da je su bolji izbor. Manje su takse i lakse za raditi sa njima. Samo je pitanje da li isplacuju bank wire ili cekove u Srbiju...
[ adnanp @ 12.12.2008. 10:36 ] @
Smatram da je moneybookers komlikovan. Pokusao sam ga koristiti medjutim korisnike sam u 99% slucajeva odbijale komlikacije. naime neko ko zeli da vam plati neki iznos preko kartice mora se prvo registrovati na njihov akaunt, pa potvrditi verifikaciju mailom, pa onda ubaciti karticu, pa verifikovati karticu, pa onda izabrati kome saljes, pa izabrati iznos... UZAS
[ aceall @ 31.01.2009. 23:03 ] @
Da kazem par rijeci za one koji planiraju da rade sa moneybookersom.

Postoji nekoliko verifikacija. Prva je verifikacija adrese. Nakon sto sam verifikovao adresu, par puta sam slao novac u banku. Nakon izvesnog vremena su mi trazili novu verifikaciju, verifikaciju racuna u banci. Salje se iznos manji od $20. Osim love posalju i verifikacioni broj koji je potrebno unijeti na sajtu. Taj broj naravno nisam dobio u banci (blijedo gledanje radnika na salteru itd). Zvao sam njihov support i dobio ticket id nakon cega je uslijedio pokusaj rucnog verifikovanja. Necu slagat ako kazem da sam poslao 10 emailova (kao i oni meni) sa raznim skenovima, ali bi oni svaki put trazili nesto dodatno. Prije samog verifikovanja su me pitali zasto koristim monebookers (da kazem par rijeci o tome). Tu sam napravio gresku kad sam rekao da naplacujem rad. Onda dobijam mail sa jos jednim ticked id-om gdje me obavjestavaju da se trebam prebaciti i verifikovati personal u commercial account.

Opet bio na pocetku kruga, ali sam ovaj put trebao kontaktirati putem dva tiketa. Tu sam odustao.

Inace svaki njihov odgovor je genericki, kao da pricate sa robotom.

Moneybookers - nikad vise.