[ ski7 @ 23.09.2008. 16:09 ] @
Zelim da u tekst ubacim sliku,ali kad uvezem sliku pojavljuje mi se belina sa leve ili desne strane (u zavisnosti da li je vise pomerena slika u levo ili u desno) i nikako ne mogu da namestim da mi se ravnomerno oko slike rasprostire tekst ( levo,desno,gore i dole ). Sve mogucnosti sam isprobala modify-runaround ali nikako da dobijem to sto mi treba.Ako neko zna gde gresim ili sta treba da se radi,neka kaze :-)
[ skemamen @ 23.09.2008. 16:32 ] @
Ne mozes postaviti tekst oko slike koji je u jednoj kolumni... Resenje bi mozda bilo da napravis nekoliko boksova oko slike i da linkujes tekst iz jednog u drugi... odnosno iz gornjeg boksa u levi, pa u desni, pa u donji...

Ne znam da li sam te dobro shvatio, ali to je jedino sto mi pada na pamet. Druga opcija je da podelis tekst u dve kolumne i tada neces imati taj problem...

[ iMiki @ 24.09.2008. 12:11 ] @
Odes na Modify od TextBox-a i pod tabom Text imas opciju Run Text Around All Sides.

Na godisnjim konferencijama Quarkera, korisnica Quarka su trazili mogucnost kruzenja teksta oko slike sa svih strana, tvorci Quarka su odbijali takav zahtev tvrdeci da je to protivno grafickim standardima, medjutim od Quarka 4 takva opcija postoji.

P.S Moje misljenje je da je takav prelom ruzan.
[ skemamen @ 24.09.2008. 12:25 ] @
@iMiki,
hm, da... i slazem se da je takav prelom ruzan...
[ NICS @ 27.09.2008. 10:00 ] @
Normalno je ako je protiv graifckih standarda da bude neusvojen takav zahtev nevidim tu insta cudno QuarkXpress je ipak graficki alat kao sto vec znate :)
[ NICS @ 27.09.2008. 10:00 ] @
Normalno je ako je protiv grafickih standarda da bude usvojen takav zahtev, nevidim tu nista cudno QuarkXpress je ipak graficki alat kao sto vec znate :)