[ almir_05 @ 23.09.2008. 16:27 ] @
Ljudi pomagajte, imam jedan problem a radi se o slijedecem napravio sam web stranicu u Visual Studio 2008 i postavio sam je na server medutim kada sam napravio form za unos podataka i upload fajlova javi mi se greska, ja mislim da je rijec o nekoj zastiti pa moze li tko mi objasniti sta bi trebao da uradim, ovo je greska koja se pojavi

Unaprijed hvala


Server Error in '/' Application.
Security Exception
Description: The application attempted to perform an operation not allowed by the security policy. To grant this application the required permission please contact your system administrator or change the application's trust level in the configuration file.

Exception Details: System.Security.SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.

Source Error:

Line 37: Detalji.Visible = False
Line 38: End Try
Line 39: End Sub
Line 40:
Line 41: End Class


Source File: ime fajla xxx.aspx.vb Line: 39

Stack Trace:

[SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.]
servisstranice_servis.spremi_Click(Object sender, ImageClickEventArgs e) in d:\hosting\micivk\servisstranice.aspx.vb:39
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.OnClick(ImageClickEventArgs e) +86
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +115
System.Web.UI.WebControls.ImageButton.System.Web.UI.IPostBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +7
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEventHandler sourceControl, String eventArgument) +11
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCollection postData) +33
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +7350
System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +213
System.Web.UI.Page.ProcessRequest() +86
System.Web.UI.Page.ProcessRequestWithNoAssert(HttpContext context) +18
[ pl4stik @ 24.09.2008. 09:20 ] @
Lokalni korisnici ASPNET i/ili IUSR_imetvogracunara treba da imaju write dozvolu nad folderom gde ti se nalazi publishovan site.
[ almir_05 @ 24.09.2008. 09:54 ] @
Da kolega ali ako bih ste mi mogli reci gdje da zadam tu dozvolu, dali to ide u web.config ili gdje.
Hvala
[ pl4stik @ 24.09.2008. 10:08 ] @
Noup, nije problem u app problem je u serveru..

Znaci, na serveru

1. U WinExploreru Tools->Folder Options->View->Use simple file sharing-> unchekiraj->OK (zadnje, ako ti je eng. windows)

2. Desni click na folder gde ti je publishovan site Properties->Security->Add ASPNET i/ili IUSR_imetvogracunara i dodaj dozvolu Write->OK

Aj sad sam ...
[ almir_05 @ 24.09.2008. 10:33 ] @
Kod ovog koraka

2. Desni click na folder gde ti je publishovan site Properties->Security->Add ASPNET i/ili IUSR_imetvogracunara i dodaj dozvolu Write->OK

gdje da to uradim na lokalu ili na serveru, ja kad udem preko winexplorer na ftp svoj i kad vidim fajlove tad nemam opciju security kad odem na propertis,a na lokalu imam.

pozdrav
[ pl4stik @ 24.09.2008. 10:48 ] @
mmmmmmmmmmmmm..

Mislim da ces morati da kontaktirash tehnicku podrsku jer ovo sto sam ti pisao je kad radis sa serverom u localu ne verujem da ce ti dozvoliti da ti mrsis sa dozvolama osim ako ti je dedicated server. Secekaj jos malo mozda ti neko da neki drugi predlog. A gde hostas site?
[ almir_05 @ 24.09.2008. 10:52 ] @
Na godaddy

Pogledat cu jos mada i tebi hvala sto si pokusao i dosta si mi pomogao da znam o cemu se tacno radi
[ toxi_programer @ 28.09.2008. 20:39 ] @
pl4stik, kako vi to radite... Ja imam windows hosting i neki PLESK preko koga pristupam sajtu i podešavam sve te dozvole... Jel može da se to podešava van tog "programa"?
[ pl4stik @ 29.09.2008. 06:32 ] @
Nemam bas neka velika iskustva sa hostovima al valjda svi imaju neku vrstu PLESK-a za podesavanje meni je samo malo cudno da u startu morash da das dozvolu ASPNET korisniku da pristupi mada mozda gresim.

Citat:
toxi_programer: Jel može da se to podešava van tog "programa"?


Ako sam dobro razumeo, odgovor je da se povezes (remote desktop) na taj server pa podesavas van tog programa. Nisam bas siguran sta si me pitao.

P.S. Sta mislis da prestanemo sa persiranjima nekako je opustenije?

[Ovu poruku je menjao pl4stik dana 29.09.2008. u 07:50 GMT+1]
[ pl4stik @ 29.09.2008. 23:12 ] @
@toxi_programer

Jel taj PLESK stvarno dodeljuje win dozvole direktorijumima ili formira onaj xml file sa dozvolama na nivou app il sta on tu ..?
[ almir_05 @ 14.10.2008. 08:05 ] @
Pozdrav pl4stik, gdje vi hostate prostor pa vam nejavlja ovu gresku za sigurnost.Nisam jos nasao rijesenje za svoj problem.
Pozz
[ pl4stik @ 14.10.2008. 10:45 ] @
U firmi imam veliku mrezu i na njoj servere koje ja kontrolisem, nikad nisam zakupljivao prostor.