[ Parsifal @ 23.09.2008. 17:59 ] @
Postavljajuci pre neki dan jedan oglas, naleteo sam na portal sa skoro 100 nasih sajtova sa oglasima.

Zanime me na koji nacin oni zaradjuju novac?
[ JankoE @ 23.09.2008. 22:55 ] @
Iskreno da ti kazem, pitanje je prilicno nejasno.

"Postavljao si oglas i naleteo si na portal sa 100 sajtova sa oglasima ..."

To sto mislis da oni zaradjuju - ne mora da znaci da zaradjuju. Molim te probaj da preformulises pitanje i daj konkretno pitanje tj: kako zaradjuje ovaj ili onaj sajt pa ce mozda neko i znati da ti odgovori.

Pozdrav
[ Parsifal @ 24.09.2008. 17:15 ] @
Da, cinjenica je da sam bio nejasan.

Interesuje me na koji nacin sajtovi na kojima se uz registraciju postavljaju besplatni oglasi, zaradjuju novac?
Da li zaradjuju samo na postavljanju banera i reklama, prodaju mejl-adrese oglasivaca zainteresovanim kompanijama (ako takvih ima) ili na neki treci nacin.

Na primer "Halooglasi" na pocetnoj stranici imaju 7 banera i/ili reklama, a na ostalim po 6, 7 ili 8 - kako koja stranica. Koliko recimo "Halooglasi" mogu mesecno da zarade novca samo od banera i reklama?

[ stephon @ 25.09.2008. 12:09 ] @
Baneri, affiliate, plaćeni oglasi, možda e-mail marketing dok adrese ne bi smeli da prodaju. A što se tiče zarade od banera to ti niko sem njih samih ne može reći jer tržište u srbilji nije dovoljno razvijeno za takvu procenu. Ništa te ne košta da probaš da se predstaviš kao oglašavač i da ih sam pitaš.
http://www.halooglasi.com/standard_banner.shtm
[ Parsifal @ 26.09.2008. 19:41 ] @
Ljudi su mi poslali cenovnik koji je podeljen u cetiri kategorije (osnovna stranica + rubrike u 3 kategorije) i cene se razlikuju u zavisnosti od vrste i velicine banera/reklame. Da ne duzim, za 30 dana reklamiranja cena banera/reklame kosta od 15.000-100.000 dinara, puta 6, 7 ili 8 banera/reklama koliko ih ima na svakoj stranici, sto iznosi...ufff
[ stephon @ 27.09.2008. 21:18 ] @
Suma jeste velika, veća nego što sam očekivao.
Ali kad uzmeš u obzir brend stvoren još sa štampanim izdanjem, godine rada, jaku poziciju na tržištu...
Šta misliš koliko zarađuje 100. sa te liste, verovatno za hosting, burek i jogurt.
poz
[ Parsifal @ 27.09.2008. 22:07 ] @
Citat:
Šta misliš koliko zarađuje 100. sa te liste, verovatno za hosting, burek i jogurt.

Pa verovatno zaradi toliko da ne mora za 250 evra u nekoj firmi, da trpi nekog šabana od šefa.

[Ovu poruku je menjao Parsifal dana 28.09.2008. u 21:21 GMT+1]
[ stephon @ 28.09.2008. 15:49 ] @
Citat:
Parsifal: Pa verovatno zaradi toliko, da ne mora za 250 evra u nekoj firmi, da trpi nekog šabana od šefa.


slažem se
[ websurfer @ 05.11.2008. 18:22 ] @
Ja sam imao sajt sa (potpuno) besplatnim oglasima i nisam zaradjivao nista jer mi to nije ni bio cilj (ne bih da navodim ime tog sajta jer vise nije u mom vlasnistvu) tako da nije bilo ni za jogurt a kamoli za burek i hosting.