[ zing @ 23.09.2008. 23:04 ] @
Kako ubaciti u avi fajl (ili mpg) logo koji sam napravio u Hari 3D. Pomocu virtualdub-a mogu da ubacim samo sliku ali ne i ovaj logo koji sam napravio u Hari 3D.
[ RMAN @ 01.10.2008. 20:43 ] @
A u kom formatu ti je taj logo?
[ zing @ 02.10.2008. 18:28 ] @
Kada napravim 3D logo u Hari3D i hocu da ekstraktujem nudi mi sledece ekstenzije: . gif, .swf, .bmp, .ani i .avi. A kada idem na save as nudi samo .x3d. Medjutim nijednu od ovih ekstenzija nemogu da importujem u VirtualDub-u kako bih napravio .avi sa mojim logom. Mogu samo neke .bmp slike a neke .bmp i ne mogu pa me sada to jos vise buni. Da li neko zna bilo koji nacin da se ubaci 3D logo a zatim napravi .avi.
[ Daniel011 @ 02.10.2008. 23:33 ] @
Preporučujem ti ovaj filter za VirtualDub, koji radi mnogo bolje od onog koji je integrisan u VirtualDub, a ima i mnogo više opcija (animirani logo, podešavanje transparentnosti, dužine trajanja, fade-in/fade-out itd...
[ Mister_rap @ 03.10.2008. 00:15 ] @
Pretpostavljam da radis u xari jer za haru nisam nikad cuo.
Xara3D ima mogucnost exportovanja u avi sigurno znam iako softver nisam odavno koristio.

Kad sacuvas logo postoji mali milion nacina kako da isti ubacis ali ti je pristup po mom licnom misljenju los.
[ RMAN @ 03.10.2008. 21:27 ] @
Ma verovatno je mislio xara a napisao hara
[ zing @ 04.10.2008. 11:26 ] @
U pravu ste nisam koristio nikakvu haru3D vec Xara3D. Daniel011 skinuo sam ove filtere sto si ostavio ali u virtualdub-u ne mogu da ih otvorim. Izgleda da mogu da se otvore samo filteri sa .vdf ekstenzijom, ali nijedan od njih nema tu ekstenziju. Hvala vam na pomoci ali ja jos nisam uspeo da ubacim logo u .avi. Ako moze jos neki savet kako da to uradim (bilo koji nacin).
[ Daniel011 @ 04.10.2008. 11:33 ] @
Citat:
zing: Daniel011 skinuo sam ove filtere sto si ostavio ali u virtualdub-u ne mogu da ih otvorim. Izgleda da mogu da se otvore samo filteri sa .vdf ekstenzijom, ali nijedan od njih nema tu ekstenziju.

Kako nemaju .vdf ekstenziju? Imaju, sad sam proverio. Jesi li ih odzipovao?

Evo ti direktan link: http://neuron2.net/logo/logo17b2.zip

I, naravno, treba taj .vdf da prebaciš u VirtualDub-ov poddirektorijum "plugins".
[ zing @ 04.10.2008. 14:37 ] @
Skinuo sam taj filter sa ekstenzijom. vdf i pomocu njega, mogu opet samo da ubacim .bmp a na kraju .avi koji dobijem ne valja (kada pustim film npr u BSplayer – u radi ali samo kada prozor nije maksimiziran a kada ga maksimiziram da se vidi preko celog ekrana sve je crno). Znaci opet nista od 3D logo-a u avi-ju.
[ Daniel011 @ 04.10.2008. 14:45 ] @
Pokušaj sa izborom nekog drugog codeca kada sačuvavaš video iz VirtualDub-a (Video → Compression).

A što se tiče bmp-a, mislim da to nije neki veliki problem, jer svaki bolji program za obradu ili pregled slika nudi mogućnost konverzije iz bilo kog formata u bmp.
[ zing @ 04.10.2008. 15:09 ] @
Probao sam sa Xvid-om i opet isto. Sve je crno. Pomocu kojih programa da napravim 3D logo u avi-ju, vec mi je dosta ovog virtualdub-a.
[ Mister_rap @ 04.10.2008. 15:29 ] @
Druze mi ko da pricamo spanski...
Nauci prvo sta je avi i procitaj nesto o video kompresiji generalno pa ce ti onda biti jasniji prethodni postovi!
[ zing @ 07.10.2008. 22:52 ] @
Ubacio sam logo pomocu Sony Vegas-a. Ispalo je odlicno.