[ pereubu @ 24.09.2008. 14:47 ] @
Imam Cisco mrezu sa centralnim Cisco ruterom, i imam jos nekoliko lokacija regionalnih spojenih sa frame relay ruterima (Cisco), a neke su spojene sa MPLS. Ono sto mi treba je softver koji moze da meri i pozeljno da graficki prikazuje real-in-time Bandwith koriscenje - zauzece za centralnu mrezu kao i za regionalne lokacije (sve one imaju neki svoj pododsek (subnet)). Nesto slicno kao cisco PRTG. Cuo sam i da Linux ima neki svoj program koji je dobar za bandwidth merenje, ali ja ne mogu da nadjem.

Ono sto trazim su prvo freeware alati a posle toga mozda i neki komercijalni alati.

Ne znam da li Cisco ruteri (na primer 2801) imaju neku komandu na sebi koja bi mogla isto da mi da neku informaciju. Ne mislim na real-in-time.
[ machiavelli @ 24.09.2008. 20:13 ] @
Free alat koji mi prvo pada napamet je MRTG... Probaj ga... A na Cisco-u mozes u realnom vremenu (sa 5-o minutnim prosekom po defaultu) da vidis broj kb koji su usli/izasli kroz interfejs (show interface <interface>)...
[ djricky @ 29.09.2008. 11:45 ] @
ja bih, pak, preporucio Cacti... a prosek na Ciscu se lako smanji na 30 sekundi ("load-interval 30")