[ Mister Big Time @ 24.09.2008. 20:03 ] @
Malo se prica o 2Checkout na forumu, pa da pitam da li prolaze nase kartice na ovom servisu, dakle mislim na placanje usluga ili proizvoda, ne da ja imam radnju pa da mi se slivaju pare od uplata.

Prvenstveno pitam za Visa internet karticu VOBAN, ali i iskustva sa ostalim karticama domacih banaka su dobrodosla.


[ gorca @ 25.09.2008. 03:37 ] @
Ja sam bas pre sat vremena platio nesto preko njih i proslo je prilicno glatko. Pre toga sam preko chata pitao njihovu online podrsku da li ima neki problem sa naplatom iz Srbije i rekli su mi "ne" sto sam i ocekivao jer zadnjih godinu dana (manje-vise) nisam imao nikakvih problema da placam preko ovakvih servisa. Prvi put preko ovih. Ocekujem da trosak za par dana vidim na e-bankingu i to bi bilo to.
Kartica, dovoljno je da je Visa electron i ti ne bi trebao da imas problema. Ja koristim Meridian.
[ Mister Big Time @ 26.09.2008. 02:22 ] @
Visa Electron ti prolazi negde online?! Na koji fazon kada Electron kartice imaju vise polja odnosno to je broj racuna a broj kartice ni ne pise?
Maestro vec ima 4 kolone po 4 cifre, sto moze mozda da prodje na nekom online procesoru.

Uglavnom super ako radi, ja imam VISA internet karticu koja se rangira online kao bilo koja Visa kreditna kartica, dakle prolaznost je odlicna.

Hvala na odgovoru!
[ bakara @ 26.09.2008. 17:52 ] @
Citat:
Mister Big Time: Visa Electron ti prolazi negde online?! Na koji fazon kada Electron kartice imaju vise polja odnosno to je broj racuna a broj kartice ni ne pise?

zavisi koja je kartica u pitanju...recimo intezina visa ima sve brojeve.
[ gorca @ 26.09.2008. 21:53 ] @
Nema neka posebna fora. Kartica im CVV kod i koristio sam je mnogo puta za placanje preko neta. Izgleda zavisi od banke od banke, radi li.
[ Mister Big Time @ 27.09.2008. 03:02 ] @
Citat:
bakara: zavisi koja je kartica u pitanju...recimo intezina visa ima sve brojeve.

...
Citat:
gorca: Nema neka posebna fora. Kartica im CVV kod i koristio sam je mnogo puta za placanje preko neta. Izgleda zavisi od banke od banke, radi li.


Ocigledno... ja imam kod dve banke kartice i ni jedna Visa electron nema broj kartice vec samo br. racuna. Maestro vec ima sve brojeve, ali nema CVV2 code :/
Uglavnom posto Visa internet zavrsava poso' fenomenalno dobro nema ni potrebe za obicnim karticama, barem sto se mene tice :)

Uglavnom tema je 2CO, i super sto prolaze kartice iz Srbije, dobro je da nije situacija kao sa Paypal-om.
[ MarkoBalkan @ 22.06.2011. 10:40 ] @
otvorio sam račun na 2checkout, ali ne znam što dalje, a ja želim taj servis koristiti za privatne stvari.

pa trebam malu pomoć

hvala
[ MarkoBalkan @ 22.06.2011. 11:42 ] @
ako plaćam preko kartice firmi neki iznos, da li ja kao platitelj moram imati 2checkout account?