[ pmisobl @ 26.09.2008. 15:19 ] @
Pozdrav!

Trebam pomoć oko izrade crkvenog kalendara, stvar je u tome da već imam odrađen kalendar, a pošto sam početnik imam omanjih problema! Trebam da ubacim TextBox i da je definišem da mi za određeni datum na kalendaru izbaci praznik ili sveca koji je na na taj datum/dan!

Kako to da riješim?

[ stefanpn @ 26.09.2008. 15:49 ] @
Code:

Private Sub Calendar1_Change(Index As Integer, NewDate As Date, Cancel As Boolean)
    
    If Calendar1(Index).SelectDate = "09.12." & Year(Date) Then
        Text1.Text = "Praznik: Moj rodjendan :)."
    End If
    
End Sub
[ Marko_L @ 26.09.2008. 15:50 ] @
A gde čuvaš spisak praznika ?
[ pmisobl @ 26.09.2008. 16:26 ] @
Pa mislio sam da bude direktno u kodu za svaki praznik, da li ima neki drugi način?

Stefane hvala pokušaću tako kako si ti to izveo ;)

Ako ima još nekakvih rješenja rado ću ih isprobati!

[ pmisobl @ 26.09.2008. 16:38 ] @
Može još malo pomoći?

Citat:
Private Sub Calendar1_Change(Index As Integer, NewDate As Date, Cancel As Boolean)

If Calendar1(Index).SelectDate = "09.12." & Year(Date) Then
Text1.Text = "Praznik: Moj rodjendan ."
End If

End Sub


Rješio sam ovo i radi ali kako sada staviti za druge datume npr hoću sada da stavim za 8.12 10. 12. 11.12. ....


[ Eurora3D Team @ 26.09.2008. 16:54 ] @
Koliko se vidi iz koda nigde nemas spisak praznika.
Koliko sam shvatio ti hoces kad se odabere odredjeni datum na kalendaru da se ispise ime praznika ili svetca ako ih ima tog datuma.
Trebas da znas da su neki praznici fiksni a neki moraju da se racunaju za svaku godinu.
Sto znaci da za prve moras da imas spisak iz kog ces da citas podatke a druge moras da izracunas u programu.
Ovo sto ti imas je obican kalendar sa grafickim prikazom koji nema ove podatke.
Pogledaj ovu temu http://www.elitesecurity.org/t...ravoslavnog-crkvenog-kalendara za neke opste informacije i ovaj algoritam http://www.elitesecurity.org/t304994-0
[ pmisobl @ 26.09.2008. 17:02 ] @
Hvala! Pročitaću i javiću ako mi nešto ponovo zapne! U svakom slučaju hvala na trudu!
[ pmisobl @ 03.10.2008. 12:42 ] @
Kako ubaciti spisak ? Mislim kako da unesem određenog sveca za svaki dan iz spiska ? Kako to ide? Molim za pomoć!
[ Aleksandar Ružičić @ 03.10.2008. 13:54 ] @
Korak po korak: VB 6, Access, ADO i SQL.
[ pmisobl @ 07.10.2008. 15:06 ] @
Hvala na dosadašnjoj pomoći, bilo mi je veoma korisno ali sam se ponovo susreo sa problemom, stvar je u tome što kod mene program radi ali ni kod koga drugog ne radi, pa ako mi može neko reći gdje sam napravio grešku bio bih mu zahvalan! Stvar je u tome što mi ne pokazuje koji je svetac u text box-u kada kliknem na određeni datum! (Rađeno preko if grananja)




[Ovu poruku je menjao pmisobl dana 07.10.2008. u 16:16 GMT+1]
[ Eurora3D Team @ 07.10.2008. 18:29 ] @
Ne menja ti kad kliknes zato sto je ova kontrola malo slabije napisana (prvo posalje event da je datum promenjen pa ga tek onda promeni). Radi ako dva puta kliknes na isti datum.
Ispravi je ovako:
Otvori ovaj VB projekat, pa otvori Calendar.ctl fajl u kod modu.
Tu nadji subrutinu UserControl_MouseDown
Code:

Private Sub UserControl_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)

i nadji ovaj deo
Code:

...
RaiseEvent Change(tmpDate, tmpCancel)
If tmpCancel = False Then xSelectDate = tmpDate
...

zameni im mesta ovako
Code:

...
If tmpCancel = False Then xSelectDate = tmpDate
RaiseEvent Change(tmpDate, tmpCancel)
...

I radice kad kliknes kalendar
poz

p.s.
Program bi trebao da radi na 99% danasnjh PC-a (koji imaju win 2000 pa na vise)
Normalno trebas da ga napravis File->Make program.exe , ovi VB fajlovi normalno nece da rade kao exe ...
[ pmisobl @ 08.10.2008. 11:41 ] @
Druže hvala, odradio sam i to rješava problem sa tim, ali kod mene je program radio iako je trebalo dva puta kliknuti! Napravio sam exe file i on radi kod mene ali dao sam svojim prijateljima da pogledaju da li rade i od svih sam dobio negativan odgovor (win xp) !

Radio sam i Exe!

Ok, sada ću se čuti sa nekim da pogledam to pa ću javiti da li ima problema! Hvala!
[ pmisobl @ 09.10.2008. 17:58 ] @
Program negdje radi, a negdje ne (ne prijavljuje gresku)! Da li neko zna u cemu je problem da rjesim to?
[ Eurora3D Team @ 10.10.2008. 00:43 ] @
Obicno je problem u tome sto na PC-u (na kom neradi) nisu instalirane neke komponente.
Trebao bi da napravis instalacioni progam ...
[ pmisobl @ 11.10.2008. 18:19 ] @
Citat:
Obicno je problem u tome sto na PC-u (na kom neradi) nisu instalirane neke komponente.
Trebao bi da napravis instalacioni progam ...


Hmm da ali kako? Oprosti ako gnjavim samo bi mi trebalo kratko objasnjenje tj postupak! Tnx na dosadasnjoj pomoci
[ Aleksandar Ružičić @ 11.10.2008. 20:16 ] @
imas Package & Deployment Wizard koji dolazi uz visual studio, ali pre nego sto ga budes koristio proveri da li imas service pack 6 za visual studio 6, ako nemas, skini ga i instaliraj (jer P&DW brljavi ako nema sp6 instaliran...)
[ pmisobl @ 13.10.2008. 16:22 ] @
Citat:
- Citiraj ovu poruku -
imas Package & Deployment Wizard koji dolazi uz visual studio, ali pre nego sto ga budes koristio proveri da li imas service pack 6 za visual studio 6, ako nemas, skini ga i instaliraj (jer P&DW brljavi ako nema sp6 instaliran...)



Intalirao Service pack 6 i napravio sam instalacioni prog ali javlja grešku prilikom instalacije! Naime pojavljuje se poruka, dolje sam zakačio sliku! Takođe sam zakačio i package (rapidshare)! U čemu je greška?

I oprsotite što vas gnjavim ali ovo me već polako izbacuje iz takta!

Package:
http://rapidshare.com/files/153621179/Package.rar.html




[Ovu poruku je menjao pmisobl dana 13.10.2008. u 17:33 GMT+1]
[ stefanpn @ 13.10.2008. 22:45 ] @
Otvori datoteku "SETUP.LST" u tekst editoru, i izmeni format dauma iz 10.4.08 u 10/4/08. Problem su regionalna podesavanja.

Pozdrav... I javi kad zavrsis.
[ pmisobl @ 13.10.2008. 23:59 ] @
Svaka čast! Hvala kolega to je rješilo problem instalacije, samo... program i dalje ne radi
Radi na većini računara ali niti na jednom laptopu(i na par računara)! Izvršio sam sva up-date ovanja i windows-a kao i SP6 za VB kako su mi i savjetovali, da li još nešto fali?




[edit: obrisan nepotreban citat]

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 14.10.2008. u 12:39 GMT+1]
[ stefanpn @ 14.10.2008. 11:10 ] @
Kazi koju poruku izbaci kada se srusi, pa cemo videti sta je problem.
[ pmisobl @ 14.10.2008. 14:11 ] @
Ne izbacuje ništa, jednostavno kad kliknem na datum ne izbaci sveca (kalendar sam zakačio na prvom postu)! Kod mene radi savršeno!
[ stefanpn @ 14.10.2008. 14:22 ] @
Kod mene radi.

Predpostavljam da je problem u onoj calendar kontroli ali nista ne mogu da ti kazem bez da provirim u source.
[ pmisobl @ 14.10.2008. 16:12 ] @
Ok ako skontaš nešto javi mi, zakačio sam dolje ponovo kompletan program sa source-om!

(Mislim ako možeš i ovako si mi puno pomogao tnx)!
[ Eurora3D Team @ 16.10.2008. 10:57 ] @
Meni ovoj program radi a imam laptop.
Ima jedna caka sa video drajverima na nekim laptopovima (kad je grafika usporena). To sam i ja imao dok nisam instalirao fabricke drajvere.
Ovo ti kazem cisto da znas ... to mi jedino pada na pamet u ovom tvom slucaju (na laptopu i ne reaguje na klik) mada ne mora da znaci da je to.
Ako je to, to se tesko popravlja. Trebao bi da radis program na laptopu na kojem ovo neradi i da pratis sta se desava dok ga debugujes u VB-u...
[ stefanpn @ 16.10.2008. 12:12 ] @
Ni ja nisam nasao gresku. Sve radi!


Citat:
Eurora3D Team: Trebao bi da radis program na laptopu na kojem ovo neradi i da pratis sta se desava dok ga debugujes u VB-u...


A opet u RunTime-u se ne ponasa uvek isto kao interpretator-u, i to bas kod ovakvih gluposti.
[ pmisobl @ 16.10.2008. 17:14 ] @
U redu je momci, hvala vam na dosadašnjoj pomoći, ne želim vas više gnjaviti sa ovim, iskreno izgubio sam svaku nadu da će proraditi!

U svakom slučaju susrešću se ja sa novim problemima sigurno pa se čujemo uskoro :P

Hvala vam na svemu! Pozdrav!