[ zeenmc @ 26.09.2008. 23:01 ] @
POzzz, krenuo sam u novu avanturu sa OpenBSD-em, mnogo ljudi oko mene hvali PF, pa eto i razloga da ga ja probam, PF mi se svidja, tj nacin na koji se vrse podesavanja, doduse sad sam samo citao manual, pa ne mogu da uradim ono sto hocu, na koji nacin da zabranim sav saobracaj sem ssh tj 22 porta, pokusavao sam da ubijem odziv na ping, ali nece pa nece, i drugo sto me zanima, na koji nacin mogu da ocistim OpenBSD instalaciju, znaci samo da mi se instaliraju potrebne komponente za njegov firewall tj PF, malo mi je debilno da na ruteru/firewall-u bude instalirano brdo software, doduse koje nije aktivno

Pozz
[ igor.vitorac @ 05.10.2008. 22:10 ] @
Radio sa pf-om 2 godine (do pre koju godinu). I kada god sam hteo nesto ozbiljnije (kompleksnije) da uradim sa pf-om nisam mogao, jer tada ( a mozda jos uvek) nije bilo kompletne dokumentacije za njega, kao sto to ima recimo za iptables. Nigde nisam nasao oficijelni grafikon sta se dogadja sa paketom koji udje kroz jedan interface a izadje na drugi (ili na isti). Tako da se kompleksnija konfiguracija zasnivala na besomucnom probanju dok ne proradi.
Sto se ciscenja nepotrebnih komponenti, mislim da ako zelis samo ruter/firewall pogledas npr. m0n0wall http://m0n0.ch/wall/