[ Silencer @ 27.09.2008. 10:57 ] @
Cudno bavim se Seo Rankingom, i zapazio sam da je ovoga puta Google Page Rank azuriran na 2 meseca. Govorim naravno o Google Toolbar Page Rank koji se prema recim Matt Cutts azurira 4 puta godisnje (na svaka 3 meseca). Kolko ja znam islo je:
Januar -> April -> Jul -> Oktobar

Sad sam zakacio da sajt koji sam napravio 11 septembara, i ima samo 15 daana zivota vec je dobio page rank 4, ali poenta je da je danas 26 septembar? Proslo dodeljivanje page rank-a bilo je 24. Jula sto znaci da je sledece trebalo biti tek 20+ oktrobra. I evo danas zakacim da je google azurirao 26. septembra. Sto znaci 2 meseca razmak :/

Pratim i Matt Cutts blog vidim
24. Sep 2008 "I wouldn’t be surprised if new PageRanks started showing up this weekend or so."

Da li smo dobili kraci period azuriranja page ranka? :D
Evo vidim i komparator.rs mi je dobio novi page rank sa 2 na 3.

Jel neko od vas primetio promene ?
[ OTPOR @ 27.09.2008. 22:01 ] @
Da ne ispadne sad zlonamerno vezano za Matt Cutts, ali na par "mesta' cuo sam zapazanja da je lik mozda namerno angazovan od strane samog Googla ( pa i njihov je uostalom), da navodi na lose tehnike ili sugestije. Ima korisne savete priznajem ali ponekad iskrsne nesto sto me navodi na ovakvu pomisao.

a za Google Page Rank pa to je prica kao i za ceo google .Jedino pravilo da nema pravila. Verovatno ste se iznervirali makar jednom kad je "ispred" vas na googlu neki sajt koji ima skrivene keywordse, ili nije validan po w3....
Zato nema pravila.

p.s. i zato je ono zanimljiv posao zar ne?
[ _Maria_ @ 10.10.2008. 18:16 ] @
Citat:
Silencer
Jel neko od vas primetio promene ?


Ja sam primetila promene pre nedelju dana otprilike.

Rank www.stranijezici.net je sa 3 postao 4, ostali sajtovi su mi na istom.

[ Mitrović Srđan @ 14.10.2008. 23:15 ] @
Meni je prvo porastao sa 0 na 4 prvi moj optimizovani sajt , medjutim sad ovaj zadnji apdejt spade sa 4 na 3 :)
[ _Maria_ @ 19.10.2008. 18:12 ] @
Nije na dva meseca uvek. Jedan drugi sajt mi je za 1. mesec dobio dvojcicu.