[ goxy 2 @ 27.09.2008. 18:24 ] @
Imam problem sa zvukom.
Naime kad gledam neki film, video klip, kada sam na internetu a mijenja se slika na nekom baneru , kada se logujem na elitesecurity itd. - javlja se intenzivno pucketanje. Veoma je neprijatno surfovati netom sa upaljenim zvucnicima.
Instalirao sam najnovije kodeke K-Lite mega pak 4.1.7 medjutim i dalje je ostao isti problem. Takode i prilikom prebacivanja video materijala sa kamkordera na hard disk desava se isti problem, na snimljenom materijalu se prilikom reprodukcije na kompu javlja odvratno pucketanje.
Napomenucu da sam prije nekih 30-tak dana uradio repair windowsa (sistem mi je javljao neku gresku u windowsima) od tada sam i primijetio da je i nastao ovaj problem. Sve ostalo na kompu radi savrseno.
Sta da radim?

pozdrav goxy
[ bytefx192 @ 27.09.2008. 23:36 ] @
Znas na sta meni to lici... Da je neki od zvucnika izgoreo, ili bar malo se poremetio, pa na svaki " bas " pucketa !
Ja mislim da je to.....

Pozdrav !
[ goxy 2 @ 28.09.2008. 07:53 ] @
nije to u pitanju.
isto se desava i sa drugim zvucnicima kao i sa slusalicama.
[ RMAN @ 29.09.2008. 02:57 ] @
Mozda ti je zvucna problem.
Pokusaj da skines najnovije drajvere za zvucnu.Ali mislim da ni to nece pomoci.
[ goxy 2 @ 29.09.2008. 10:06 ] @
pokusacu.
zvuca mi je integrisana na ploci Asus P5VD1-X
poz.
[ kristi1 @ 29.09.2008. 10:33 ] @
Drajvere za tvoju plocu imas na ovom linku http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us
Socket 775
[ goxy 2 @ 01.10.2008. 16:11 ] @
kristi1 hvala na pomoci,
medjutim uzgleda da je rman bio u pravu.
sa adrese koju si dao skinuo sam najnovije audio drajvere i instalirao ih, medjutim i dalje problem ostaje isti.
ne znam sta moze biti?

poz. goxy
[ Daniel011 @ 02.10.2008. 02:07 ] @
Jesi li pokušao da u audio-mikseru (dupli klik na ikonicu sa zvučnikom u tray-u) isključivanjem i uključivanjem pojedinih reglera otkriješ koji je izvor pucketanja, tj. da li je to wave, line in, cd, aux, mic...?

Proveri to, pa javi. Taj podatak će biti od koristi.

Ja sam imao skoro identičan problem. Kad god se dešava neka nagla promena (kao što si i ti opisao), tj. pokretanje nekog programa, otvaranje nekog sajta, pa čak i skrolovanje, čulo mi se to pucketanje. Isključivanjem jednog po jednog reglera otkrio sam da pucketanje dolazi od TV-kartice. Razlog je bio, na prvi pogled, sasvim nevezan sa ovime: na jednom priključku napajanja CD-uređaja (molexu) jedna žica je prekidala, tj. spoj žice u samom molexu je bio labav. Izgleda da je ovo pravilo neke smetnje koje su se prenosile na TV-tuner, ne mogu ovo drugačije da objasnim, ali čim sam učvrstio taj spoj, rešio sam se pucketanja.

Ne tvrdim da je kod tebe identičan uzrok, ne znam ni da li imaš TV-karticu, ali možda ti moje iskustvo da neku ideju.
[ RMAN @ 02.10.2008. 14:32 ] @
Dobar ti je predlog dao Daniel011!
Ja sam skroz zaboravio na to.
[att_img]

Ostavi ukljucene samo prve dve opcije a ove ostale smanji (mute) do kraja. Mozda ti stvarno ovo pomogne.
Javi jel uspelo.
[ goxy 2 @ 02.10.2008. 15:46 ] @
pokusao sam i to ali nista.
jedno objasnjenje mozda posluzi. kada u Volume controlu stavim na mute SW Synth, CD Player, Microphone i Line In a potom sa klizacem Wave klizam gore - dole (pojacavam - smanjujem) ama bas se nista ne desava (ne smanjuje se a ni povecava nivo suma).
upravo sada sa youtube-a pokusavam da odgledam jednu epizodu insidera sa b92 ali se od krcanja-pucketanja ama bas nista ne moze cuti.
ovo tek toliko da objasnim koliki je nivo pucketanja.

hvala svima na trudu.

pozdrav,

goxy
[ Daniel011 @ 02.10.2008. 16:00 ] @
Da li to znači da je, i kada regler Wave staviš na mute, pucketanje i dalje prisutno?

Evo još dve sugestije:

1. Moguće je da nisu svi regleri prikazani u mikseti. Kad otvoriš miksetu, idi na Options → Properties i pod Playback štikliraj sve reglere da budu vidljivi. Zatim se vrati u miksetu i pokušaj ponovo da mutiraš sve reglere.

2. Jesi li pokušao da pomoću nekog programa za snimanje zvuka (npr. SoundForge) snimiš ono što se čuje na računaru, tako što u recording mikseti selektuješ "what you hear" ili "stereo mix"? Da li je pucketanje prisutno i na snimku?
[ korisnik007 @ 08.02.2016. 11:03 ] @
Pozdrav ljudi. Vidim da dižem temu iz prašine, ali da ne otvaram novu pošto se i kod mene pojavio problem sa zvukom. Imao sam instaliran XP na računaru. Prebacio sam na Windows 7 i zvuka nema. Probao sam da instaliram cd od matične ploče na kome se nalazi i audio drajver, ali mi izbacuje da ovaj sistem ne podržava instalaciju. Našao sam na internetu i poskidao neke i na računaru piše da nema nikakvih problema i da je sve ok s drajverom. Kada palim računar nema zvuka "dobrodošlice". Takođe kada pustim neku pjesmu preko Winampa očitava mi zvuk, ali ne izlazi na zvučnike iako su ispravni i sve je priključeno kako treba?






[Ovu poruku je menjao korisnik007 dana 08.02.2016. u 12:14 GMT+1]
[ gilopile @ 08.02.2016. 11:46 ] @
KOja ploca je u pitanju? Po tome sto si uslikao, trebalo bi da radi. Pokusaj da izvuces dzek i ponovo spojis u zeleni?

Da li imas front audio prikljucen na plocu? Ako nemas, da li imas postavljene dzampere na front audio header?

Ako je dosta starija ploca, mora da ima te dzampere, mada nebi zvuk ni na XP radio, ali ko zna...

Bas imam ovde neku plocu, isto Sound max zvucna i radi bez problema na XP.

Skini sa sajta od te ploce drajver za XP i preko device managera forsiraj na otpakovan drajver i mora da prodje instalacija.
[ korisnik007 @ 08.02.2016. 15:16 ] @
Ploča je Asus P5VD1-X. Ništa nisam dirao što se hardvera tiče. Kako je bilo na XP tako i je na Windows 7. Možeš li mi objasniti ovo zadnje što si napisao, kako ide?
[ korisnik007 @ 08.02.2016. 16:43 ] @
Riješio sam. Ipak je do hardvera bilo. Hvala na odgovoru. Pozdrav