[ gogo_drazindo @ 28.09.2008. 15:10 ] @
Od juče mi je nestao zvuk na računaru.

Sve je normalno radilo i na XP-u i Visti a evo danas neće.

U device manageru je sve ok što se tiče drajvera, svje je ok i u sistemskim podešavanjima za zvuk.

Provjerio sam i slušalice i zvučnike, oni su ok.

Kako da saznam do čega je problem?

Može li biti da je crkao dio za zvuk na matičnoj ploči,a ploča je stara 10 dana?
[ zonic @ 28.09.2008. 17:03 ] @
Cim ne radi u ni jednom sitemu ocigledno da je zvuk iskljucen odmah to nosi u servis da ti zamene plocu predhodno pogledaj u BIOS-u da nije iskljucen mozda je samo to .
[ Rekla Kazala @ 28.09.2008. 17:16 ] @
Moguce da ti je kojim slucajem kabal od zvucnika ukljucen u pogresan utikac na kompu. Pogledaj to prvo pre nego sto krenes u service. Obicno je svetlo zeleni utikac za zvuk.

Srecno
[ gogo_drazindo @ 28.09.2008. 17:36 ] @
Ma nije pogrešno utaknut a imam i na kućištu s prednje strane ulaz za mikrofon i slušalice pa ni one ne rade.

Ništa bez servisa izgleda!
[ boris_kp @ 01.10.2008. 18:26 ] @
Oprosti ali nisi napisao koja je tvoja zvučna kartica. Ako je slučajno Realtekova HD onda probaj unutar njihovog programa pogledati konfiguraciju. I meni se dogadjalo nesto slično.
[ gogo_drazindo @ 01.10.2008. 20:33 ] @
Integrisan zvuk na matičnoj.

Ponio sam računar kod servisera, ali nije radio taj dan (prekjuče) i vratim ja računar, uključim kad ono zvuk došao.

Malo sam ga izgleda prodrmao u vožnji pa došao. Nemam pojma u čemu je bio problem, sada je ok.
[ zonic @ 01.10.2008. 21:21 ] @
Hehe vazno da si mu naso sta pomaze , sledeci put kad nesto ne radi ti ga opet malo provozaj !Mada mislim da bi to terbalo malo da te zabrine s obzirom da je zvuk integrisan na ploci ako na taj nacin proradi ( moguce da ima ostecenje na ploci koje je dobilo spoj pa radi a kvar moze da se ponovi ) ipak se ti malo konsultuj sa serviserom dok je to u garanciji .
[ deki-bleki @ 16.07.2013. 23:32 ] @
evo i mog iskustva.
instalirao sam prastaru MB Matsonic 7057c,digao sistem,ali zvuka nema...
jurio drajvere ,skinuo proveren drajver,ali nista...
i procitam ovo iznad i setim se sta sam zaboravio....
ubacio sam dzek od zvucnika na pogresno mesto....limic je malko izvucen,dovoljno da se ne vidi svetlozelena boja i ja sam instinktivno ubo u pogresno mesto...
Evo malopre ubodeh gde treba i radi bez greske....
kako se lako zaboravljaju osnovne stvari,pa se izgubio ceo dan na nerviranje....