[ micke037 @ 28.09.2008. 21:26 ] @
Slicna tema postoji ali bi ja postavio malo drugacije pitanje. Evo ovako, planiram da uskoro lansiram jedan sajt za studente za koji mislim da ce biti prlicno posecen i mislim ( nadam se ) da ce se razlicite organizacije koje rade sa studentima, neke manje firme, turisticke agenicije, pa i fizicka lica oglasavati putem banera(sto i jeste krajnji cilj sajta). E sad mene interesuje da li ja moram da oformim neku firmu kako bih mogao da drugim firmama, organizacijama itd naplacujem reklamiranje ili mi je dovoljan obican racun u banci a da to bude legalno? Ja trenutno imam studentski racun u banci.
[ websurfer @ 14.11.2008. 18:28 ] @
Nisam siguran da li moras da imas firmu da bi naplacivao banere ali sigurno da je pozeljno. Mislim da je najbolje da ti sajt rvo postane popularan a onda ces lako da osnujes firmu jer ces tada od reklama na sajtu moci da platis troskove prema drzavi i da imas zaradu.
[ Prokleta_Nedelja @ 15.11.2008. 12:02 ] @
Ako mislis da nesto naplatis, moraces da imas firmu jer ce druge firme tesko da se odluce da plate neku uslugu fizickom licu zbog poreza koji moze biti 50% vrijednosti transakcije. Takodje tako ces izgledati ozbiljnije.
[ zeljkoa @ 28.03.2009. 17:53 ] @
Definitivno moraš imati firmu !!!
Ne postoje drugi legalni načini. Tj., može na ugovor o delu, ali to košta više nego firma.
niko ti neće platiti ako nemaš firmu, makar neki STR ili agenciju, ne mora biti d.o.o., dovoljneo je da budeš preduzetnik !!!
[ DR83 @ 30.03.2009. 00:03 ] @
Ili ona varijante da osnujes udruzenje gradjana pa sklapas sa firmama ugovore o sponzorstvu?
[ zeljkoa @ 03.04.2009. 02:52 ] @
Pa to sa sponzorstvom baš i ne pije vodu uvek. Ima firmi koje su po papirima u minusu, a ipak ulažu u reklamu. Ne verujem da bi želeli da im se kao stavka u knjigovodstvu pojavi "sponzorstvo" a u stvari su u minusu !!! Ispekcija to voli da čačka ...