[ vasla @ 01.10.2008. 00:28 ] @
Naisao sam na jedan za mene neresiv problem, pa da pitam da li je mozda i resiv.

Skinuo sam sa neta film koji su braca rusi sihronizovali tako sto jedna zena i jedan muskarac prepricavaju
ono sto se u pozadini cuje na engleskom, prosto divno. Da li je moguce, i kojim programom da se iz audo fajla
nekako uklone samo njihovi glasovi?

Bio bih mnogo zahvalan za resenje ovog problema.

Film sam smo tu nasao inace ga trazim vise od godinu dana.

film je: Straight Shooter
http://www.imdb.com/title/tt0169272/
[ draganmi @ 01.10.2008. 07:28 ] @
Samo ako je snimak stereo, a Rusi su samo na jednom kanalu :-)
[ vasla @ 01.10.2008. 08:38 ] @
I ja sam se to ponadao, ali na moju "srecu" rusi su sebe snimili na oba kanala.
[ draganmi @ 03.10.2008. 12:28 ] @
Citat:
vasla: I ja sam se to ponadao, ali na moju "srecu" rusi su sebe snimili na oba kanala.

Onda ti samo preostaje da počneš da učiš Ruski... :-)
[ vasla @ 03.10.2008. 16:37 ] @
Katastrofa je sto se i ruski lose cuje jer u pozadini ide engleski, jedino da utisam i da vezbam citanje sa usana.
[ Alex82 @ 10.11.2008. 13:16 ] @
cao, citao sam ovaj post pa i mene zaima nesto u vezi ovog slucaja. Kako da odredim da li je na jednom ili na dva kanala zvuk? i ako je na jenom kanalu ruski, kako da se to otkloni? koji program se koristi i kako?
Unapred hvala
[ draganmi @ 10.11.2008. 19:46 ] @
Citat:
Alex82: cao, citao sam ovaj post pa i mene zaima nesto u vezi ovog slucaja. Kako da odredim da li je na jednom ili na dva kanala zvuk? i ako je na jenom kanalu ruski, kako da se to otkloni? koji program se koristi i kako?
Unapred hvala


Trebalo bi i da se direktno čuje - sa kojeg zvučnika dolazi koji jezik. Možeš da koristiš komandu za regulaciju balansa (levi-desni kanal) da bi to lakše proverio.
Ako je dodatni jezik snimljen samo na jednom kanalu, otvoriš fajl u editoru (Sound Forge ili sl.) i izbrišeš kanal koji ti smeta. Rezultat je onda 100%.
Ako je jedan jezik u sredini, odnosno na oba kanala, a drugi samo na jednom, taj koji je u sredini može da se kanceluje (ako nema i /previše/ reverberacije, odnosno ehoa), tako da ostane samo onaj jezik koji nije centriran.
Dakle, ako je jedan jezik u sredini (podjednako na oba kanala), a drugi samo na jednom, onda uradiš ili voice removal (karaoke) ako je u sredini jezik koji ti ne treba, ili voice extraction (ako je u sredini onaj jezik koji ti treba). Rezultat je samo delimičan.
Naravno, ovde je reč iskljućivo o stereo fajlovima.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 10.11.2008. u 20:59 GMT+1]