[ cdjole @ 01.10.2008. 09:07 ] @
Pozdrav.

Menjao sam nedavno sistem, presao sam na Vistu i instalirao C++ Builder 2007. Medjutim, kada ga pokrenem dobijam samo ono sto se vidi na slici dole.



Znaci, ne mogu da pokrenem novi projekat, nema palete sa komponentama, prazno. Inace, u poslednjih par meseci sam nekoliko puta menjao sistem (svaki put sam radio cistu instalaciju, nisam nista nadogradjivao) zbog problema sa memorijom i radio mi je i na Visti i na XP-u. A sada nece. Probao sam vise puta da ga instaliram, skinuo ga opet sa neta, da probam za svaki slucaj. Nista. A cudno mi je i bilo da se relativno brzo instalirao, dosta brze nego ranije, nije mi trazio ni da ga registrujem.

Vista je 32-bitna, sa Service Pack-om 1. Builder nije originalna verzija, cisto da napomenem.

Ima li mozda neko ideju zasto je ovo ovako?
[ itf @ 01.10.2008. 09:10 ] @
Očito je stvar zeznuta nekom prije instalacijom C++ Builder-a pa su u registry-u ostala stara stanja. Probaj instalirati C++ Builder 2009, ili opet reinstaliraj sustav...
[ cdjole @ 01.10.2008. 11:15 ] @
Nemam 2009-ku, ako ne uspem nista, probacu ponovo na novom sistemu. Instalirao sam bio bcb 6 (posle instalacije 2007-ce), i kod njega ima sve ono sto na 2007-ci fali (i opcije za nove projekte i komponente, ...), jedino sto nece da radi kada pokusam da otvorim novi projekat, pretpostavljam da je zbog Viste, kaze da nesto ne moze da reimenuje neki fajl.

Hvala u svakom slucaju
[ itf @ 01.10.2008. 12:16 ] @
Ja imam vistu i sve mi radi bez problema. imao instaliran i bcb6
[ cdjole @ 01.10.2008. 21:21 ] @
Instalirao sam ponovo Vistu i odmah i Borland 2007 i sad je u redu.