[ error-exe @ 03.10.2008. 01:04 ] @
upravo zavrsavam jednu malu aplikaciju elem imam gomilu slika koje pokrećem koje sam stavio u jedan folder onda baze u txt koje su u drugi folder i tako malo sam se igrao sa folderima e sad mi je problem kako to sve compajlirati i kad se kasnije istalira da se dobiju ti folderi sa svim sto je sad u njima probao sam ali nikako ne umem to da rešim ako nema niko rešenje onda ide sve u rootu pa kud koji mili moji
[ stefanpn @ 03.10.2008. 02:17 ] @
Prvo da razjasnimo, foldere (direktorijume) ne mozes kompajlirati, mozes kompajlirati (prevesti) samo svoj programski kod i pridruziti mu resurse (dialoge, slike, ikone, nizove stringova, bin. podatke i sl.). Za vise informacija pogledaj ovde i ovde.

Probaj da napravis instalaciju sa: "Start -> All Programs -> Microsoft Visual Studio 6.0 -> Microsoft Visual Studio 6.0 Tools -> Package & Deployment Wizard" i pri koriscenju istog vodi racuna da nateras instaler da napravi istu strukturu direktorijuma na ciljnom racunaru.

Postoji i drugo jednostavno resenje: smesti slike u bazu podataka, ali je opet pozeljno da napravis instalacioni paket.

Za testiranje programa i instalacionog paketa pogledaj: Microsoft Virtual PC.

Nadam se da sam ti bio od pomoci.
[ Amtrix @ 04.10.2008. 16:24 ] @
Hi,
Evo ti i moja preporuka za instalacioni paket: "Microsoft Visual Studio Installer", vrlo je jednostavan i mocan sto se tice VB6 instalacija.
Ali inace kao sto je 'stefanpn' rekao Compajliranje je samo za prevodjena programskog koda u masinski...
[ error-exe @ 21.10.2008. 15:28 ] @
Aha ok mislio sam na pravljenje istalacije ok, hvala na odgovorima ...