[ RASA @ 03.10.2008. 07:17 ] @
Dali neko zna kako se forum phpbb3 moze prebaciti na srpski?
U opciji postoje samo nemacki i engleski.
Unapred Hvala
[ stankons @ 03.10.2008. 08:09 ] @
Probaj ovo, odnosno pogledaj ovde i potraži serbian.

HTH's
[ RASA @ 03.10.2008. 10:49 ] @
Hvala drugar, pronasao sam, raspakovao i kopirao u language.
Znam da treba uci u control panel i zameniti ali ga jos uvek nema tu.
Pokusao sam ici na language/sr/install.php i instalirati ali se nista ne desava.
[ stankons @ 03.10.2008. 11:18 ] @
Mozes da uradis nesto kao sto je ovde opisano.

Radio sam upgrade sa 2.0 na 3.0 pa ti ne mogu bas pomoci.
[ RASA @ 03.10.2008. 12:27 ] @
Nazalost ovde nema nista, sve pokusavam ali neide.
[ stankons @ 04.10.2008. 22:48 ] @
Pokusaj nesto ovako:



[1] Idi u Board Index

[2] Klikni na Administration Control Panel (ACP) i ponovo se prijavi

[3] U GENERAL Tab pod SubMenu BOARD CONFIGURATION druga opcija zove se BOARD SETTINGS.

[4] Cetvrta opcija se zove Default Language: postavi na British English, spusti se dole i klikni Submit.

[5] Idi u SYSTEM Tab (jezicak), onda SubMenu GENERAL TASKS i onda trecu opciju, Language Packs.

[6] Obrisi sve Language Packs koje imas instalirane, osim British English.

[7] Idi u STYLES Tab (jezicak).

[8] Obrisi sve stilove, osim ProSilver i SubSilver2. Ako ta dva (ili samo jedan) defaultna phpBB3 stila nisu instalirana, re-instaliraj ih.

[9] Purge the cache (Ocisti kes). To mozes uraditi ako odes u Admin Index i kliknes link gornjem desnom uglu ACP ili samo klikni na GENERAL Tab. Onda klikni na 6 opciju[Run Now] Option, i potvrdi [Yes].

[10] Instaliraj jezik koji zelis, tako sto ce otici nazad na SYSTEM » GENERAL TASKS » LANGUAGE PACKS i klikni na INSTALL.

[11] Postavi tvoj jezik kao default tako sto ces otici naza na GENERAL » BOARD CONFIGURATION » BOARD SETTINGS i podesiti DEFAULT LANGUAGE.

[12] Sad mozes da instaliras stil koji zelis, tako sto ces otici nazad na STYLES » STYLES i kliknuti na INSTALL iza stila koji zelis da instaliras.

[13] Postavi tvoj stil da bude default tako sto ces otici GENERAL » BOARD CONFIGURATION » BOARD SETTINGS i onda 8 opcija DEFAULT STYLE za tvoj stil. Budi siguran da je opcija ispod, OVERRIDE USER STYLE postavljena na NO.

[14] Vrati se nazad na Board Index. Onda u User Control Panel (UCP) » BOARD PREFERENCES » EDIT GLOBAL SETTINGS postavi DEFAULT STYLE i DEFAULT LANGUAGE na one koje zelis.

[15] Sad mozes, ako zelis, da postavis svoj stil na OVVER RIDE USER STYLE tako sto ces otici nazad na ACP » GENERAL » BOARD CONFIGURATION » BOARD SETTINGS.

[16] Purge the cache (Ocisti kes).

[17] ad bi treba da imas sva dugmad koja su ti potrebna. Ako jezik nema, podrsku, dugme ce se vratiti nazad na Default i koristiti Englesko dugme.

Nadam se da je ovo dovoljno jasno, prevedeno i preuzeto odavde. Tako sto sam potrazio Google: "phpbb3 change language"
[ RASA @ 06.10.2008. 16:36 ] @
Puno Hvala ali sam resio jednostavno.U folder de sam kopirao sve fajlove od srpskog jezika i funkcionise super, naravno de je bio nemacki jezik.Jos jednom hvala.
[ budimir.lazic @ 08.10.2008. 22:06 ] @
Da li neko ima cirilicni prevod za phpbb3? Nigde ne mogu naci...
[ worthy @ 25.10.2008. 16:35 ] @
Nisam mogao da trazim ali upload sam ga na rapid. Pozdrav

Code:
http://rapidshare.com/files/157438977/lang_sr_PHBB.zip.htm
[ therkon @ 01.12.2008. 10:00 ] @
Mene muci jedan drugi problem...
Pisanje cirilice i latinice (nasih slova ČĆŽĐŠ)
Sto je zanimljivo u "PREGLEDU" kada napisem post, on sve slova prikaze, kada posaljem post on prebaci u znakove ili samo upitnike... Po svemu sudeci problem je samo u promeni sa W.Europa u Uncore...
Trazim evo 15 dana kao to da resim ali slabo...


Kako to da resim...
[ therkon @ 07.12.2008. 12:19 ] @
Problem je bio u MYSLQ-om...
collation nije bio definisan pri pravljenju baze i sve sam morao rucno da menjam..
[ gocias @ 11.02.2009. 18:26 ] @
Jel možete ponovo da okačite Ćililični prevod za PHPBB3 pošto ovaj stari nije aktivan.

Hvala
[ moola @ 01.04.2009. 19:29 ] @
Citat:
therkon: Problem je bio u MYSLQ-om...
collation nije bio definisan pri pravljenju baze i sve sam morao rucno da menjam..

Kako si definisao collation u MySQL-u?

I ja imam problem sa YU slovima. I ne mogu da se ispetljam danima sa tim. Bilo koji post koji sadrži YU slova prijavljuje grešku baze.
"Otelio" sam se menjajući collation u MySQL-u pa opet isto.