[ Darko67 @ 03.10.2008. 15:33 ] @
Prvo da vas sve pozdravim, posto sam nov. A i neiskusan. Naime, hocu da kupim nov comp. za firmu, ali necu vise da placam Microsoftu nista.
Open office vec koristim par godina, i nemam nikakvih problema. Sad mi ostaje jos da instaliram Linux. Posto sam nacuo da Linux ima izvestan problem sa drajverima za pojedini hardver, kupio bih kompjuter u skladu sa operativnim sistemom.

Pitanje je u stvari, sta od komponenata treba kupiti, a da iste bez problema rade pod linuxom, odnosno da nema problema sa drajverima?

U pitanju je nezahtevna masina, znaci da radi Open Office kako treba, ADSL internet, i da moze da se pusta mp3 i eventualno neki DIVX ili DVD.

Nista igrice ili nesto slicno.

Pa...ako je moguce...spisak, pa da idem u pazar.

Unapred zahvalan
[ nkrgovic @ 03.10.2008. 17:36 ] @
Ako ti je ADSL modem povezan na mrezni port, a ne na USB, nemoj da se brines. Radice ti sve normalno uz bilo koji racunar.

Ako nisi siguran, ima prodavaca koji nude preinstaliran Linux u Beogradu, i jos nekim gradovima Srbije, pa lepo uzmi od njih, da znas da sve radi.
[ Bastard @ 06.11.2008. 15:25 ] @
Bilo koji cpu na nekoj jeftinoj asus ploči + nvidia gpu kartica i ima da radi.
[ momsab @ 06.11.2008. 15:28 ] @
uzmes integrusu, nVida je lepo podrzana, koliko sam primetio takodje i ATi/AMD tako da nema zime
uglavnom, nov hardver za sire narodne mase je podrzan

ne razumem ovo za jefyinu asus plocu obzirom da mnogi proizovdjaci (npr, Gigabyte) prave ploce "i za Linux"
[ Tyler Durden @ 06.11.2008. 15:48 ] @
Kao što kolege rekoše, sve od hardevera koji je masovno u ponudi na tržištu trenutno je odlično podržano. To se odnosi i na matične ploče.
Gledaj samo da ADSL možeš da povežeš preko mrežne kartice a ne preko USB-a.